Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól nem köteles...

Hány éves kortól nem köteles a nőgyógyász elmondani a szülőnek a vizsgálatok eredményét?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles egyáltalán ,mert köti az orvosi titoktartás. Ha a 18 év alatti kamasz lányod nélküled megy nem köteles a doki tájékoztatni. Egyébként meg 18 év alatt kérhetsz tőle tájékoztatást. De ha nagykorú akkor megtagadhatja a választ.
2012. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
én úgy tudom ,hogy 15-16 éves lánynál elmondhatja,mivel kiskorú
2012. jan. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

18 év alatt elmondja a szülőnek. Nekem anyukám(35) kisérte el nagynénémet(16 éves) nőgyógyászhoz kivizsgálásra és fogamzásgátló kiírására ,fogamzásgátlót nem is adott ki,mert nem volt ott nagynéném anyja,hogy aláírja. De anyukámnak mindent elmondott a doki..


De szerintem ha már 18 éves elmúltál akkor meglehet kérni a dokit,hogy ne mondja el senkinek. De ha anyud azért megy el veled,hogy megnézesse,hogy pl szűz vagy-e még azt a doki elfogja mondani ha 18 év alatt vagy. Legalábbis nálunk ez így van,de szerintem máshol is.


Bocsi kicsit zavaros lett:D

2012. jan. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok,én 20 évesen mentem el nőgyógyászhoz,anyukám is jött,mert ő neki is akkorra volt időpontja,kiderült terhes vagyok,és hiába kértem a dokit,hogy majd én elmondom ha hazaértünk,nem érdekelte kimentünk a rendelőből és fennhangon megjegyezte anyukámnak,hogy a lányának mondanivalója van,mindenki minket nézett szörnyű megalázó volt pedig nem voltam már kislány
2012. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Doki függő.

Amíg nem sodor veszélybe azzal, h valamit "eltitkol" - glok itt a szüzességre -, mert megkérted, megtartja magának.


De van, akinek hiába kötöd a lelkére, h ne szóljon róla, simán elmondja, lehetsz te 15 v 25 is.

2012. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
de azt nem tudja megállapítani, hogy szűz-e vagy sem... a hártya bármitől kiszakadhat, sőt, szakadtnak is kell lennie!
2012. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Ha olyat tud megállapítani, amit nem mondhat el a szüleidnek, akkor nem az orvosban keresendő a hiba, hanem az életed csúszott el rossz irányba. Ha olyat teszel, amiért nem tudod vállalni a felelősséget, még nem kellene csinálnod. A betegségeket lehet gyógyítani, a hülyeséget nem. L27
2012. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!