Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi legyek? Fogalmam sincs....

Mi legyek? Fogalmam sincs. Mindegyik tervem mehet a levesbe.

Figyelt kérdés

Felvételi előtt állok, el kell döntenem milyen irányba megyek tovább. Először gondoltam az autószerelésre, de hát lány vagyok :/ Kérlek segítsetek!

14/L


2012. jan. 8. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Menj gimnáziumba és tanulj, művelődj, nem most kell döntened az életedről.
2012. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem feltétlen kellene erőltetni a gimit!

Hány diplomás munkanélkülink van? Nem kell több. Most a szakmáknak van itt az ideje.

Egy jó szakközépiskolával sokkal többre viheti a kérdező és ez tapasztalat. Az érettségi mindenhol ugyanolyan, viszont a szakközépiskolában szakosodsz is és lesz egy szakmád is. Ha szeretnél el tudsz menni érettségi után dolgozni de egyetemen, fősulin tovább is tanulhatsz.

Tehát szakközépiskolából többet lehet kihozni, mint a gimnáziumból.


Szerintem pályázz meg egy szakközépiskolát, ahol van olyan szakirány, ami érdekelne is.

2012. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
a gimnázium a legjobb, mert van még miről döntened, hogy mi akarsz lenni, erősebb oktatást nyújt! és ha nem vagy olyan okos, nem baj, vannak gyengébb gimnáziumok is! én eléggé jól ismerem a budapesti sulikat, szívesen segítek neked, én is most fogok felvételizni! írj bátran én 7 gimit jelölök meg! szóval írj! ;)
2012. jan. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
amúgy utolsó vagyok, szakközépet is segíthetek választani! nem muszáj ácsnak, vagy autószerelőnek készülnöd! vannak "nőiesebb" szakmák is!
2012. jan. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Marhaság, igenis, hogy a gimnázium jobb. Mert a gimnáziumból el tud menni egy akármilyen irányú szakképzésbe, de, ha most, 14 évesen szakközépiskolába megy, utána, ha mondjuk 16 évesen mégis inkább egy másik szakmát szeretne, akkor már nem tud változtatni - egyik szakma sem fogadja el a 2 év "veszteséget".

Viszont gimnázium után olyan szakmát választ, amilyent szeretne, akár autószerelő is lehet, ha akar, vagy ápolónő, nem muszáj diplomáért törtetni - és 18 évesen érettebben tud majd dönteni a saját sorsáról.

A szakközépiskolák a legnagyobb hülyeségek, 14 évesen az ember nem tud dönteni, hogy mi szeretne lenni, csak a szülők vágyai teljesülnek a legtöbbször.

Csak meg kell nézni, hány félresiklott élet van a szakközépiskolákból kikerültek között, akik 16-17 évesen siratják a 14 évesen hozott döntésüket.

MINDEN 14 éves menjen gimnáziumba, ha bizonytalan a pályaválasztását illetően.

2012. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy női autószerelőnek tanult ismerősünk,igaz,hogy ma már teljesen más szakmát végez.

Szerintem nincs is baj,hogy az szeretnél lenni,de azért erő is kell ahhoz,hogy autószerelő legyél és lehet,hogy hátrányod lenne belőle,hogy nem vinnék hozzád az autót,bár a fene se tudja!:D


Én gimnáziumban tanultam tovább,mert nagyon sok minden érdekel és így kiderül miben vagyok erősebb-gynegébb (tantárgyak) így talán megkönnyítem döntésemet.

15l

2012. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Gondold végig, hogy milyen témák érdekelnek. Elmehetsz pályaválasztási tanácsadóhoz is. De vannak a neten is ilyen jellegű tesztek.

De ha nem tudsz dönteni, akkor menj gimibe, hogy legyen időd gondolkodni.

2012. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is autószerelő akartam lenni 14 évesen, de a szüleim nem engedték :)))

Végül kereskedelmi szakközepet végeztem, de egy közgazdaságival jobban jártam volna...

Gondold végig, hogy mi érdekel, de úgy igazán komolyan.

A humán vagy a reál tantárgyak mennek jobban?

Van valami hobbid, sportolsz valamit? Ezek is számíthatnak.

Esetleg érdemes lenne egy pályaválasztási szakemberrel beszélned.

Abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy egy jó szakmával 5 év múlva valószínűleg többre mész majd, mint egy sima gimis érettségivel, viszont ha meg nem tudod pontosan, hogy mi érdekel igazán, akkor meg kínszenvedés lehet egy szakközepet kijárni.

Jaj, nagyon nehéz ez és nem értem, miért 14 évesen kell dönteni az embernek?????

Sok sikert!

31N

2012. jan. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!