Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fogalmam sincs mit tegyek?

Fogalmam sincs mit tegyek?

Figyelt kérdés

13-éves lány vagyok, van egy ugyan ennyi idős unokatesóm,ő is lány mint én.Egy faluban laktunk sokáig,de nem suliba jártunk.Aztán elköltöztek Pestre.Nyáron voltunk együtt sokat.Most viszont hétvégén találkoztam vele.Ott sírt az apjával.(mármint az apja is ott volt vele)

Oda mentem megölelgettem,meg ilyenek,kérdeztem miért sír.Elment az apja, és elmondta hogy az anyja (egy k*rva,akárkivel ágybabújik akár pénzért is.)

kidobta otthonról....először elsem hittem.Aztán elkezdte sorolni hogy miért, mert egy alkoholistával összejött az anyja büdös meg minden és az uncsitesóm kijelentettek:ő elfog költözni!

Nem tud tőlük normálisan tanulni meg semmi.

Az apukája meg az is nagyon sokat iszik.Pénze is alig van.

Mondta az uncsim hogy akkor elmegy a családsegítőbe.Azt nem mondhattam hogy akkor lakjon nálunk mert az nem csak úgy van hogy gondolok egyet és ideköltözik.Anyukám csak azért nem akarja mivel az apja,alholokszagú,sokszor be van rúgva, és nem akarja hogy ideszokjon nálunk.Meg az anyja olyanokat mondott,hogyha velem jóba lesz,akkor mi leszünk ennek a falubak a 2 k*rvái.Meg hogy rajtam túl ment a fél fiatalság....13 éves!!vagyok...

Mit tudnék tenni?én mondtam neki hogy nálunk akármikor lejöhet ittaludhat,kimegyek a busz elé ha jön stb....de intézetbe akar menni...mit tehetnék?nagyon sajnálom


2011. febr. 14. 13:58
 1/6 A kérdező kommentje:
* de nem 1 suliba jártunk
2011. febr. 14. 13:59
 2/6 kisnita ***** válasza:
Szegény kislány :( Gondolom az apja abszolút nem alkalmas gyereknevelésre :S Más rokon nincs? Nagymama? Esetleg nagyobb testvér aki már külön él? Mindenképpen el kell menni a gyámügyre és ott majd segítenek neki. Az, hogy anyukád nem akarja magához venni bizonyos szinten érthető. Ez nem kis feladat és lehet nem is álltok úgy, hogy még egy kamaszlány beleférne a családi kasszába. Minden esetre azért beszélgess erről anyukáddal hátha jobban meg érti a dolgot és ha lehetséges akkor magához is veszi. A szülők meg szégyelljék magukat az anya is, hogy ez a férfi fontosabb mint a gyereke, meg az apa is, hogy a pia fontosabb mint a gyereke!
2011. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Aranyos kislány vagy nagyon, de félek, szülői beleegyezés nélkül (az unokatesód szülei) nem tehettek semmit. A szülőknek joguk van a 13 éves gyerekük tartózkodási helyéről dönteni. Persze ha a szülei belemennének, vagy nem kötözködnének legalábbis, akkor nagyon jó lenne, ha befogadnátok, a család végül is erre való! Egymást segíteni kell. Viszont nektek meg be kell majd tartani a Te anyukád által felállított "játékszabályokat", mert ő nyilván Neked a legjobbat akarja, és félt Téged, hogy nehogy zűrös dolgokba keveredjetek az unokatestvéreddel. Nehéz ügy, de ezt csak úgy lehet, ha leültök és megbeszélitek.
2011. febr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De viszont az apukája lehet megváltozna.Jó nem azt mondom hogy nem inna ,de lehet felnevelné mert amúgy is 7-dikes azaz 1.5 év múlvba ballag...mondta hogy koliba akar menni elég jó tanuló.Nagyon szeretem,régen mindig együtt voltunk... nagymamája van és papója is de a nagyinak volt 2 agyvérzése alig lehet érteni mit mond és elég idős nem tudna felnevelni egy 13 éves lányt.És papó nem engedi oda...S:
2011. febr. 14. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj NEM szemétségből,de szerinted nem lenne jobb neki egy koliban?

Ahol sok szeretet kaphat és vannak nevelők is az apja se tudja (részegen) zaklatni.

Nálatok pedig csak azt látná,hogy te normális családban laksz és neki miért nem adathatott meg ez??

Vagyis szerintem.

De nem tudom.

Amúgy meg sajnos nem te fogod eldönteni és nem is a kiscsaj.

Szerintem állj ki az uncsid mellett és támogasd MINDENBEN..próbálj erőt lelni belé és éreztetni vele,hogy TE szereted és mindig is szeretni fogo,

Sajnáloom :(

2011. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én is a koli mellett álltam,javasoltam neki azt.amelyikbe én akarok menni.így velem lehetne
2011. febr. 14. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!