Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jó tanulási tippeket tudnátok...

Jó tanulási tippeket tudnátok mondani?

Figyelt kérdés
Végzős tanuló vagyok, az átlagom egy erős 4-es, félévkor osztályelső leszek és a zsebemben van egy ösztöndíj is. Ha tudom, hogy másnap iskolában dolgozatot írunk, akkor tanulok rá - volt már olyan, hogy este 11-kor fejeztem be a tanulást. Ha itthon vagyok, szünetbe, akkor mégse bírom rávenni magam a koncentrálásra, az odafigyelésre. Persze azért szünetben is tanulok (matekot gyakorlok, emelt történelemre készülök), mégis néha vannak pillanataim amikor semmihez sincs kedvem. Eltervezem, hogy érettségi feladatokat fogok megoldani, angol szövegeket fordítok magyarra, befejezem a füzetem átírását (a tanárunk félév előtt füzetellenőrzést akar - új és ezt találta ki. Facebook-on létrehozott egy zárt csoportot, feltöltött ppt fájlokat. De basszus, regényt írt és nem hogy tördelve rakta volna fel, hanem ömlesztve. Egyedül a törihez van kedvem).
2011. dec. 30. 17:42
 1/3 hallari válasza:

Gondolj arra, hogy az osztályelsőséged lehet a tét. Valamint hagyd utoljára, először a "desszertet" csináld meg, amihez van kedved.


Amikor én érettségiztem azért sikerült jól, mert a félévkor adott házikat végig böcsülettel megcsináltam (egész héten minden nap keményen nyomtam egyébként, 4-5 óra/nap). Aki elsimliskedte, az legalább egy jeggyel rosszabbat kapott.

2012. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Reggel, vagy délelőtt olvasd el többször, amit meg akarsz jegyezni, és este újra mégegyszer olvasd át, próbáld magadnak elmondani, ha elakadsz, nyugodtan nézz bele. Másnap többre fogsz emlékezni, mint gondolod! Az agy éjjel " beteszi a helyére " az infókat. Ha másnap mégegxszer át tudod lapozni, nyertél!
2012. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
én 1 idelye, ugy csinálom az elméleti résszel, hogy felveszem telefonra, aztán meg lefekvés elött az ágyban hallgatom.Mondjuk ez azért vállik be, mert jó a felfogo képességem...
2012. jan. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!