Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tippeket kérek német tanulási...

Tippeket kérek német tanulási lehetőségre ti hogy tanultatok meg jól németül?

Figyelt kérdés

Megszeretném tanulni profin a német nyelvet, 12. osztályba megyek , mindig is szerettem a németet , ötös vagyok belőle.

A nyelvtani részét rendesen megtanultam meg rögzült.A hangos szövegértést szeretném jól elsajátítani , órán néha csináltunk ilyet és hozzá se tudtunk kezdeni a feladathoz, mert olyan gyorsan kommunikálnak ,hogy nem értjük.Azt mondja a tanár hogy nekem menni tuti menni fog 5-ösre a német érettségi ne aggódjak. Biztos ötöst szeretnék. Teszteltem magam a korábbi érettségiknél a hangos szövegértést és nem nagyon sikerült :/ főleg ez a 2011-es májusis az halál volt :/


2011. jún. 2. 14:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Deh azt nem értem miért ilyen hadarós magnós a rész ??? Nem hogy a feladat megoldását kerestem , hanem hogy egy szót is értsek belőle .....
2011. jún. 2. 15:14
 2/6 anonim ***** válasza:

Én kimentem Ausztriába dolgozni és itt tanultam meg. (plusz magamtól otthon könyvből próbáltam okosodni)


A német nyelv csak addig "hadarós" amíg nincs meg a megfelelő szókincsed. Meg persze hozzá kell szokni, hogy a hangsúlyok máshogyan vannak a szavakon belül és így kicsit úgy tűnik, összefolyik az egész.


Nagyon sok német szöveget kellenél hallgatni. Pl. Kronehit és ö3 rádióra keress rá, ezeket interneten is tudod hallgatni. Próbáld megérteni az időjárás jelentést, gondolom ahhoz már van szókincsed. A közlekedési hírek sem bonyolultak. Aztán meglátod, minden elkapott fél mondatnak örülni fogsz. :) És észre sem veszed, fejlődik a hallásérésed. Minél többet hallgatod, annál jobban különválnak majd a szavak.


Jó neked, hogy van biztos nyelvtan tudásod, én meg abba bakizok bele mindig. ;) Inkább csak érzem, de nem értem a német nyelvtant.


Én annak a logikájára tanultam meg kommunikálni, amit hallottam. De hát nem mindenre lehet ráhúzni ugyanazt a szabályt. Mint tudjuk, több a kivétel néha, mint a szabály. :D

2011. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteget segített, német filmeket néztem, plusz volt idő, h napi 1 bűbájos boszik rész - term. németül. Eleinte kukkot nem értettem, aztán egyre világosabb lett minden.
2011. jún. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem , köszi a válaszokat :D akkor töltögetek filmeket :)
2011. jún. 2. 16:11
 5/6 anonim válasza:
a filmeket nemet felirattal ajanlanam
2011. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jah csak nem találok olyan fímeket:_(
2011. jún. 4. 09:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!