Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mondanátok tanulási tippeket?

Mondanátok tanulási tippeket?

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk a következő módszert adta az infotanárunk:


1. 1-2 percig próbálod tanulmányozni KÜLÖN a címet.

2. Átfutó olvasás: Gyorsan elolvasod az anyagot. Csak olvasni!

3. Részletező olvasás: Lassan olvasod át egyszer, úgy, hogy próbálod közben megjegyezni.

4. 3x-4x felmondod. A könyvbe csak akkor nézz vissza, ha valamit nem tudsz, vagy valamiben nem vagy biztos. Mindegy, hogy magadban vagy szülőknek mondod fel.

Szerintem hatékony. :)

2010. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kapcsold ki a gépet először is!

Na neeem,dehogy nem mondtam komolyan,de ezt elsősorban magadnak kell tudnod,hogy hogyan tudsz hatékonyan tanulni.Hiába mondom,hogy mondd el hangosan az anyagot,ha az neked nem válik be.Ettől függetlenül megpróbálhatod,nálam működik a hangoskodás.

2010. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszer végigolvasod az anyagot, aztán szurkolsz, hogy megmaradjon annyi, ami mellett kiimprovizálhatsz egy ötöst :) --- ez ez én módszerem, de nem feltétlenül válik be mindenkinek (sőt ált. senkinek sem válik be....rajtam kívül :P)


Ha pl verstanulás, akkor a lényeg, hogy sokszor olvasd el és kezdd el lassan felmondogatni. Először az első mondatot, aztán a másodikat.... stb

Mateknál minden doga előtt két-három oldal feladatmegoldás - lehetőleg azt, amit füzetben már egyszer megoldottatok órán


Törinél, föcinél egyszer végigolvasni a könyv anyagát (törinél esetleg mellétenni a füzetbeli vázlatot is)


Biosznál - mi - csak a füzetből tanulunk, de ezt nem ajánlom, ha nem olyan a tanár....

2010. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!