Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! Ti is ilyenek vagytok...

Remese98 kérdése:

Anyukák! Ti is ilyenek vagytok? Vagy kamaszok! Nektek is hasonló a családotok?

Figyelt kérdés

Elegem van az egész életből. Drága anyukám és kedves öcsiékém ad erre okot. Ezzel szemben apát imádom. ma pl.: nagyon fájt a fejem és ledőltem egyet aludni, de előtte bekapcsoltam az öcsémnek a mesét. közbe rúgdosott de az mindennapi. Majd mikor sikerült elaludnom nemsokkal utána odajött belehajolt a fülembe és beleordította a nevemet.én nagyon megilyednek és sikítottam egyet. erre ő elkezdett bömbölni hogy mér ilyesztettem meg. ekkor bejött a mamám (aki vigyázott ránk és megkérdezte h mivan) elmondtam és erre ő meg becézgetve megkérdezte hogy mér csináltad ezt? ő meg mondta hogy mert vége van a mesének. mondta a mamám hogy akkor kapcsoljak újat. akkora düh volt bennem hogy áá..úgy megverném azt a kis bunkót. egész életemet elrontja. ha végre van egy fiú aki tetszik és meglátja hogy vele dumálok beköp anyának.anya meg elront mindent. ha egy barátnőm átjön (ami évente 2x jó ha előfordul mert anya megvonja a szabadságomat) akkor is nem hagy minket beszélgetni. Anya maximalista velem szemben még ha 4-est hozok haza az iskolából is megver. minden nap belémköt valahogy. és akkor felpofoz apa megpróbál közbeavatkozni hogy ez túlzás akkor anya még egyet ad hogy ne uszítsam rá apát. apán kívül UTÁLOM A CSALÁDOM!!és most kitalálta hogy naponta elvisz és hazahoz az iskolából. Ez neki mért jó? hogy leégessen mindenki előtt? nem vagyok már kis dedós.mindig az öcsém kap igazat. ő bezzeg megverhet engem de én ha rácsapok egy kicsit a kezére már elver érte.áá....depressziós leszek...éjszaka sírok már ha rám néz tudom hogy mindjárt kapni fogok egyet.segítsetek! hogy vezessem le a feszültségem?

(bocsi a kisregényért)

amúgy öcsém 5 és meg 14 éves vagyok


2011. dec. 3. 15:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és most apával meg dumálta hogy utazzanak el. elkezdi nekem hogy én megyek külföldre apáddal és öcséddel de téged nem viszünk. apa vinni akart de anya mondta hogy nincs hely meg stb. meg hogy csak a baj lesz velem. mintha nem is a lánya lennék. pedig úgy gondolom én mindenben segítek. főzés rendrakás mosás takarítás.4-5 -ös tanuló vagyok.
2011. dec. 3. 15:35
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem, egyáltalán nem ilyen anyukám. Elég sokszor kiakad, de sosem bántana engem, inkább csak kiabál, aztán megnyugszik, én is megnyugszom, és megint jóban vagyunk, apukámat énis imádom. :)

A helyzetedre meg csak annyit tudok mondani, hogy sajnálom, szerintem beszélj apukáddal, hogy ez így nem normális, aztán ő meg beszéljen anyukáddal, hátha ő bír majd a fejével.


14/L

2011. dec. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Igazán sajnálom, hogy ilyen anyával lettél megáldva! Anyaként nem tudom megérteni a viselkedését. Esetleg üljetek le 3-an (Te, Apukád+anyud), és kérdezz rá, hogy miért csinálja ezt veled. Vagy ha jóban vagy az anyai mamáddal, akkor meséld el neki, hátha tud beszélni a lánya fejével! Fel a fejjel, lesz ennél jobb! :)
2011. dec. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a gyerekverés a világ legbutább dolga!pláne ha nincs is nyomós ok rá!az öcsikék mindig is ilyenek,minden családba.anyuci kicsi kincse aki mindig ártatlan,azért mert ő a kisebb.nekem van 1 öcsém meg egy bátyám,és pont én szívok szinte mindenért.meg ez a nem férsz bele a családi nyaralásba nagyon durva!!anyukádat mindenképp kérdezd meg hogy miért csinálja ezt veled!!nem lehet,hogy az ő anyukája is ilyen volt,és magából indul ki??

gyerekkori sérelme lehet a dologban szerintem.majd írj hogy javult-e a helyzet! 14/L :)

2011. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális válaszokat :) amikor próbálok vele erről beszélni egyből elkezdi hogy fejezzem be mert ő a kisebb és undorító vagyok. ma például reggel egy kenyeret nem bírtam megenni nyugodtan. ide ugráltatnak oda ugráltatnak öcsém piszkál, amikor visszaszólok rámförmednek. És még nikik van följebb. szegény apa ma is dolgozik :( 18 leszek azonnal elhúzok itthonról -.-" de az még 5 év!
2011. dec. 4. 10:14
 6/11 A kérdező kommentje:
ja és a mamám pont ennek az ellentéte
2011. dec. 4. 10:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnálom,hogy anyukád ilyen undok veled.Meg,hogy megver,mert oké a gyerek nagyon szemtelen nem hat rá szép szó,és már tényleg nincs más,akkor kap egy pofont,de hát az már akkor van ha tényleg semmi nem hat és ez nagyon ritka eset,legalábbis az én nevelési elvem szerint,de ilyet hogy rendszeresen megver,meg hát a jegyért,meg mert ráütsz a neveletlen öcsédre,ez számomra érthetetlen.Meg hát egy kisebb 3-5 éves gyereknél is az hogy kap a kezére fenekére,már a legutolsó dolog.van két véglet ami között meg kéne találnia szülőnek az aranyközéputat, az egyik az elkényeztetés,minden engedése értsd 14 évesen pasijával alvás,szex,éjszakai bulik,ivás,rengeteg pénz költése ruhára amit úgyis kinő pár hónap alatt, a másik a semmit sem engedés,verés,sehova sem engedés még 18 évesen sem,semmi dicséret stb. Sajnos anyukád,úgy tűnik pont olyan,mint az utóbbi példám,apukáddal kéne beszélni,amúgy fel sem foghatom,hogy miért nem csinál valamit,nem szabadna hagynia,hogy anyád tönkre tegyen.természetes,hogy legyenek azért korlátok,az ember vigyázzon a gyerekre,nevelje,de amit ő csinál az szörnyű, még a kutyával sem bánnak így.Apukáddal,és a nagyszüleiddel próbálj meg beszélni,esetleg anyukáddal hátha megérti.
2011. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Szia. Én tuti nem bírtam volna már, hogy az anyám ennyiszer megver. Akár gyerek vagyok akár nem,akár az anyám akár nem, én megállítottam volna a kezét mielőtt megpofoz. Inkább az apukáddal beszélj erről,különben is nem az apák szoktak a családban ilyenek lenni,mint az anyukád? Amúgy elég okos lehet az öcséd,hogy így ˛˛taktikázik",hogy anyuci kedvence legyen. Szerintem te is próbáld utánozni az öcsédet,így ő is visszakapja. Vagy ne foglalkozz a kis taknyossal,így meg fog lepődni,hogy te nem háborodsz fel a rugdosódásán,és előbb-utóbb békén hagy. 14/L
2011. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

anyám nem ilyen,de a 2 öcsém,na azok kicsinálnak xD

Anyukád szégyelhetné magát!Ne haragudj,de az ilyen embernek nem szabad hogy gyereke legyen!

2011. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Kollégium, megszabadulhatsz tőlük:)
2011. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!