Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti is használtok...

Szülők! Ti is használtok e-naplót? Nem gondoljátok, hogy teljesen átgondolatlan rendszer?

Figyelt kérdés
Megakadályozza, hogy a gyerek eltitkolja a jegyeit. És ez miért jó? Jó persze, nem romlanak le annyira a gyerek jegyei, de gondoljatok bele! A ti időtökben nem voltak ilyenek. Nem gondoljátok, hogy jegyek értékének eltitkolása, vagy elmondása, olyan morális döntés, ami fejlesztheti a személyiséget? Hogy lesznek így életképesek, hogyha még rendesen hazudni sem tudnak? Nem gondoljátok, hogy ez a képesség igenis hasznos a mai világban?
2011. nov. 21. 21:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

"Hogy lesznek így életképesek, hogyha még rendesen hazudni sem tudnak? "


Nem mindenki készül politikusnak.

2011. nov. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Majd ha neked is lesz gyereked, te sem így fogod gondolni...
2011. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig se arra neveltem a lányunkat, hogy hazudjon és szerintem ezután sem arra fogom.

Hidd el, csinál ő annyi csínytevést, hogy a fejem 'fájjon'. :))

2011. nov. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 zkriszti3 ***** válasza:
97%
Olyan érzésem van mintha te gyerek lennél,nem szülő.Eszembe sem jutott az,hogy eltitkol valamit a gyerekem.A tanárok mindig elhagyták a naplót, ezért örültek a gyerekek ennek a rendszernek.Mindig őket küldték a tanárok,hogy keressék meg.
2011. nov. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen egyetértek a felvetéseddel.

Én is titkoltam el jegyet, írtam át egyest 4-re és ki is kaptam értük. Néha jobban ezért a tényért, mint magáért a jegyért.

Igazad van, ezek a dolgok kellenek.

2011. nov. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve ez a "hazudni se tudnak", ezt egy kicsit furán fogalmaztad meg.
2011. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A jó öreg papír alapúval nem volt ennyi gond soha.
2011. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Engem leginkább az zavar, hogy sok tanár előbb beírja a jegyet, minthogy kiosztotta volna, aztán meg kiderül, hogy itt elszámolt egy pontot, ott elszámolt egy pontot, rosszul javított, és akár a jegy is változik.

És ilyen esetekben hiába írja át, nem mindegy, hogy azt látja a szülő, hogy volt egy 3asom, aztán az 4es lett, vagy eleve a 4est.

És különben is mindenfajta indok nélkül, egyszerűen borzasztóan idegesít, hogy én vagyok ott a suliban, nekem kell szenvednem, megírom a dogát, én tudom milyen kérdések voltak benne, milyen nehéz volt, aztán a szülő előbb tudja meg a jegyemet, mint én, jóformán a hátam mögött(mert persze mi diákok nem kaptunk hozzáférést), mintha neki több köze lenne hozzá mint nekem, akiről ez szól. Úgy érzem magam, mintha csak egy bábu lennék, akit most már nem csak a tanárok, hanem a szüleim is rángatnak (itt is).

2011. nov. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

Mármint persze rángassanak a szüleim, csak ne még itt is.

És te szempontodból válaszolva, azért hazudni nem itt kellene szerintem megtanulni. Persze az azért szerintem is megengedhető, hogy egy dolgozat eredményét csak akkor mondjuk el, ha már megvan a javító is(ha rossz lett), mert egyébként az olyan, mintha arról is külön tájékoztatnom kellene őket, hogy a 7es feladatból semmit se tudtam, csak az 1es húzta föl a dogát, tehát ha írunk javítódolgozatot is, akkor tulajdonképpen az a dolgozat csak akkor ér véget, amikor AZT megkaptuk.

/előző, egyébként 14L/

2011. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én elszoktam mondani jegyeimet anyunak, e-naplót nem is használjuk szal' :D


Az is baj hogy a tanárok (némelyik) egy héttel később írja be a jegyet. Meg milyen már az hogy hazajövök és azzal fogadnak hogy : " Ó kaptál egy 4-t matekból ? "

2011. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!