Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az baj ha 13 évesen ennyire...

Az baj ha 13 évesen ennyire félek/törődök az anyagi dolgokkal?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok éspl. ha vásárolni megyünk mindig megnézem az árát ha veszünk valamit és ha anya/apa kérdezi hogy tetszik-e vagy kérem-e ezt a ruhát vagy akármi mást akkor inkább nem mert félek hogy egyszer nem lesz pénzünk. pedig anya és apa is NAGYON jól keres de ez van.
2011. okt. 30. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Korodhoz képest nagyon éretten gondolkozol ez ügyben ami nagyon dicséretes, én persze ha nekem vesznek valami ruhát én is inkább az olcsó de jól kinéző darabokat veszem mint az ilyen méregdrága cuccokat, pontosan azért mert egy idő után kinövöm, elkopik és akkor mehet a kukába vagy a pincébe rohadni. És ugye kevés pénzért is lehet kapni jó cuccokat.

Mi sem állunk rosszul anyagilag, sőt amióta elkezdtem dolgozni és viszonylag jó helyem van ugye nekem is van pénzem aminek csak 20-25 % át költöm el, vagy ha gyűjtök valami nagy dologra akkor arra, tehát nem iszom el és nem cigizem el a pénzemet.

Ez nagyon szép tőled, hogy már most tudod a pénznek a fogalmát, sok olyan ember van aki még 25 vagy több évesen is szórja a pénzét és a hónap végén már enni se tudnak. Szóval számomra meg vagy dícsérve és ha a jövőben is így fogsz gondolkozni meg majd ha kikerülsz az életbe és megtanulsz spórolni meg magadat eltartani hidd el így sok pénzed meg fog majd maradni amiből később majd nagy dolgokat vehetsz.

20/F

2011. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, sőőt. Valószínűleg a szüleid neveltek így, ami rendkívül okos dolog. Azért ne stresszeld magad rajta. De biztos nagy segítség otthon, hogy oda figyelsz ilyenekre. Még fiatal vagy, de hidd el akit mindennel elárasztanak, nagyobbat koppan, ha nem tudják már neki megvenni, mint te, aki tudja, hogy bizony oda kell figyelni.
2011. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát szerintem ez még csak jó.

én 14 leszek nemsokára és én is nagyon sokat törődöm az anyagi dolgokkal, ám én mindig többet és többet akarok.

2011. okt. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos vagy, de elég az, ha nem követelsz a szüleidtől olyan dolgokat, amire semmi szükséged.
2011. okt. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok,de nállam depresszióból kifolyólag.

Pedig pénzem az volna,mert ha kapok szülinap,névnap,karácsony,azt minig elrakom.Több,mint 200ezer forintom van,de alig költök valamire.Mindig attól félek,hogy ha szüleimmel történik valami,akkor nem lesz pénz semmire.

Amire költök,az a ruha,a hobbym,meg karácsonyi ajándék,névnap szülinap egy kis ajándék.

2011. nov. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Huuh...most megkönnyebbültem, mert már kezdtem félni mert van egy sötét oszt.társam aki szerint pszihológushoz kéne járnom -.-" Köszi:D de jöhetnek még a válaszok, szívesen fogadom ^^
2011. nov. 2. 11:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább arra koncentrálj, hogy a ruha minőségét is mérlegeld az ár mellé. Ha jó minőségű (szép a varrása, jó az anyaga, nem szakadt, ilyesmik), akkor ne sajnáld érte a pénzt.

Amúgy helyes, hogy előrelátó vagy, de azért ne stresszelj!

2011. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!