Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért csak irigykedni tudok...

Miért csak irigykedni tudok másokra, hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom, miért van ez... Pl. viszonylag jól rajzolok, egy barátnőm gyönyörűen, és egy rajzversenyen ezüstérmes lettem, ő meg arany, gratuláltam neki, de közben nem gondoltam őszintén azt, hogy ez milyen hú de jó. Meg egy másik barátnőm összejött egy fiúval, aki nekem (csak) tetszik, szóval nem vagyok belé szerelmes, csak helyesnek látom, és ahelyett, hogy örültem volna neki, arra gondoltam, hogy milyen igazságtalan az élet, hogy a barátnőm összejött valakivel, én pedig lassan 2 éve vagyok szerelmes egy olyan fiúba, aki max. haverként bánik velem... Nagyon szemétnek érzem magam amiatt, hogy minden barátnőmre féltékeny vagyok a sikereik miatt. Volt valaki ilyen helyzetben? Mit tudnék tenni?
2011. okt. 9. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerű, ne más életével foglalkozz...
2011. okt. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs elég önbizalmad. Azért vagy irigy másokra, mert még nem tudod, hogy TE miben vagy a legjobb. Próbáld megtalálni és aztán mondhatod, hogy "oké, XY első lett a rajzversenyen, de közel sem olyan jó ebből és abból, mint én." Ez segít leküzdeni az irigységet. Sok sikert :)
2011. okt. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet..:(( Én se tudok mit csinálni..

Egyik barátom jobban röpizik, más jobban rajzol, másnak már 3 pasija volt, nekem egy se...Más okos...Mindig ötös..:(

2011. okt. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 2. a tanácsot. =)
2011. okt. 13. 16:11
 5/6 anonim válasza:
Fogadd el magad olyannak,amilyen vagy.. Neked ez jutott sajnos,de ne csak a rosszat lásd magadban.Biztos vagyok benne,hogy rengeteg jó tulajdonságod is van.
2011. okt. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez az irigység szerintem mindenkiben ott van bizonyos mértékben.

Alapvető emberi tulajdonság, nem? :) Nagyon sokan próbálnak úgy tenni, mintha bennük nem lenne, pedig de.

Legyen önbizalmad, légy egyedi, próbálj annak örülni, hogy te is szépen rajzolsz pl.

Sok sikert!

2013. júl. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!