Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy tanuljak?

Mit csináljak, hogy tanuljak?

Figyelt kérdés
Tanulnom kellene, és nem bírok koncentrálni. Eddig színötös voltam mindig, idén meg rontom a jegyeimet, nem bírok koncentrálni, leülök, és tíz perc múlva belefáradok szó szerint. Hiűába tanulok egy órát csak szenvedek a könyv fölött mert elkalandozom meg ilyenek, hiába alszom, eszem, sétálok, nem megy,...
2011. okt. 2. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben, és októberben nekem is nehezebben megy a tanulás, kell egy kis idő, amíg visszaszokunk. 14/L
2011. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is így van,de most azt vettem észre,hogy bizonyos időközönként jobban fog az agyam (nekem 4-6 óra között van ez az időszak általában) szavakat meg ilyen magolós cuccokat mindig ilyenkor tanulok..meg valami csokit vagy szőlőcukrot eszek előtte és menni fog..sajnos nem vagyok olyan,hogy elolvasom és megjegyzem,nekem tanulnom kell szóval kikel tapasztalni melyik időszakban fog jobban az agyad,hogy jobb ha hangosan vagy magadban tanulsz meg ilyenek..
2011. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj nyitott ablaknál, ha kertes házban laktok, akkor az udvaron. Hallgass barokk zenét, az segít a koncentrálásban (persze csak halkan, hogy ne terelje el a figyelmedet). Amikor már érzed, hogy nem tudsz figyelni, akkor hangosítsd feljebb a zenét, mozogj, sétálj egy keveset, igyál egy pohár vizet. Aztán ülj vissza, halkítsd le a zenét és folytasd a tanulást. A tanulnivalóból írj vázlatot egy másik lapra/füzetbe, mindenféle színes tollal/ceruzával emeld ki a fontos dolgokat.

Nekem ezek jöttek be. :)

15/L

2011. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Őszintén? Lerakod a feneked a székre és befejezed a hisztit.

Nekem "se megy a tanulás és fáradok el 5 perc után" ha csak hisztizek a dolgon és halogatom.

2011. okt. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem pl edzés után jóbban megy a tanulás mint amúgy, bár lehet hogy a szauna miatt van, 2x 10 perc aztán hideg víz

a szőlőcukor meg a csoki valóban jó ötlet és arra figyelj hogyha már nincs erőd akkor hagyd abba és kicsit később kezd újra mert akkor már megtanulod aztán egy óra múlva elfelejted

2011. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
legyen kiszellőztetve a szoba, ne este 10-kor tanulj, meglegyél nyugodva, és 20 percenként tarts szünetet!
2011. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!