Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Legnagyobb kamaszkori trauma?...

Legnagyobb kamaszkori trauma? És hogy tettétek túl magatokat rajta?

Figyelt kérdés

Velem az van, hogy elolvastam egy könyvet, és egyszerűen sakkban tart. A középső lány leukémiás volt, és azóta rengetegszer gondolok arra, hogy az én gyerekemmel is ez lesz. Tudom, hogy ez csak a könyvnek a hatása, és ellenben szerintem tudat alatt tudom, hogy nem lesz semmi baj, hiszen nálunk mindenki egészséges, hát még én, nagy sportoló létemre, sőt, pont az, hogy m extra jól állunk ebben az egészben, hiszen évente 1-2-szer vagyok beteg. Meg úgy eleve... tudom, hogy minden rendben lesz. És mert elolvastam egy könyvet... na, most mi lesz! Mindenki keveredhet bele ilyen bakikba, és tapasztalatnak jó volt, hogy Jodi Picoult egyik könyvét se olvassam el innentől kezdve, csak max. 20 év múlva. Ja, és ami a legrosszabb, hogy egy pillanatig gondoltam arra, hogy önként magamra vállalom ezt az egészet (a gyerekemnek). Nem tudom, miért, de ez a gondolat visszahúz, pedig mindenki mondja, hogy ez baromság, marhaság, és csak egy gondolat, ami befészkelte magát a fejembe. Mégis, valahogy mindig visszaránt.

Mit tegyek?


És nektek mi volt eddig a legrosszabb? És hogyan küzdöttétek le?

Én úgy akarok majd erről mesélni a gyerekeimnek, erről az egészről, hogy az első harc, amit saját magammal szemben nyertem meg. És mivel még nem rég csöppentem bele a "kamaszkorba", gondolom, lesz ez még rosszabb is. :)


2011. szept. 5. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem nincs időm olvasni suliidőben nyáron meg meleg van hozzá, de ha nézek valami filmet vagy sorozatot amiben tudok azonosulni a légkörrel akkor az elég mély benyomást tud tenni multkor volt a skins ilyen azóta nem is láttam hasonlót többieknek nem is beszélek erről mert az érzelmek buz|sak vagy mi a szösz


16/f

2011. szept. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam ezt a könyvet, de azonkívül, hogy tetszett nem váltott ki belőlem semmit.

De más könyvek után, már éreztem azt, hogy nem bírom tovább az életem, én is a könyvbeli világban akarok élni és utána minden olyan rossz néhány napig. De aztán az érzés amit a könyv bált ki belőlem (akár irigység, boldogság vagy levertség és szomorúság az) néhány nap múlva halványul és végül, találok egy másik könyvet, vagy történik valami a saját életemben és minden megy tovább.

2011. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtem rájönni, hogy a barátaim nem feltétlenül azok az emberek akikre szükségem van, vagy akik boldoggá tudnak tenni.

Megoldás: Megtanultam műmosolyogni és magammal is próbálom elhitetni, hogy arra az életre vágyok ami megvan nekem.

2011. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb trauma? Egy pedofil faszi... :D (viccen kívül)

Úgy tettem túl magam rajta, hogy mindig elképzeltem egy ládát, amibe "beleképzeltem" az emléket, és vagy porrá zúztam a ládát, vagy elhajítottam a fenébe. Ezzel 2 évig szórakoztam magamban, aztán elmúlt a sokk érzet.

20L

2011. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Legnagyobb trauma?? Hát engem nem nagyon értek SZERENCSÉRE ilyen traumatikus dolgok, szóval talán az volt a legnagyobb hogy nem tudtam meggyőzni anyukámat hogy fessük be a hajamat. Nagyon utáltam, gyűlöltem már pici korom óta de soha nem akarta megengedni mert neki tetszett az eredeti színe. Én éveken keresztül szinte minden nap sírtam a fájdalomtól és utáltam tükörbe nézni. Én voltam a kis csöndes visszahúzódó kislány az osztályban, csak azért mert nem tudtam elfogadni a hajam színét. Azóta elmúltam 18 és befestettem. Egyetemre már sokkal nagyobb önbizalommal mentem. :)
2011. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
amióta láttam a pókembert azóta nem merem kinyitni az ablakom
2011. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám halála. 13 voltam akkor, a mai napig nem tettem teljesen túl magam rajta, inkább elfogadtam, hogy már nem lehet velem többé.

Ez az egyik olyan dolog, amit nem lehet feldolgozni, csak megszokni a hiányt.

2011. szept. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért nem írod le a nevét?
2011. szept. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Úgy hozzávetőleg 11-13 éves koromig tartott ez az időszak. Tudom, hogy egy ilyen korú emberről furán hangzik, amit most mondok, de szinte depressziós voltam... Akkor kerültem új iskolába, ahol teljesen más volt, mint vártam... Az osztálytársaim egyből megutáltak, mindig piszkáltak, mert nagyon érzékeny voltam (és vagyok is), nem egyszer eléggé durva módokon meg is sértettek, meg is aláztak... Nem voltak barátaim egyáltalán... Egyetlen barátom volt, ő is egy hónap után elkezdett piszkálni, pedig az volt az utolsó remény, amiben hittem, hogy végre valaki kedvel...


Nos ezen az segített, hogy találtam új barátokat. Ők valóban beleillenek a barát fogalmába, nagyon örülök, hogy ők vannak nekem. És hogy beláttam, hogy azh osztályomból ne akarjak kedvelni senkit, ha egyszer nem fogadnak be, akkor ne is várjam tőlük, hogy igaz barátok lesznek... És senkit sem kényszeríthetek arra, hogy szeressen. Az a barát, aki így fogad el és így kedvel, ahogy vagyok, a hibáimmal együtt. És még a hitem segített. Hinni abban, hogy Isten megsegít...

2011. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Felvettek a suliba, ahová nagyon akartam menni, ráadásul már a felvételin. Itthon úgy ítélték, nem lesz jó.

Sajnos tévedtek. Azóta is kísért.


Könyv? Sok volt, mert rengeteget olvasok gyerekkorom óta. Egyik legnagyobb sokkot a Hóvirág és titkos legyező okozta. Szétmart a fájdalom, bár az nem kamaszként volt. Kamaszként talán a Kereszteslovagok (Sienkievitz), rémálmaim voltak tőle.

2013. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!