Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezeljem? Mit tegyek,...

Hogyan kezeljem? Mit tegyek, hogy ez többé ne forduljon elő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Szóval én soha nem voltam jó a reál tárgyakból.(matek, fizika, kémia) Tavaly sokat gyakoroltam, hogy legalább a négyes meglegyen ezekből. Meg is lett az eredménye mert év végén csak a kémiával lettek problémáim de azzal nagyon!!

Már év elejétől kezdve nehezen ment. A tanárnő minden héten tartott korrepetálást és ha elmentünk elmagyarázta és gyakoroltatta azt amit nem értünk. Azt mondta nekem, hogy ha így haladok akkor év végén még ötös is lehetek belőle. Na igen, de tudni kell a kémia tanárról, hogy ha ideges vagy valami baja van akkor jobb messzire elkerülni mert még a legjelentéktelenebb dolgokért is képes 1-2 egyest beírni! (Feszültség levezetés gyanánt) Én is így jártam. A bűnöm csak annyi volt, hogy az iskolatáskámat a székre tettem fel magam mögé. Ezért a csekélységért 2 db egyest kaptam! Nem én voltam az egyetlen áldozat. Többen is kaptak mert például: kinéztek az ablakon óra közben. A két egyes miatt már a négyest is alig kaptam meg. Nagyon félek, hogy megint tanulni fogok egész évben mint az állat és a végén pár ilyen jegy lehúzza az átlagomat. :"(

Mit tegyek, hogy többé ez ne forduljon elő?


2011. szept. 3. 11:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kihagytam, hogy ritkán a másik bevett módszere a megszégyenítés. Sajnos én ezt is tapasztaltam. Kinevettet az egész osztály előtt. Engem egyszer úgy alázott meg, hogy végigszidta az egész családfámat + feltett egy tök egyszerű kérdést amire én nem tudtam válaszolni. (Akkor jöttem haza a kórházból ahol 2 hétig feküdtem) És végig ordítozott velem, hogy mért nem pótoltam be a lemaradást -.-" Utána hetekig ezt emlegették.
2011. szept. 3. 11:51
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Hogy kerüld el? Hát nagyon egyszerű: ne tedd fel még egyszer a táskádat oda, ahová nem szabad. Mindenhol vannak íratlan szabályok is, nemcsak házirend, és azt is be kell tartaniuk a gyerekeknek. Ha nem tartod be, így jártál. Az meg, hogy nem pótoltad be a leckét, szintén mulasztás, még jó, hogy leszidott. Csak annyit mondták már nektek a jogaitokat, hogy mindenért a tanár lett a hibás. Hidd el, ha te nem tartod be a szabályokat, attól még nem a tanárnak van rossz napja, hanem éppen ellenkezőleg: azért lesz rossz a napja, mert nem tartod be a szabályokat.
2011. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát azért nehezen hiszem el, hogy egy tanár egy táskafelrakásért KÉT egyest is beír csak úgy...és ha mégis így van, simán mehetnétek az igazgatóhoz, ugyanis egy osztályteremnyi tanú van rá.
2011. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hagyjuk...
2011. szept. 3. 12:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ilyet a mi sulinkban nem is tehet, csak magatartás jegyet adhat, másképp az igazgató... Szóval ez elég durva.
2011. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem biztos, hogy megbuktatna. Biztos beszólnék neki, ha ilyen hülyeségekkel zaklatna.
2011. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hol vannak ilyenkor a szülők.
2011. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát tegyél meg minden tőled telhetőt a tanulásban, meg általában is. Ha aznap jöttél vissza a kórházból, akkor szerintem sincs igaza, nézd meg a házirendben, nálunk pl. van olyan hogy hiányzás után a felét megkapod haladéknak (általában mondjuk nem szeretik a tanárok, de mindegy), ha viszont van benne hétvége, akkor ez érvénytelen(márrmint házirendileg nem, csak íratlan szabályként), meg ha a követtkező órán is ezt mondod akkor elég csúnyán néznek rád. Ha beteg vagy vagy ilyesmi ezentúl mindig a kémiát pótold be először.

Ha pedig tényleg CSAK azért kaptatok egyest mert kinéztetek qaz ablakon, vagy felraktátok a székre a táskát, és nem azért mert EMIATT kérdezett vmit amire nem tudtátok a választ, akkor szóljatok az ofőnek.

2011. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!