Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ismered ezt? Mi a véleményed?...

Ismered ezt? Mi a véleményed? Megváltozik valami is benned?

2011. szept. 2. 21:20
1 2
 11/17 anonim válasza:
77%
Én is könnyeztem rajta. És nagyon elgondolkodtam. Ha ő tud boldog lenni kezek és lábak nélkül, akkor mi is. és nem kell minden kis semmiségért panaszkodni h 'jaj de vastagok a combjaim' és ilyesmikért. legyünk boldogak inkább. :)
2011. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

szép és elgondolkodtató

valahogy pont jókor olvastam ezt a kérdést és néztem meg ezt a videót

köszönöm kérdező:)

2011. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem. Teljesen igaza van ennek az embernek és nagy tiszteletem. De! Nem lehetünk mind egyformák, nem tudhat mindenki felülkerekedni egy ilyen súlyos fogyatékon. Lenne egy kérdésem. Ha egy barátotok valamiér tnagyon kiakadna, sírna napokon át, ahelyett, hogy vígasztalnátok, inkább megmutatnátok neki ezt a videót egy figyelmes "látod bązdmeg, Ő tud boldog, teljes életet élni gondok nélkül, pedig nincs se keze, se lába, te meg ilyen kicsi dolgon rinyálsz!" mondattal kísérve? Valóban, igaza van ennek az embernek, és mégegyszer, nagyon csodálom. De van egy olyan dolog, hogy depresszió. Aki depis, azon nem segít egy ilyen ember. Amikor anyum elvált apumtól, apum öngyilkos akart lenni. És mégsem ez a videó érte el, hogy ne legyen az. És tényleg, az, hogy elvált tőle a felesége, lehet kisebb gond, mint hogy elveszti a kezeit-lábait, mégis olyan depis volt, hogy sokkal nagyobb gondnak érezte. És ezzel nem akartam senkit se fitymálni, de azért enyhe túlzás azt írogatni, hogy milyen szánalmas, hogy kicsi dolgokon rinyálunk, amikor itt ez az ember, akinek erős testi fogyatékossága van, és mégis tud mosolyogni.
2011. szept. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a kicsi dolog az kicsi dolog: pl. a vastag comb. Senki nem állította, hogy egy válás semmiség!


Mindenkinek a maga baja a legnagyobb, de talán nem árt néha megállni egy pillanatra, amikor pl. kiakad egy kamasz, hogy az anyja olyat főzött, amiért nincs oda (vagy a menzán olyat adtak, tökmindegy) és ezen totál kiakad, míg sok gyerek a világban örülne, ha ehetne... Érted? arról van szó, hogy képesek vagyunk azon hisztizni, hogy csak 3 farmerünk van az őszre, más pedig felváltva jár a tesójával suliba, mert csak 1 pár cipőjük van. Vagy a példánál maradva: lába sincs...

2011. szept. 5. 13:45
 15/17 anonim ***** válasza:
Én se ilyenekre gondolok, viszont azt nem értem, hogy hogyha megteheti egy szülő (mert miért ne tehetné meg?), hogy főzzön a gyerekének, akkor főzhetne olyat, amit szeret is. Nem nagy gond, de ez mindenkinek relatív. Van, akinek ez a legnagyobb gondja, hogy letörött a körme, mert ilyen gondtalan az élete. Egy harcművészeti órán megkérdezte egy lány, hogy miért van befáslizva a lábam. Elmondtam, hogy mi történt, erre rávágta, hogy ő meg felhorzsolta a könyökét. Igen, neki ez nagyobb gond, mert még szerintem nem érzett nagyobb fájdalmat. :) De erről senki sem tehet, nem kell azért bunkónak vagy érzéketlennek tartani valakit, mert nem tapasztalt még mást. Majd fog.
2011. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Egy többgyerekes családban nem lehet mindig mindenki kedvére főzni, de azt hiszem, nem is ez a lényeg...

Úgy van, ahogy írtad: van, akinek a horzsolás a legnagyobb baja, vagy a köröm letörése, vagy egyéb apróság. Mármint ami másnak apróság.

Van, amikor el lehet gondolkozni a videón. Ezen, és a hasonlókon.

Van, amikor nem segít, olyan erős a fájdalmunk, a saját bajunk.

2011. szept. 5. 22:10
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen igen, láttam már párszor itt ott, a neten, a tvben, meg ilyenek. Ami tetszett tőle amikor azt mondta hogy, ha ő elesik, és megpróbál felállni, de nem sikerül neki, ezért nem is próbálkozik tovább, attól feláll majd? nem, ezért próbálkozik százszor, de ha nemsikerül, akkor százegyedszerre is megfogja próbálni.
2011. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!