Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan segítsek a barátnőmnek?

Hogyan segítsek a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mielőtt bárki lehurrogna, tudom hogy a problémám nem a világ legnagyobb gondja -.-"

Van egy legjobb barátnőm akit Zsófiának hívnak. És szegény kezdetektől fogva utálja a nevét. :S Eddig még valahogy el tudta viselni de mostanában egyre kevésbé. pl.: Ha kérdezik a nevét mindig máshogy mutatkozik be. Régebben sokat csúfolták is a neve miatt, gondolom ez is közrejátszik.

Nekem igazából tetszik a neve. Hogyan győzzem meg, hogy szép neve van és nincs mit szégyellnie?

14 évesek vagyunk

Normális válaszokat köszönöm.


2011. júl. 30. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Én csak annyit tudok mondani, hogy szerintem is szép név a Zsófi.
2011. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem sehogy, ha nagyon utálja.

Én óvodáskoromtól kezdve gyülöltem a nevem, ha így szóltak, mindig egyetlen mondatot voltam képes mondani: "nem vagyok az!"

Ez ment 12 éves koromig, mindenkinek más néven mutatkoztam be természetesen. Anyámék hozzáraktak egy másik nevet, immáron azt, amit én szerettem volna. Felnött lettem, kb. senki nem tudta sokáig hogy van egy elsö nevem is. Férjem sem tudta, egyszer véletlenül derült ki. De töröltetni akarom, mert idegesít, hogy ugye hivatalos helyen kapásból az elsö keresztnevet mondják, én meg olyankor fel tudok robbanni!


Szóval, ha nagyon utálja, gyözze meg a szüleit, hogy legyen második neve. Hidd el nekem, hatalmas lelki problémát okoz ez. Meggyözni nem fogod tudni arról, hogy szép a neve, ha ö nem így gondolja...

2011. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 :) :) :) ***** válasza:
76%
Én is csak annyit tudok mondani,hogy szerintem szép név :)
2011. júl. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
szerintem sem tudod meggyőzni arról,hogy szép a neve...nekem sem tetszik a nevem,de sjanos nekem rosszabb,mert én inkább szeretném,ha Zsófia lenne a nevem,mint az ami most van
2011. júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
A lányomnak is szerettem volna ezt a nevet, de már van a családban. Én is utáltam a nevem mindig, aztán mikor felnőttem és bárhol bemutatkoztam a teljes nevemen, mindenki odavolt, hogy milyen szép. Na ez meggyőzött. Mutasd meg neki ezt a kérdést és a válaszokat, hátha segít neki elhinni, hogy nagyon szép neve van! :)
2011. júl. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Találj ki neki egy becenevet,ami illik rá. Mellékesen szerintem szép név ;)
2011. júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
nem T- betűs a vezeetékneve?
2011. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

1.Sorolj fel neki sokkal idétlenebb neveket pl Mimoza

2.Találjatok ki valami jó becézést a Zsófira talán az tetszik neki

3.Valami más becéést és használja azt :)

2011. júl. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Mondd neki, hogy a neve egyezik a Sophia-val :) ami nagyon gyönyörű név!!!! Egyetértek az előbbiekkel: sorolj fel neki vicces neveket, hátha sikerül megértenie pár kacagás kíséretében, hogy vannak csúnyább nevek is! :)
2011. júl. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

jól mondják az előttem lévők...szép név a Zsófi(a)...:) de a második név jó ötlet,vagy töröltesse a Zsófiát,és válasszon 1 neki tetszőt. de még fiatal,szóval a második név sokkal jobb ötlet!

most persze hogy utálja ezt a nevet mert olyan korban van...de később szeretné,úgyhogy második név lenne jó:) vagy valami jó becenév:)

(akár a zsófiától független becézés)

meg ez a vicces neves dolog is tök jó ötlet:)

de az is,ha megmutatod neki,ezt a kérdést,és a válaszainkat:)

2011. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!