Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ajánlanátok olyan könyvet,...

Ajánlanátok olyan könyvet, ami leköt egy 13 éves fiút (nem igazán szeret olvasni), érdekes és lehet belőle tanulni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Marc Twain: Tom Sawyer kalandjai. Szerintem ez leköti, érdekes, mulatságos, különösebbet tanulni nem fog belőle, mert egy hasonló korú kisfiúról szól, aki mindenféle rosszcsontságot elkövet,de tüneményes, nagyon szeretnivaló. Én felnőttként olvastam, de minden éveben előveszem egyszer.
2011. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tolkien: A gyűrűk ura. Mindkét nemnek ajánlott és nagyon "olvasatja" magát. :)
2011. júl. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tom Sawyer az tényleg jó. Lehet,hogy ha elolvassa a tartalmát nem fog neki tetszeni,de kezdje el.Én is lefújoztam,aztán unalmamban beleolvastam és alig bírtam letenni,kb a könyvvel aludtam:D

Talán még Darren Shan regények[azokat sem tudtam kirobbantani a kezemből,igaz én lány vagyok,de elég fiús ízlésem van ilyen téren:D]

vagy harry potter könyvek,[az újabbak teljesen mások mint az első 3]

Vagy a kedvenc foci/kosár/bármilyen más csapatának a története...stb :D

2011. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. júl. 25. 08:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Harry Potter, velem is ez szerettette meg az olvasást, anno 11 évesen, de azóta is újból megújból újraolvasom mert ahogy növök fel és értelmesedek teljesen máshogy értelmezek sok dolgot, sok poén világossá válik, stb

14/f

2011. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is a Gyűrűk urát ajánlom, én még lányként is rajongok érte :)
2011. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

* Darren Shan vámpíros könyvei - egyszerűen fantasztikus, izgalmas, kalandos, sokat lehet belőle tanulni, bár az utolsó rész vége nem tetszett

* Harry Potter - szerintem nem kell hozzáfűznöm semmit, a negyedik résztől kezdenek pörögni az események, de az első hármat is ajánlatos elolvasni, mert vannak benne olyanok, amik kellenek az utolsó egy-két rész megértéséhez

* Narnia - ez már keményebb téma, nem mindenkinek jön be, én imádtam olvasni 13-14 évesen is, nagyon tanulságos mind a 7 része, nem csak az Oroszlán, a boszorkány meg a ruhásszekrény :)

* esetleg, nagyon esetleg, ha felnőttesebb, érettebb a fiú - Battle Royale - izgalmas, gyilkolós, de cserébe elgondolkodtató; ha elég érett elolvashatja, nem az a megterhelő benne, hogy mindenhonnan spriccel a vér, hanem az, hogy mit éreznek a szereplők, miközben átélik ezt

16/l

2011. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szinuhe-nekem nagyon bejött 14 évesen:-) mondjuk kicsit érettebb témájú

17f

2011. júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A Mtallica története \m/
2011. aug. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!