Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Apám nem engedett el a bátyámm...

Apám nem engedett el a bátyámmal sörözni. Miért?

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy az öreg Jehova Tanúja. De mit kellene tennem legközelebb, ha menni akarok? A bátyámmal és osztálytársaival mentem volna, de "ők rossz társaság", stb. Hogyan lehetne meggyőzni? A tanulmányi eredményeim jók, és nem járkálok sehova, csak ritkán
2009. márc. 28. 17:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, csak 17 vagyok. De mondtam, hogy jó, akkor nem iszok alkoholt, de ez sem használt.
2009. márc. 28. 17:41
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
valószínű vallási okokból. kérdezd meg hogy miért ez a legtisztább
2009. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Édesapádat behülyítették a jehovások. szívből sajnálom. még ha meg is próbálsz beszélni vele, ugyan miért nem enged el, józan észérveket nem fog tudni majd felhozni ellene, mert a szekták pont azt célozzák meg, ami a leglabilisabb: a józan belátást.

gondolj arra, ha 18 leszel, és eltartod magad, oda mész, ahova akarsz. csak szektába ne, kérlek. addig meg bírd ki.

2009. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fúha... ez elég nehéz eset, hisz engem is sikerült behülyíteniük, nem a jehováknak, de valami egészen hasonlóaknak. Szóval jártam másfél évig, elhittem hogy megváltozik az életem, aztán hirtelen megváltozott minden. Egy olyan sráccal jöttem össze, aki ugyanennek a gyülekezetnek a tagja csak 120 km-vel arrébb. Jött a kavarás, hogy mi nem lehetünk együtt, a srácot le akarta beszélni a helyi vezető, hogy járjon velem, mondván hogy ez még nem nekünk való, mert nem tudunk felelőssen gondolkodni (17 voltam). Pár hónap után nem bírtuk tovább és ráment a kapcsolatunk, de még mindig nem szálltam ki, csak kevesebbet jártam oda. Nyáron vigyorgó arccal mondtam a pásztorunknak, hogy külföldre megyek önkéntesmunkázni 2,5 hétre, mire annyit mondott, hogy "Én mint ifi vezetőd nem engedlek el" Akkor voltam utoljára ott... Teljesen korlátok közé akarják szorítani az emberek életét, és köszönöm ebből nem kérek. Azóta a volt barátom sem jár, sőt csak pár hónappal később de legjobb barátnőm is rájött, hogy itt valami nem stimmel. Egy másik barátnőm a mai napig is hiszi, hogy ettől lesz más ember, de talán egyszer őt is sikerül kirángatni onnan. Nagyon kemény dolog, könnyen behülyítenek az ígéretekkel, elhiszed, hogy jobb életed lesz, ha mégsem így jön össze, megmagyarázzák neked, hogy ez csak Isten törése, mert valamit rosszul csináltál...

Gondolom apud azt sem hagyja hogy barátnőt vigyél haza, viszont nem értem a bátyjád miért mehet ha te nem... Rendben, még kis korú vagy, de á... Nem hiszem hogy értelmes választ tudna adni a miért kérdésre, de egy próbát meg ér!

2009. márc. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Minden így van. Észérvekkel valóban nem lehet elérni semmit.
2009. márc. 30. 16:54
 6/7 anonim válasza:
62%

Apám nem engedett el a bátyámmal sörözni. Miért?

__________

A Szülőé a nevelési jog (és a szülőnek jót kell akarnia gyerekének) de az nem jelenti azt, hogy nem magyarázza el, hogy mit és miért nem tehet (adott esetben a kiskorú), mert akkor ne csodákozzunk, ha ő sem lessz ésszerű)

Jehova Tanúinál nem szabadna, hogy jellemző legyen az ésszerűtlenség, de pl egy 18. életét be nem töltött személy alkoholt iszik és netán pl. orvoshoz kell mennie a szülőt hibáztatják, hogy hogy neveli, e ha vállalja ezt a kockázatot mondjuk otthon bármikor megihat 1 üveg sört vagy bármit (sörözés! — itt nem 1 pohár sörről van szó talán)

(egy Jehova Tanúja)

2009. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
Ha azt se tudjátok mit jelent Jehova Tanújának lenni, vagy milyenek ők, akkor ne írjatok véleményt!!! Azt se tudjátok mi az! Nem szekta... És nem hasonlítható a többi valláshoz..
2009. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!