Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi ez a szemétkedési mánia?

Mi ez a szemétkedési mánia?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést látok arról, hogy hogy lehetne minél jobban kiszúrni valakivel osztálytáborban/osztálykiránduláson, miféle hülyeséget lehetne csinálni.


Nálunk is ez megy, van egy csapat gyerek az osztályban, akik a kétnapos kiránduláson bekenték a kilincseket fogkrémmel és éjszaka átszöktek a szomszédos szobában lakó lányokhoz (hallottam, láttam, mivel egy házban két szoba volt, és csak egy vékony, üvegbetétes ajtó választotta el őket tőlünk) - ezek után csodálkoznak, hogy nem visznek minket többnapos kirándulásra.

A suliban is ez megy, olyan szinten mocskok egymással, hogy amíg a másik nincs a teremben, kiszórják a tolltartóját a szemétvödörbe, szánt szándékkal felrúgják a táskáját és a többi.


Nem arról van szó, hogy nem értékelem a szórakozást, de egyszerűen fel nem foghatom, hogy hogy csinálhatnak ilyet másokkal, hogy lehet ennyire semmibe venni a szabályokat (nem az agyament hülyeségekre gondolok). Mert ha valaki viszonozza és az ő cuccaikat teszi tönkre, akkor az már "rohadt szemét állat, basz*dj meg" kategória, és hogy veszélyeset is mondjak: ollóval hadonászni a másik szeme, arca felé mindennapos, nem csak a mi osztályunkban.


Megkérdeztem az egyik lányt, hogy miért csinálták azt a kirándulásos dolgot, de csak annyit mondott, hogy jó buli volt. Mi a jó buli abban, hogy olcsó vodkát meg lőrét vedelnek egy lepra betonház egyik felében az éjszaka közepén és nem hagyják, hogy a többi 15 gyerek meg a tanárok jól érezzék magukat? Elismerem, biztos növeli az adrenalinszintet a bokrok alatt való mászás és a fiúk szekrénybe rejtése, de kulturáltan is lehet szórakozni, még ha nem is egy iskolai programon.


Szóval a kérdés: Mit élvez abban a kamaszok nagy része, hogy kiszúrhat a többiekkel?


15/L


2011. jún. 2. 15:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Bocsi, automatikusan úgy vettem, hogy minden nekem szól, meg azt írtad, hogy komment, nem hozzászólás, eszembe se jutott, hogy egy másik válaszolónak szól, pedig tényleg evidens, ha kicsit felülről nézem. :-))
2011. jún. 10. 19:42
 12/18 anonim válasza:

Kedves tegnapelőtt 21:56!


Mi az én utolsó hozzászólásomban a tűrhetetlen és a tiszteletlen? Megmondanád nekem létszíves? :)


Aki nem ért velem egyet rendben van elfogadom, de azért egy ember ráhatása miatt nem fog az változni a véleményemben amit láttam, látok, tapasztaltam és tapasztalok. :)


18/F egy hungarista.

2011. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

"Kétlem, hogy a bőrszínének lenne köze a viselkedéséhez.

A te szüleid magyarok. Most jobb ember vagy mint mondjuk egy roma? A te gyereked értékesebb mint egy zsidó gyerek?

Az első kommented ezt sugallja."


Ja megbocsáss véletlen a rossz hozzászólásodra reagáltam. Elnézést. :)


Igenis pedig a bőrszínnek is van pedig köze valamilyen szinten(30%), hogy milyen lesz a gyerek. Legalábbis a meglátásaim pedig ezt mutatják. Igen a szüleim magyarok. De nem érzem magam tőle különlegesebbnek. :) Az, hogy az én gyerekem, ha lesz (egyáltalán) akkor igen lehet értékesebb mint egy zsidó/cigány(!). Igen cigánynak hívom őket mert ők azok. A roma cigányul jelenti azt, hogy nő illetve ember. Most ez olyan, hogy a magyart gulyásevőnek nevezzük akkor magyar helyett. Na de nem eltérve a témától annyira. Mint leírtam a gyerekem lehet értékesebb, ha olyan nevelést kap amilyen az enyém. Részlegesen liberalizált/magyaros nevelést. Ha már annál tartunk, hogy amit te kérdésként kezelsz vagyis:


"Most jobb ember vagy mint mondjuk egy roma?"


Igen jobb ember vagyok, mert nem anyázok mindenkit úton-útfélen mint a cigányok. :) Nem fenyegetek meg senkit, ha beszólnak nekem, hogy "Most meghalsz te gádzsó!", hanem megpróbálom megbeszélni civilizáltan. Amit a cigóknál egyáltalán nem látok, hogy ők megbeszélnék a bajokat, hanem inkább erőszakosan akár gyilkosság árán szereznek érvényt vélt/valós sérelmeiknek. Ami szerintem a mai magyar társadalomban pedig egy elítélendő dolog lenne. Meg mellesleg még 10-en csakúgy brahiból körbe állnak és agyonvernek, mert azt mondod, hogy nem dohányzol amikor ők meg cigit akarnak tőled csórni. hát én pedig 100 cigányból 99-nél pedig ezt látom, hogy lusta, semmirekellő, Istent, embert se törvényt nem tisztelő "emberek". Persze sajnos megjelent az úgynevezett fehér cigány is akik szintén ezt játszák...


18/F Egy Hungarista.

2011. jún. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Én az újszülöttekre gondoltam. Ha egy kórházban megszületik egy zsidó és egy magyar gyerek, akkor szerinted a magyar értékesebb? Szerintem nem. Minden emberben megvan a lehetőség. Szorgalom- és neveltetés-függő az eredmény.

Azért tartom tűrhetetlennek, mert a vért nem választjuk, az nem a mi döntésünk. Ez olyan, mint ha azt mondanád, hogy az összes szőkehajú embert fel kell akasztani, mert szőkék.

Tehetnének ellene! Befesthetnék barnára! De nem teszik, mert szőkének születtek, és ettől nem lesznek rosszak.

2011. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

16:18: Én viszont nem erre gondoltam, hanem egy átlagos emberre aki olyan. :)


Aki csecsemő arról inkább nem szólok semmit, mert a környezete teszi olyanná amilyen lesz. :)


18/F Egy Hungarista.

2011. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Amúgy te nem a Miriszlai Áron vagy? :)
2011. jún. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

23:52:


Nem ez a becsületes nevem. :) ;)

2011. jún. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az osztálytársaim kicsinyített mása tiédnek.

Sorolom mit csinálnak:egy osztályomba járó új lányt megdobálták a döglött légyel,megfenyegeték hogy rá borítják kukát, majd egy másiki osztálytársamnak bekenték a székét ragasztóval,lopnak, stb. ...

2011. júl. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!