Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a lánynevekről?

Figyelt kérdés

1. Kincső

2. Anasztázia

3. Hanna

4. Georgina

5. Lola


Miért tetszenek vagy miért nem? :)


2011. jún. 1. 20:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Az első kettő nem tetszik. A Kincső nekem olyan fura, az Anasztázia meg túl cifra.

A Hanna aranyos (csak mostanában nagyon elterjedt, de attól még jó), a Georgina is tetszik, Ginának becézve is. A Lola sem rossz, de azt inkább csak becenévnek tudnám elképzelni.

2011. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

1. Kincső - nem. "Kancsó" :) Nem, egyébként nem ezért, hanem mert bazi elcsépelt, millió ilyen nevű lányt tanítok, unom, nincs benne semmi eredeti, plusz kicsit egoista (Kincs-ő )

2. Anasztázia - régi idők ugranak be róla, de nem rossz értelemben. Nem rossz név!

3. Hanna - tetszik, kifejezetten, csak szintén túl sok van belőle, kezdek megcsömörleni.

4. Georgina - jó. A Gina változatánál kicsit jobban tetszik, olyan előkelő.

5. Lola - nagyon tetszik, csak kislányos, komolytalan egy felnőtthöz. Viszont az egyik kedvenc nevem, nagyon dallamos, nőies.


Ennyi. Nem akartam senkit megbántani, ez az én személyes véleményem, ne vegyétek magatokra :)


25/N

2011. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

1. Kincső:nem tetszik,mert olyan nem tudom milyen.Kincses...

2. Anasztázia:nem tetszik,mert alapból nem szimpi.

3. Hanna:Ez jobb mint a többi,tetszik:D Hátránya,hogy nem nagyon lehet becézni...(lehet,de nem nagy választékban)

4. Georgina: tetszik,lehet sokféleképpen becézni.

5. Lola:tetszik,de kb.ugyan az van ezzel a névvel is mint a Hannával.

2011. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
40%

Szia! Először is gratula a babához!:D


Másodszor pedig:


Nekem az Anasztázia NEM tetszik, olyan mesés, mindenki a mesére asszociál róla (vagy aki látta és hallott már róla)Meg nekem a kisebbség jut róla eszembe, náluk vannak ilyen típusú nevek...(Jennifer, Richard, stb.)


Nekem az abszolút favorit az a Hanna!! (saját lányomat is így fogom elnevezni) Ez a név olyan kecses, kellemes, lágy. Olyan,mint amilyen egy igazi kislányhoz illik:D


A Georgina nekem túl kemény név egy kislányhoz! az a sok "dzs" hang keménnyé teszi, és nem tudod lágyan,kedvesen megszólítani a lánykádat!


A Lola pedig? Nekem a magyar "énekesnőre" ugrik be, és a megfogalmazásomból is látszik, hogy én nem szimpatizálok vele! És sajna ilyenkor,ha meghallom a nevet, nem túl pozitív érzéssel fordulok az ember felé...


Nem tudom,hogy érdekel-e a véleményem, de nekem tetszik a Noémi (nono, noncsi), Emese, Anna

2011. jún. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Kincső tetszik

Anasztázia, tetszik, volt egy ismerősöm, őt Ziának becézték, jól állt neki

a Hannától a szőr is feláll a hátamon, olyan tucatnév, hogy az nem igaz

Georgina szép, de a Gina becézése nem tetszik

a Lola aranyos, de mindig az az énekelni nem tudó magyar sztárocska jut róla az eszembe, így nem tetszik

2011. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sem tetszik, egyszerűen csak nem tetszik a hangzásuk, és semmilyen pozitív gondolat nem ugrik be a hallatán. Ha mégis választanom kellene, Georgina nyerne.
2011. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Bocs, de Georginában hol az a sok dzs? egyet sem látok, vagy én ejtem rosszul?
2011. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
a Georgina angol név, és ők nem tudnak tiszta G-hangot ejteni. ("Dzsordzsina") Azonban, ha ezt is elmagyarosítva használjuk, akkor bocsánatért esedezem!
2011. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, angolul valóban "Dzsordzsinának" ejtik. De nálunk szerencsére nem:-D
2011. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:

Akkor meg miért nem lehet tiszta magyar nevet adni egy gyereknek???? Vagy úgy használjuk, ahogyan az kialakult, vagy sehogy! Herótom van ettől "a magyarosítsuk el az eredetileg is gyönyörű neveket" irányzattól!

Mondjuk az Alkotmány is kimondja a gondolat-lelkiismeret és véleménynyilvánítás szabadságát...

2011. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!