Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Voltatok már pszicho...

Kamaszok! Voltatok már pszichológusnál? Milyen okból? Tudott segíteni rajtatok? Nem utáltátok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én még most is járok .. Még régebben (kb. tavaly ilyenkor) összeismerkedtem egy "gyerekkel" és hát nem úgy alakultak a dolgok ahogy ő szerette volna, ezért elég csúnyán lelki terror alatt tartott.Teljesen idegroncs lettem tőle, nem volt olyan nap,hogy ne sírtam volna .. És nem utáltam,én magamtól mentem el,mert nem tudtam,hogy mihez kezdjek.Az előtt én voltam az a bunkó de jófej csaj,aki minden hülyeségbe benne van.Most én vagyok az aki nagyobb társaságban inkább kussol.Tudott segíteni,elég sokat.Igazából csak egy kis önbizalom kell(/ett) :)

15l

2011. febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jártam:)

1 évig.Idén már nem:)

Nem utáltam, sőt örültem mert én is az akarok lenni és gondoltam, hogy igy megfigyelem őt, hogy hogy is végzi a szakmáját:)

Féltem iszonyatosan a széltől 13 éves létemre.Olyan szinten, hogy volt olyan, hogy az apukámmal aludtam.

Tudott:) Csak beszélgettünk és valahogy szépen lassan elmúlt ez a félelem:)

Utolsó nap amikor mentem hozzá akkor megkérdeztem tőle, hogy miért ezt a szakmát választotta és, hogy szereti-e meg ilyesmiket:):D

13/L

2011. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam, kb. 3-4-5 hónapig. Több részből tevődött össze a problémám: a szüleim elváltak, és apukámmal nagyon megromlott a kapcsolatunk - amit most már belátok, hogy nem az én hibámból -, majd Édesanyám élettársa, akit Édesapaként szerettem, meghalt. Aztán túlhajszoltam magamat, mert mindenben a maximumra törekedtem, és már-már egészségügyi problémák származtak belőle.


Aztán elmentem a pszichológushoz. Mondhatom, életem egyik legnagyobb élménye volt az a pár hét, pár hónap.


Teljes mértékben megváltoztam, elfogadtam magamat olyannak, amilyen vagyok.


13/L

2011. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

2 hónapig voltam kórházban és minden nap jött hozzám egy pszichológus,hogy miért azt most nem szeretném leírni a lényeg hogy nehéz gyerekkorom volt,de segítettek rajtam,sokkal jobban éreztem magam miután ki beszéltem minden bajomat :)

15/L

2011. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segített nektek, nekem úgy tűnik sokan nem hisznek az ilyesmiben .

Bocsi, hogy bezavarok nem a kérdésre válaszolok, inkább kérdeznék.

Nagyon érdekel engem is a téma, és kíváncsi lennék, hogy a pszichológus hogyan segít ? Konkrét válaszokat ad kérdésetekre, vagy Ő látja meg a problémát a szavaitokból, és úgy beszél, hgy magatok jöttök rá a válaszra ? Mégis hogyan képzeljek egy ilyen terápiát ?

És ez mindennapos ?

Tudjátok mi a különbség a pszichológus és pszichiáter között? Mindkettő beszéltet is ?

Köszi ha válaszoltok !

2011. febr. 23. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok:


Nekem úgy segített, hogy egyszerüen csak beszélgettünk hétköznapi dolgokról..:-)

Meg adott egy kisversikét, ami a relaxáláshoz kell..

Mondta, hogy mondjam rá a mobilomra és amikor ideges vagyok vagy félekkora akkor feküdjek viszont be és hallgassam meg.:-)

Segített is és azóta nem félekkora annuitás és jobban kezelek mindent:-) :-)

A pszichológus és a pszichiáter között az a különbség, hogy az utóbbi felírhat gyógyszert:))

2011. febr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Egy időben nekem is kellet járnom pszichológushoz, és nekem nem segített, mert arról kellett beszélnem ami felzaklatott. Amiről kérdez az a múlt, és talán elmondja, hogy mi okból érzel úgy, viselkedsz úgy ahogy...

De mindenesetre jó kibeszélni magadból ami rossz, ami nyomaszt legbelül, de ami igazán segít az a barátok..szerelem..és a nevetés.

Ez az én véleményem.

2011. febr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én jártam pszichológushoz fél évig, mert nem tudtam beilleszkedni a suliban. Nem utáltam, sőt inkább örültem hogy valakivel végre lehet beszélgetni, és nagyon kedves volt. Viszont csak kicsit lett jobb a helyzet úgyhogy most meg pszichiáterhez járok. Akihez járok az homeopátiás gyógyszereket ír fel. Beszélned kell a problémádról, és mindig beszélgethetsz vele is bármiről, de a fizikai tüneteidet meg fogja kérdezni (pl hogy milyen gyakran fáj a fejed, mit érzel amikor ideges vagy meg ilyenek)a gyógyszer felírás miatt. Nekem ez segít, azóta jobban érzem magam. Ugyanolyan kedves ez is, mint a másik.

15/L

2011. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem de el szeretnék menni hozzá csak úgy kifaggatni hogy milyen a munkája ugyanis az akarok lenni :P !
2011. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok:

Utolsó, én is ezt csináltam amikor utoljára mentem hozzá:)

Hidd el érdemes, mert én is az szeretnék lenni ;)

2011. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!