Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen tanulási módszereket...

Milyen tanulási módszereket használtok?

Figyelt kérdés

Nah ,előre mondom ,ezt legyetek szívesek mellőzni : leülni és olvasni stb. :)


Hanem ,hogy pl alapból hogyan veszed rá magad (én pl . ,hogy ha ezt megtanulom,lehetek vki,elmehetek bárhova stb) Ti?


Utána , hogy először elolvassátok,vagy külön magoljátok ( a magolósat) ilyesmik.


És a végén,hogy veszitek át?


:) a helyesírásért bocsi ... :)


ui..: ez onnan jött,hogy most semmi kedvem tanulni,pedig kéne. Valszeg hnap felelek..:/


2011. febr. 8. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy hogy ? Hát van célom !

Egyetemre akarok menni, meg akarom tartani a 4,5-ös átlagomat. Ez épp elég ahhoz, hogy odavonszoljam a sejhajom a tanulnivalómhoz.


Én már évek óta nem magolok, csak a szabályokat. Először is meg kell érteni, utána Részekre bontom, elolvasom, utána felmondom magamnak. Majd mégegyszer, majd mégegyszer, amíg az anyag tart. Majd az egészet egyszerre felmondom magamban.


16/l

2011. febr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha tudsz csinálj vázlatot, próbáld meg a tankönyv szövegét elolvasni, értelmezni. Nekem soha nem volt problémám, hogy rávegyem magam a tanulásra (nyugodtan lehet lestréberezni akinek annyi esze van). Hogyha számítógép van a szobában, vagy tévé, rádió azokat kapcsold ki, tarts szüneteket, szellőztesd ki a fejedet, akár el is mehetsz biciklizni (ebben a szép, napsütéses időben, ráadásul nem árt a mozgás). Nekem így lett 4,8-as az átlagom. Jó tanulást! :)

14/f

2011. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én tipikusan mindent az utolsó pillanatra hagyok :D szóval reggel inkább felkelek korábban és tanulok minthogy előző nap tanuljak délután. Amúgy még nálam azis beválok, hogy lefekvés előtt olvasok el midnent, és tök sok midnent megjegyzek. 4,9 (tesi 4es) átlagom van..
2011. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én este 8után szoktam tanulni [nem mindennap, inkább úgy heti fél-1 óra összesen [maximum 3]], kitűnő tanuló vagyok :)

Meg persze órákon figyelni kell...

2011. febr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én veszem a leckét és az összes mondatra leirok egy kérdést,először szóban majd mikor már ugy érzem tudom irásban válaszolok rájuk.igy egy kis röpdolinál sem érhet meglepetés,mert az öszes lehetséges kérdésre amit feltehetnek a tanárok,kivülről fújom a választ:D
2011. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
úgy csinálok mintha tanárnő lennék,és próbálom elmagyarázni magamnak és a ,,diákokkal``vagyis magammal mert hiszen én vagyok a diák is,elismetelem ha kell akár 3szor is a leckét.
2011. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!