Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Benne ülök az ürülékben (nem...

Benne ülök az ürülékben (nem szó szerint). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem... Most vagyok 7ikes. Még 2ikban az osztály hercegnője volt e legjobb barátnőm. Ez 5ikig így volt, amíg át nem mentünk egy új suliba. Ott ő tartotta a flegma cicababa imázst én viszont direkt úgy mentem oda, hogy itt nem mi leszünk a középpontban, új emberek, jó lesz. Így is lett. Még ebben a tanévben 4-en voltunk a régi osztályból, de állítólag az egyik lány miattam ment vissza. Nem értem. Még ebben az évben összevesztem a "barátnőmmel" és a szerencsétlen harmadikkal, akit befogott az új talpnyalójának. Másik osztályokból barátkozom, úgymond a suli "krémjével". A "barátnőm" azt hiszi, hogy a menőség miatt vagyok a "menőkkel" tavaly óta. Pedig egyáltalán nem, mikor odamentem hozzájuk ebédkor nem tudtam még annyira ki kivel van a suliban, tehát nem tudtam, hogy ők a "felső klikk". A lényeg, hogy most farsangkor bálkirálylány lettem a fiúval, akibe a "barátnőm" szerelmes, meg hasonló dolgok történnek véletlenül... A régi sulikban ő volt a királylány, tehát most átvettem a szerepet gyakorlatilag. Ez természetesen nem tetszik neki és folyamatosan próbál keresztbetenni nekem, pl. nagyon csikis vagyok és miközben felolvasok órán megcsikiz, felidegel dolgozat előbb, kigáncsol, "véletlenül" leönt... Pénteken pedig beszólt, hogy ne higgyem, hogy én vagyok a suli hercegnője. Pedig nem viselkedem máshogy, ugyanúgy járok a szakköreimre, önkénteskedem, ugyanúgy élek, csak nem vele. Mit lehet ilyen esetben tenni?

Bocs, hogy hosszú lett.

13L


2011. jan. 29. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
"szépen" beolvasnák a csajnak..
2011. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem, hogy beszólni nem nagyon merek, mert az anyukája az enyém főnöke...
2011. jan. 29. 22:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Így viszont húzósabb a helyzet. Bár nem hiszem, hogy az lenne a megoldás, ha te beolvasol a csajnak, hogy az anyja kirúgja anyudat. Tudni kell elkülöníteni a magánéletet a munkától (és iskolától).


Ez esetben biztos, ami biztos finom mondd el neki, miért van ez így. Meséld el neki, hogy te azért nem maradtál flegma, cicababa, mert egy teljesen új közösségben nem kell rögtön az első nap kitűnni, hiszen akkor nem biztos, hogy be tudsz illeszkedni.

Azt pedig neki kellene megértenie, hogy az élet számtalan lehetőséget nyújt, nekünk csak észre kell venni. Ezt le lehet egyszerűsíteni iskolai szintre is: új suliba kerültök, egy teljesen más, összeszokott társaság fogad, ahova be kell ileszkednetek, ha nem akarjátok rosszul érezni magatokat. Ez nem olyan kellemes... Ugyanakkor az új suli rengeteg pozitívumot hozhat: új barátok, új szakkör, új sport, jobb tanulmányi eredmény, lelki változások..


Ezt próbáld meg elmondani neki, hátha megérti:)

15/L

2011. jan. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!