Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek megmondjam otthon,...

Szerintetek megmondjam otthon, hogy az öcsém cigizik?

Figyelt kérdés

17 vagyok (L), öcsém 14. Már háromszor láttam cigizni. Nem akarom, hogy cigizzen, egy barátnőm anyukáját láttam tüdőrákban haldokolni (napi 2 csomag cigi). De nagyon szigorúak a szüleink, nálunk gyakori a testi fenyítés. Tudom, hogyha megmondom otthon, akkor apuék nagyon el fogják verni szíjjal vagy ostorral az öcsit.

De azt se akarom, hogy cigizzen.


2010. nov. 26. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Előbb beszélj vele, mondd neki, ha rád nem hallgat, akkor elmondod a szüleidnek.
2010. nov. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Gondolhatod, hogy mondtam neki - semmi, le se tojt.
2010. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom mi lenne a helyes. Ha neked nem megy a lebeszélés akkor szólni kell a szüleidnek hátha ők jobb belátásra bírják. De így, hogy vernek titeket hát én nem szólnék. Ez nem normális dolog, hogy egy gyereket így fegyelmezzenek. Lehet, hogy az öcsédnek is teli van a töke ( már bocsánat) és valahogy lázadni akar ellenük. Nem a legjobb módja, de csak 14 éves.


Én az ilyen szülőket verném ostorral.

Bocsi az offért szóval én nem mondanám el.

2010. nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy lázad, de ne így tegye! Tényleg nem normális, hogy ennyire vernek minket (mondjuk engem már nem nagyon), de hát erről már nem én tehetek.
2010. nov. 26. 18:57
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ne mondd meg. 14 L vagyok, cigizek pedig engem is vernek, hasonlóak lehetnek a szüleink: cigi miatt már 2x kaptem, 1X szíjjal, 1x lovaglóspálcával, mégis cigizek. Pedig mindig lehuzatják a bugyimat és a csupasz fenekemet verik el.
2010. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem MÉG ne mondd el. Beszéld meg az öcséddel, hátha tudsz rá hatni :)

Ha úgy döntesz, elmondod a szüleidnek, szerintem tedd hozzá, hogy ne bántsák, mert avval nem érnek el semmit!

2010. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
19:34 LOLOLOL :DDD
2010. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem a te dolgod,ne avatkozz bele!

És az öcséd is megutálna ha miattad vernék meg...

2010. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha úgy döntesz, elmondod a szüleidnek, szerintem tedd hozzá, hogy ne bántsák, mert avval nem érnek el semmit!"


Nem fognak hallgatni rá, ezt borítékolom. Amelyik szülő képes szisztematikusan verni a gyerekét, abba nagyjából annyi intelligencia és megértés szorult, mint egy marék algába. A kutyámat nem bíznám rá, nemhogy a testvéremmel való kapcsolatomat. (Mert az gondolom, hogy evidens, hogy ha a tesód kikap emiatt, akkor onnantól benned bízni nem fog.)


Másrészt meg a világon semmire nem fognak menni a szüleid ezzel. Leszokni, csak ez miatt, közel biztos, hogy nem fog. Leszokni akkor fog, ha ő le akar. ergo meggyőzni kell, nem elverni.

2010. nov. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

19,34-es!


Én egy anyuka vagyok és van egy 14 éves lányom. Ezt most komolyan mondod, hogy "lehúzatják" a bugyidat és úgy kapsz ki? Nem tudom fiú vagy lány vagy-e, de az istenért ehhez már elég nagy vagy, hogy így reagálják ezt le a szüleid!

2010. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!