Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 9éves a fiam az a problémám...

9éves a fiam az a problémám hogy vissza felesel a gyerek mindig ővé az utolsó szó akármit csinálok vele mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2009. jan. 11. 17:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még magamis "gyerek" vagyok, és fogalmam sincs hogy neveltek, azért egy két húzásra emlékszem.

Én pl ha malackodtam az asztalnál rámszóltak, ha másodszorra is rám kellett, akkor megköszönték hogy részt vettem a vacsorában, és elküldtek a szobámba. Bizony használt ha utána éhesen feküdtem le aludni, és sosem közdöttem a jogaimért:)

Ha csúnyán beszéltem, vagy durván összeverekdetem a bátyjámmal, akkor volt egy szép játék kardunk a hajlósabb fajtábból, azzal kaptunk a fenekünkre mind a ketten. Ha előkerült a kard, már menekültünk mind a ketten nyugodtan a "helyünkre", úgy hogy ütni se kellett vele :D Attól hogy néha kaptam egyet, nem érzem magam kevesebbnek, sőt...

Ha hisztiztem, egyszerűen rámcsukták a szobám ajtaját, és megvárták hogy lenyugodjak, vagy előbújtam magamtól, vagy este odabújt mellém az ágyba anyu, és elbeszélgetett velem, hogy ez csúnya dolog.

Még mindig előfordul hogy összeveszünk anyuval, azóta nagyobb házba költöztünk, így a feleselés helyett inkább bevonulok a szobámba, ha utánam jön akkor sem pofázok vissza, úgy csinálok mint aki elengedi a füle mellett, aztán egyszercsak megunja és kimegy... Ha éppen a szobám állapota nem tetszik neki, akkor mindig azt mondom, hogy ha nem tetszik nem kell bejönni, ami lehet így bunkónak hangzik de még mindig jobb, mint amit a fiatalabbak csinálnak. Unokahugom pl ordít az anyjával trágár szavakat használva, és mivel 16 éves, őt már nevelhetik......

2009. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%
szerintem kéne egy kis szigor és ha kell verés is jöhet de csak ha kell és kéne tiszteletet tanuni sokat beszélni vele és magyarázni az élet nagy dolgairol
2009. febr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

:D Ismerős...

14 éves vagyok és ugyanilyen (nem vagyok rá büszke de ez van- ezt kell szeretni) na és anyukám ha feleselek akkor mindig eltilt a számítógéptől, nem enged ki a barátaimhoz, stb... tök mindegy, de valahogy megbüntet (ha nagyon nem megy neki akkor énis kapok 1-2 fülest) :D

2009. jún. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

! biztos ne verd meg mert azzal magad ellen forditod a fiad. Talalj ki valami nagyon jo buntetest es ha bevalik akkor 1 ido utann kimaradnak az ilyenek.

L/12

2009. aug. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 matyensz válasza:
Gyerekeket nem verünk. Pont. Nem érdekel, hogy nektek ez tetszik e, vagy pont nézni akarjátok a sorozatot, le van **árva! Egy ujjal se nyúljatok a gyerekekhez! Nem tudom, nektek, hogy tetszene, ha egy nálatok 3x nagyobb ember felpofozna. Jaaaa, sehogy... Egy ujjal se merjetek, a gyerekhez nyúlni, én is kaptam gyerek koromba, sokszor még a semmiért is, és ebből könnyen szokást csinál a szülő, szóval nagyon gyorsan felejtsétek el! A gyereknek is vannak jogai, ha tv zik, vagy számítógépezik, max elveheted, kikapcsolgatid, de kezet emelni egy kisgyerekre? Majd akkor fordítva is be kell nyelni, mikor a férjetek ver nektek vagy 2 állast, csak úgy nevelés néven...
2023. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!