Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyibe kerül ma egy átlagos...

Mennyibe kerül ma egy átlagos 16 éves kamasz ruhatára (fiú/lány) évente?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk nem turkálóból öltöztetjük, hanem olcsóbb, nem luxus boltokból (H&M, C&A, Decathlon) és márkás cipőt is outletből kap 20-30K közötti értékben / darab? Szerintetek egy év alatt mennyibe kerül összesen a kabát, cipő, nadrág, póló/ing, fehérnemű, pulcsik (gondolom ez a legtöbb :D) stb. és mennyi kell ezekből?

tegnap 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
te a tinilány vagy akinek felhánytorgatták a szülei mennyit költöttek rá?
tegnap 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, én más vagyok, de érdekel a téma. Szerintetek mennyi a reális összeg?
tegnap 20:15
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Mivel borzasztóan elszálltak az árak,még a H&M, C&A üzleteiben is, ha csak nincs leárazás- már csak a saját költésemből kiindulva (ugyan 30 elmúltam, de GYED után új ruhatár kellett a munkahelyre) múlt hónapban 3 nadrág 30 ezer körül volt (Mango, Zara- 10 ezer volt kb darabja), felsőt kaptam olcsóbban 4-5 ezer között. Ebből vettem 5-öt. Cipő 25 ezer, műbőr hátizsák 20 ezer. Új melltartók 27 ezer. Zokni, alsónemű, új kabát. Szetintem egy "basic" ruhatárra kb 150-170 körül fizettem mindennel együtt az őszre. Ha a nyári ruhatárat számítom az olcsóbb volt- kb 70 ezer ruhákra (nadrágok, felsők, 1 fürdőruha)- mivel nyárra cipőt nem vettem.

Ergo ilyen olcsóbb boltokból is elköltesz egy tinire 200-250 ezret, pláne ha nő pár centit itt-ott és ruhatárat kell cserélni. Piszok drága minden. Egyetlen lehetőség a leárazás meg az akciós online vásárlás.

tegnap 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha lány, akkor 16 évesen már jellemzően max csak széltében nő, így nem kell szezononként új ruhatár, elég cserélni ami elhasználódott és kipótolni az aktuális divat szerint, már ha követi. Cipőket se kell évente cserélni, mert ennyi idősen már elérte a felnőttkorit. Nekem felnőtt nőként sincs össz 10 párnál több és ez minden eseményt lefed.
tegnap 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor volumenében szerintetek mennyi ruha kell egy gyereknek? Gondolom:


1 téli kabát

1 tavaszi/őszi átmeneti kabát

5 pulcsi

10 póló/blúz

4 nadrág/szoknya

4 pár mindenféle cipő (mondjuk nő a lába is, meg kell utcai / sport stb.)


Szerintetek?

tegnap 21:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Fiam minimalista 🙂

1 cipője van, utcai-25000, egy alkalmi-15000. 2 hosszúnadrág-10000,1 őszi kabát 10000, 1 téli kabát -30000

Póló,ami új -10000

2 Pulcsi -15000

Alsó 7db, zokni 7 db-20000

A többi, pár éve vásárolt ruha.

Szóval ez így 135ezer....

Hát nem kevés.

tegnap 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-re:


Pont erről írt valaki korábban, hogy pl. egy kabátot ennyi idősen már nem egy évre vesznek a gyereknek. Vagyis nincs olyan, hogy évente mennyit költenek rá. Lehet, hogy pont most kap egy télikabátot, de azt 10 év múlva is hordani fogja. Akkor most ezt hogyan számoljuk? Az ár tizedrészét számoljuk? Vagy arra vagy kíváncsi, hogy új áron mekkora értéket képvisel a lány ruhatára? Ez megint nem reális, mert nagyon valószínűtlen, hogy egyetlen évben kellett neki mindenből új.

tegnap 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy tini már nem nő. Legalábbis olyan mértékben nem, hogy minden szezonban teljes ruhatárat kelljen cserélni. 31 éves vagyok és itthonra még mindig hordom a 12 éves koromban kapott szabadidő nadrágot és tesi pólót, a legrégebbi pulcsim, amim még megvan azt 2008-ban kaptam.


A kérdésre a válasz abszolút attól függ, hogy a gyerek mennyire vigyáz a ruháira és mennyire követi a divatot.

Pont ugyanannyiba kerül, mint egy felnőtt ember ruházkodása.

tegnap 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!