Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elméleti kérdés, de megvennéd...

Elméleti kérdés, de megvennéd neki?

Figyelt kérdés

Ahogy írtam, elméleti kérdés. A pszichológiai oldala érdekel a döntésednek.


Képzeld el, hogy a jövőben vagyunk. Léteznek hihetetlenül emberszerű androidok, amik nem annyira, de már elterjedtek a világon magánembereknek, magánhasználatra. És neked telik rá.

Megvennéd-e a kamasz fiadnak, teljes oktató programmal nyelvek, küzdősportok, és iskolai tantárgyak terén gimnázium szintig, bővíthetően bármely felsőoktatási csomaggal. Egészségügyi funkciókkal. Főzési tudással.

Ezzel a külsővel.: [link]


(Igen, loptam az ötlet alapját, a nő új filmjéből főleg.)


Miért ne?

Olyan..., mint egy Iphone, korlátlan nettel, csak ezt jobb nyomkodni, már amikor apu nem nyúlja le.

Nem?



aug. 31. 01:41
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

(Most olvastuk át a válaszokat, és bedobta valaki, hogy akik azt írják, hogy nem vennék meg a gyereknek, azok vajon, ha anyagilag megtehetnék, emberekben felvennének-e a gyereknek:

- magántanárt

- edzőt

- ápolónőt

- házvezetőnőt/bébiszittert

Hiszen ez az eszköz, mindezeket tudja, csak egyben.)

szept. 5. 09:58
 42/48 anonim ***** válasza:
19%

A lényeg:

AI = FÚJ! GÉPIESEDÉS!

12 éves kis csaj, akit teherbe ejtett a gyereked = Hát kamasz...


Valahogy nagyon kifordított világban élünk, el kell ismerni...

szept. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Most is járnak a gyerekeim, pl. kenuzni a Dunára vagy hegedülni, focizni, iskolai rajzszakörre. Közösségbe, ahol barátaik is lettek. Mitől lenne jobb ennél egy robot? Bébiszitterre kamaszként nincs szükségük, de baba korukban sem vettem igénybe, persze biztos hogy van az a helyzet, hogy muszáj és nincs egy nagyi, de egy robotra szintén nem bíznék egy kisgyereket. Háztartási munkákra meg most is vannak robotok, mosógép, porszívó, mosogatógép... takarítónőnk az nincs, nem tudom, akarnék-e, nekem már szállodában is fura, hogy valaki átpakolássza a cuccaim, de mondjuk ja egy ablakmosó robotnak valószínűleg örünék, de ahhoz meg minek ilyen külcsín :D

Egyébként az európai országokban most kezdik betiltani a telefonokat a sulikban, mert kezdenek rájönni, hogy a gyerek nem tölt elég időt olyasmikkel, amikben fejlődnie kellene (pl. hosszú távú memória, türelem, kézügyesség és lehet sorolni), cserébe egyre több a depressziós, játékfüggő és a digitális autista (aki nem tud kommunikálni és érzelmeket olvasni).

szept. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:

(Hmmm..., a kisördög azon gondolkodik a fejemben, hogy a női válaszokat mennyire befolyásolta a gondolat, hogy mi van, ha apu is ki akarja próbálni az eszközt?)


(Meg az is érdekes, hogy vajon, ha a fiad nem kapna ilyen eszközt, akkor a lányodnak sem vennél ilyen "Samsung" készüléket? [link]

szept. 5. 20:06
 45/48 A kérdező kommentje:

[link]


44. javított linkje.

szept. 5. 20:07
 46/48 NTBS ***** válasza:
100%

Őszintén nem.

Semmi szükség rá.

Akkor én mint szülő minek vagyok?

szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
79%
44. Az emberek többsége nem robotokra gerjed, és nem azért nem szeretne ilyet a gyerekének, mert féltékeny, hanem mert egészségtelen és felesleges.
szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Nem venném meg. A technikai fejlődés szuper, de attól kivagyok, hogy a szocializálódás rovására megy. Mennyivel jobb ha az ember kérdez és van aki megválaszolja nem? Ha meg valamit nagyon tudni akar ott a google, bepötyögi. Észre sem vesszük már, hogy mennyi mindent ott nézünk meg, szinte csak onnan informálódunk. Nem kell még egy dögös maca alkatú robot is mellé, aki mindent tud.
szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!