Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, akiknél már kirepült,...

Szülők, akiknél már kirepült, vagy legalábbis ha otthon lakik, legalább egyetemista korú a gyerek? Igaz volt, hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond?

Figyelt kérdés
júl. 23. 14:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk van nagy és kicsi gyerek is. Igaz a mondás. Hiába nagykorú a legnagyobb, vele van a legtöbb nehézség. Gyerekfüggő is kivel milyen nehéz.
júl. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen igaz nálunk.
júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 babyboom567 ***** válasza:
57%
7,5 évesem van, ezerszer könnyebb mint a togyogós és kisgyerekkor.A csecsemő és kisbabakort imádtam az összes nehézségével,de a 2-4,5 éves korba beleőszültem/öregedtem,és többször volt lábon kihordott ideg-összeroppanásom.
júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Ezt azért mondják, mert ugyan a kisgyerekes kor idegőrlő és fárasztó, de ha belegondolsz, ilyen csip-csup problémáid vannak, hogy 5 vagy 6 hónaposan adj neki almát, Csibe vagy Napocska csoportba járasd, angolt vagy németet tanuljon, aztán eltelik pár év, és azon aggódsz, hogy drogozik-e, nagymamává tesz-e, vagy belefullad-e a Tiszába részegen.
júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%

4


A balesetre a legrizikósabb kor a 4 éves kor. Igen, nem fullad bele részegen a Tiszába, hanem csak a kerti medencébe fog, ha 5 percig nem figyelsz rá...

júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

3-asnak. A 7.5 éves gyerek nem felnőtt. Össze sem hasonlítható a kettő. Nekem is a 6 évessel könnyebb, mint a 1.5 évessel, de mégis a legnehezebb a legnagyobb gyerekkel.


A legnagyobb már mindent "jobban" tud, mint mi. Már nem csinálja, amit mi szeretnénk. Sokszor nem hallgat ránk. Elmegy koncertre vagy a Balatonra és nem veszi fel a telefont. Aggódás, hogy mi lehet vele. Hiába beszéljük meg százszor, hogy mindig jelentkezik. Akkor a továbbtanulási nehézség, rossz társaság, munkahely keresés. Nagyon sok dolog van.


1#

júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, de akkor ott vagy és figyelsz rá, és nem fullad bele. 17 évesen meg elmegy, és csak imádkozni tudsz.
júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Babyboom!


A 7,5 éves nem egyetemista korú, de ne zavarjon. Gyakorolni kellene az értelmező olvasast.

júl. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 babyboom567 ***** válasza:
34%

8-as válaszoló, értelmeztem, csak én ebben nem hiszek hogy kisgyerek kis gond nagy gyerek nagy gond.Ha valaki a felnőtt huszonéves egyetemista gyerekére gondként tekint(és helyette akar dönteni,élni), ott már súlyos leválási gondok vannak.Nem kell a felnőtt huszonéves gyerek életébe belepo...fázni,meg utasítgatni,írányítgatni, hanem hagyni kell tapasztalni.Ettől független egy szülő élete végéig fog aggódni a gyerekéért.Mert 60 évesen is a gyereke.

Anyám ilyen,hogy a mai napig gondként tekint ránk,én 48 leszek, családos anya vagyok, a tesóm 42, 1 gyerekkel,és anyánk egy emberi roncs,meg hogy mi milyen hálátlanok vagyunk, hogy nem úgy éljük az életünket ahogy szerinte kell,illetve mindenbe bele akarna szólni,megoldani,fontoskodni.

És önhibájukból,és önhibájukon kívül is ezrével halnak meg naponta az emberek, ami hatalmas tragédia, senki sem akarja ezt.De az élettől nem zárhatjuk el.Felnőnek, fognak hozni saját döntéseket,jót és rosszat is.Mint ahogy mindenki.Ez az élet rendje.

júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szerintem sokan félreértik. A "nagy gond" nem azt jelenti, hogy több hanem fajsúlyosabb gondok akadnak. Itt nyilván nem a totyogóra meg a kisiskolásra gondolnak, hanem a kamaszokra, 18+ gyerekekre. Kamaszkorban már teljesen más problémák jönnek, ahogy elöttem is írták: lerészegedik és baja lesz, terhes lesz vagy ha fiú gyereket csinál valakinek, drogozik, kirúgatka magát az iskolából stb. Ráadásul ezek felett már nincs úgy kontrollja a szülőnek. Az 5 éves mellett ott állsz a medencénél, kontrollálod a helyzetet. Egy 19éves mellett nem fog ott állni, mert már a haverokkal megy, csak bízni lehet abban, hogy a nevelése sikeres volt. Napestig lehet a példákat sorolni
júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!