Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Engednétek a lányotoknak?

Szülők! Engednétek a lányotoknak?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő...

15 éves lány vagyok (egy hónap múlva 16), barátom 17.Alig egy hét múlva lesz, hogy egy éve együtt vagyunk. Egy elég erős gimiben tanulok, 4,4 feletti átlagom van.

Arra gondoltam/gondoltunk, hogy talán eljött az ideje, hogy eme jeles alkalmon először együtt aludjunk (vagy náluk, vagy nálunk). Ja, és fontos még, hogy suliba se zavar bele, mert épp az őszi szünetbe fog esni ez a nap. Nem szeretnénk rendszert csinálni belőle, csak nagyon szeretjük egymást, és jó lenne, ha ennek a napnak mind a 24 óráját együtt tölthetnénk.

Tehát a kérdésem az, hogy lehetséges-e, hogy ebbe belemenjen egy szülő.

És ha igen, akkor van-e ötlet, hogy hogy próbáljam megkérdezni anyut.

Előre is köszönöm mindenkinek, aki (normálisan) válaszol.


2010. okt. 29. 22:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A kérdező azt írta csupán, hogy "nem a szex lenne a lényeg". Én ezt nem úgy értelmeztem, hogy nem akar lefeküdni vele, hanem hogy a szex bizony még belefér, legfeljebb nem ezen van a hangsúly a számára. Vagy tévedek?
2010. okt. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen, valójában úgy gondoltam. De azt szeretném, ha anyu megértené, hogy nem erről van szó, hogy lefekszünk-e vagy sem. Hiába ígérném meg neki, hogy nem tesszük, nem hiszi el. Pedig nem adtam rá okot, hogy ne bízzon bennem. Fenyegethetne bármivel, hogy ez vagy az lesz, ha lefekszünk, vagy verjen meg, nekem mindegy, ha neki úgy jobb, és el tudna engedni.

Mellesleg nem vagyunk idióták, természetes, hogy védekezünk. Mondjuk nem mintha anyu oly nagyon felvilágosított volna, de már tájékozódtam.

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt. Még jöhetnek válaszok!

2010. okt. 30. 13:56
 13/17 anonim ***** válasza:

Én nem tudom megértei, hogy 16 évesen hova kell sietni a szex féle dologgal. Márha ez is benne van a pakliban. De megmondaná valaki, miért jó ha valaki gyerekként 12-16-19 évesen szexel???

Miért nem lehet várni egy kicsit? Mert az ember pár év eltetével teljesen megváltozik a szemlélete, de ha anyuka lesz az illető akkor meg főle. Kérdező, ha a lányod azzal jönne, hozzád hogy 13-16 évesen le akar feküdni egyy fiúval, akkor engednéd? Pedig a felelősség a teljes mértékben a tiéd.

2010. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Azért szerintem nem mindegy, hogy 13 vagy 16. Nem azt mondom, hogy ez a jó és a követendő, de azt hiszem itt a legtöbben megint csak azon lovagolnak, hogy szex, szex és szex.Ha a 15-16 éves lányom azt mondaná, hogy szeretne együtt ALUDNI a barátjával, szerintem megengedném, persze azért időnként telefonáljon, meg legyen előre megbeszélve, hogy mikor ér haza. Ha megbízhatok benne, nyilván. De sose lehet tudni, azért legalább elmondanék neki pár dolgot a szexről.
2010. okt. 30. 20:23
 15/17 A kérdező kommentje:
Másrészt meg nem "egy" fiúval feküdne le a lányom, hanem A fiúval, aki már egy éve bizonyítja, hogy ő is szereti a lányomat. Persze biztos nehezemre esne... De egyszer ezen is túl kell esni, egyszer el is fog költözni, egyszer még gyerekei is lesznek.
2010. okt. 30. 20:35
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

én 14/L vok.

Én anyukám elengedne, amikor nekem volt barátom mondta h ha őszig együtt vagyok vele és szeretem akkor nála aludhatok. Mert bízík bennem. végül nem történt meg mert a srác nem volt az igazi így szétmentünk nyár közepén:S

2010. okt. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Azért egy 15 éves lányt nehéz elengedni, főleg a mai világban, ahol már 13-14 éves fruskák esnek teherbe, mert nem tudnak rendesen védekezni... De ha nem világosított fel anyukád, akkor nem tudom, milyen jogon lenne felháborodva, ha mondjuk lefeküdnél a barátoddal és teherbe esnél. Sok szülő azt hiszi, hogy a felvilágosítás az iskola dolga, aztán megy a cirkusz, hogy mi z, hogy nem tud semmit a gyerek a védekezésről és terhes lett. Talán fel kéne világosítani, és akkor nem lenne ilyen probléma.
2010. okt. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!