Segítség, mit csináljak? Iskolaváltás.
Gyerek nem szereti az osztályát. (megertem, tényleg nem jó társaság).
Volt három próbanapon egy másik suliban, de ott sem érezte jól magát.
Most mondott egy harmadik sulit, de őszintén szólva én már tök reményvesztett vagyok és ideges.
Azt mondja, egyszerűen rosszul érzi magát a gyerekek között. 15,5 éves.
Mit tegyek? Próbálkozzunk orrverzesig? Vagy a gyerekkel van valami mentális gond?
Lehetne neki kérni egyéni tanrendet (a magántanulo utódja), de akkor meg sose fog szocializalodni.
Mit csinál ilyenkor egy "jó" szülő?
Pszichológus első körben.
Vannak barátai?
Vidd el szakemberhez, hogy kiderüljön, miért nem érzi jól magát a vele egykorúak között.
Lehet, hogy van valami gond, de az is lehet, hogy "csak" a nem is oly ritka kamaszkori befordulás van épp rajta. Csak úgy, "bemondásra" ne kérj neki egyéni tanrendet (nem is olyan egyszerű azt elintézni), inkább kérj segítséget, utána okosabb leszel.
Általános iskolaban voltak barátnői, itt is van kettő három, de nagyon problémás gyerekek. (az osztály periferiajan állnak). Megy az utalkozas a többiek részéről és a kikozosites.
Én pedig letaglozva nézem, ahogy az általánosban még kitűnő gyerekem egyre csúszik lejjebb minden értelemben.
Sajnos szerintem nincs olyan osztály, ahol ne lenne utálkozás, kiközösítés. Már a mi időnkben is ez ment. Sőt, a munkahelyeken is ugyanúgy ez van.
Úgyhogy az nem megoldás, hogy végigpróbálgatja az összes iskolát.
Hát ezzel én is tisztaban vagyok. De nem tudom mi a megoldás. Papolok neki naphosszat, hogy ne foglalkozzon már ezzel, de azt mondja, anya csak ülnél bent egyszer egy ilyen napot végig, megneznem, este mit mesélnel.
Igen, tudom hogy ez van mindenhol, bár még én szerencsés voltam, mert nekem anno nagyon jó osztályom volt, imádtam gimibe járni.
A waldorfban megismerik a gyermek személyiséget, a temperamentum típusát, szangvinikus, melankólikus, kolerikus vagy flegmatikus, és ezek alapján közelítik meg a gyermeket, az oktatási módszereket ezek alapján válogatják meg, mert másképp közelítenek minden egyes gyerekhez. Nem azt nézik, mit nem tud, hanem azt mivé fejleszthető.
Teljesen más közeg, mint a hagyományos iskolarendszer. Mivel nem államilag támogatott iskola típus ezért tandíjas. De ha megteheted, hogy fizeted a költségeket, nagyon megéri, a Waldorf csodát tesz a gyerekekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!