Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12-13 éves gyerekeknek szabad...

12-13 éves gyerekeknek szabad tiramisut adni? (az alkohol és koffein tartalma miatt)

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 21:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Én szoktam csinálni és a gyerekeim is esznek belőle. De: koffeinmentes kávéba mártom a babapiskótát és csak mandula aromát használok a krémbe. Szerintem különben annyira keés alkohol kerül bele, hogy az nem árt és el is párolog a nagy része. A kávé már rizikósabb, de nem hinném, hogy az az 1 adag, amit tejjel hígítva használsz a piskótához, ártana. Nem hiszem, hogy 12-13 éves gyerek még sosem ivott kólát, abban legalább ennyi koffein van...
2010. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
:DDDDDDD szabad! Mondjuk én nem tudom milyen alkoholról beszélsz, én sosem tettem bele.
2010. szept. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Miért ne adhatnád,akár már az 1-2 évesnek is. A benne levő koffein és alkohol,először is nagyon kevés,másodszor sütés-főzés közben elpárolog belőle! Ez a riogatás csak újabban lett divat!
2010. szept. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nyugodtan...

A kávé szerintem belefér simán.Én nem főznék bele erős kávét.(de létezik koffein mentes is)

A mandulalikőr pedig éppen hogy csak egy pici van benne,szóval szerintem 12-13 évesen simán mehet... :)

2010. szept. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

3.válaszolónak üzenem:

A tiramisut se nem sütik,se nem főzik... ;)

2010. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Igen...nem szokták,ha csak nem házilag csinálsz babapiskótát.Amarettot-szoktunk beletenni (Olasz likőr),amitől nagyon finom lesz,és a kávéhoz nem szoktam tejet önteni.
2010. szept. 23. 21:24
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Nincs benne annyi, hogy érdemes legyen túl sokat emlegetni, nyugodtan ;) Mondjuk nekem ez eszembe sem jutott volna :D
2010. szept. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
na neee. azért ez már túlzás. nem 2 éves az a gyerek. ennyi idősen vannak, akik már radlert isznak. na, az se normális, de könyörgöm, nem stroh rumot teszem bele gondolom...
2010. szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
persze h szabad :D 14 éves vagyok hát.. 12-13 éves gyerekeknek nem árt annyi :D nekem volt olyan ismerősöm aki 13 évesen már rendszeresen ivott nah az árt:) ne tilsd tőle ennyire mert tiltás hazudni nevel... Ha félted ezektől a szerektől, akkor adj neki tiramisut és néha néha elmiltsd meg h a pia rosszat tesz v vmi :D Mert rengeteg 14 éves osztály társam van akik aztmondják h nem isznak mert káros. És igazuk van :)
2010. szept. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 3 éves gyerekem is evett (cukrászdai) tiramisut, ha neki semmi baja nem lett tőle (nekem eszembe sem jutott, hogy azon a minimális mennyiségen aggódjak), akkor egy 13 évesnek végképp semmi baja nem lesz tőle .

Kicsit én is túlzásnak érzem ezt az aggodalmat.

2010. szept. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!