Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem érzed túlzásnak?

Nem érzed túlzásnak?

Figyelt kérdés
Ha például a szüleidnek lenne egy értékes háza, amit nem használnak, eladnák, és vennének neked házat
2022. márc. 18. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben mi a túlzás? Aki megteheti az segítsen a gyerekének, főleg most, hogy az egekben vannak az ingatlanárak. Egy fiatal önerőből aligha vesz most magának házat.
2022. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez nem túlzás, ha a szülő megteheti ezt, és meg is szeretné tenni a gyerekéért, akkor tegye. A túlzás az, ha valaki ezt elvárja. Szóval ha valaki elvárja, hogy a szülei vegyenek neki házat, na az már nem oké. Viszont ha a szülők szeretnének és tudnak ebben segíteni a gyereküknek, akkor miért ne tennék?
2022. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj, hogyha valaki megengedheti azt magának, hogy a SAJÁT gyerekét segítse? Neked ezzel mit árt?

Néztél mostanában szét kicsit az ingatlanpiacon?

Szegeden egy normális lakás nincs 25, de inkább 30 millió alatt. Budapesten ugyanez már 50-60 milliónál kezdődik. De vidéken is 15-20 millió egy panel is már.

Szerinted egy fiatal pályakezdőnek honnan lenne önerőből ennyi pénze? Még a hitelhez is éveket kéne spórolnia.

2022. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem túlzàs. Most fogok eladni egy hàzat, tùl nagy lakni. Egy kisebb hàzban kènyelmesen elfèrünk, ès a maradèk penzből lesz a gyereknek egy pici lakàs, amit felnőttkoràig kiadunk.
2022. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én is kaptam egy házat a szüleimtől,persze tudom sokan szarrá irigyelnek miatta amit megértek a mai világban,de a rosszindulatot nem. Ha megtehetem,én is fogok venni a gyerekeimnek.
2022. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem annak, bár megtehetném, hogy a gyerekeimnek házat vagy lakást vegyek, de erre 0 az esély.Viszont középsulis osztalytarsam pl. érettségi ajándéknak azt kapott a szüleitől.
2022. márc. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha megtehetnéd akkor miért nem veszel?


A lakás árak most az egekben vannak, éveket kell dolgozni rgy garzon lakásért is.

2022. márc. 19. 09:59
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

"Ha megtehetnéd akkor miért nem veszel?"


Ja, innen fúj a szél.


Hát, ez egyéni mérlegelés kérdése. Mindenesetre én tiszteletben tartom a szüleim jogát arra, hogy mit tesznek a SAJÁT VAGYONUKKAL, és hálás vagyok érte, amit önként adnak.


Felneveltek tisztességesen engem és a testvéreimet, mindannyian diplomásak vagyunk.


Szerintem már ez is éppen elég anyagi áldozat volt tőlük, többet nem várhatok el. Ha többet adnak, megköszönöm, elfogadom. De nem követelőzök.

2022. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!