Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek jogosan vagyok...

Szerintetek jogosan vagyok féltékeny?

Figyelt kérdés

Apának egy ideje új párja van. Hétvégenként, ill. Szünetekben gyakran vagyok velük. ELég jól kijöttünk.

Most jelentették be, hogy babájuk lesz. Apa barátnöje a szobámból babaszobát szeretne, így nekem nem lesz náluk szobám. ( 3 szobás lakásban laknak). Mondtam apának, hogy én ezt nemszeretném. Apa mellém állt, és így vedzekednek.

A barátnöje kiabált, hogy nekem anyánál van saját szobám, és az ö babájának is kijár saját szoba, mégiscsak elsösoron ö lakik itt, velük, nem én


2022. márc. 17. 22:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Most minden megfog vàltozni?

Apa azért megértett engem is. És mellém állt. De félek ez megváltozik ha meglesz a baba.

A barátnöje meg mióta terhes, mintha már nemszeretne annyira

2022. márc. 17. 22:58
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Mennyi idot toltesz anyukadnal es mennyi idot apukadnal? Gondolom tobbnyire anyukaddal elsz es latogato szinten toltesz el apukadnal 1-1 hetveget. Ha ugyvan ahogy feltetelezem.. akkor szerintem tokre meglehet erteni
2022. márc. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Az én szobámat is átalakították anno babaszobának, én nem akadtam ki hiszen max hétvégén kellett akkor is csak alvásra. Viszont az ágyam megmaradt a babaszobában, így ha ott voltam egy szobában aludtam az öcsémmel, amit imádtam, a babaillatot, a szuszogását, a mosolyát amikor reggel engem látott meg először.


Sokminden meg fog változni, de ennek nem kell rossznak lennie, felfogás kérdése. Szerintem ebben most neked kéne engedned. Apád pedig biztos nagyon szeret ha mellédállt a terhes párja "ellen". :D

2022. márc. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Mennyit vagy apukádéknál?

Esetleg nem megoldható egy bővítés? Vagy ha nagy a te szobád, akár ketté is lehetne választani.


Én a helyedben a bővítést vagy a szoba kettéválasztását szorgalmaznám. Az első néhány évben valószínűleg úgysem aludna ott a baba, de a pelenkázónak, ruháinak kell a hely és később már tényleg kell egy saját szoba neki. Sajnos ha nem megoldható a bővítés vagy szoba elosztása, tényleg elsőbbséget élvez majd a testvéred, hiszen ő állandóan ott fog tartózkodni, míg te gondolom vagy fele-fele vagy hétvégi láthatásban vagy apukádnál.

2022. márc. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen érthető a kérésük, szerintem te is be fogod látni ha egy kicsit lehiggadsz. Gondolom neked is lesz kialakítva egy kuckó, nem kiteszik a szűrödet a lakásból. Erre vonatkozóan mi az elképzelés, mit mondtak?

Azt nem értem viszont, miért kellett a bejelentés napján a szoba dolgot is forszírozni, bőven elég lett volna a baba érkezését megemészteni.

2022. márc. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Mindkét oldal érthető. A saját gyereküknek is kell szoba, hiszen neki az lesz az otthona, mint neked anyukádnál. A te érzéseid is érthetőek, mert igen, sok minden meg fog változni. Sajnos sok családnál láttam, hogy az új gyerek érkezésénél az új feleség elmarta az apát a korábbi gyereke mellől, és ha már most kiabált, akkor valószínűleg még sok konfliktus lesz itt. Miért vagy vele annyit, miért költesz rá annyit, stb. Remélem apukádnak sikerül megtalálnia az egyensúlyt a két gyerek között. Ez a szoba téma érthető igény a részéről, inkább a megoldás keresése kontra kiabálás, mert nekem van igazam nem mindegy.
2022. márc. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha csak 3 szobájuk van akkor az nappali, háló, babaszoba. Sok más lehetőségük nincs. Nem ellened irányul, csak kicsi a hely.
2022. márc. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos szerintem is ez a praktikus. Tudom, hogy rosszul esik, de gondolj bele: te csak hétvégére mész, és akkor a szobád egész héten üres legyen, miközben van velük egész héten egy másik gyerek??

Találjatok ki köztes megoldást. Pl ágyad lenne a babaszobában, és a baba hétvégéken a szüleivel alhatna.

2022. márc. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

Hát mondjuk ha apád az én párom lenne és ellenem forulna egy ilye kerdesben előtted, onnantól nem lenne többé a párom. Ez egy olyan kérdés, amit a felnőtteknek kell megbeszelni, a gyerek nélkül és vele a közös döntést kell közölni.


Amúgy meg evidens, hogy annak van saját szobája, aki 7/24ben ott él, nem annak, aki vendegsegbe jár.

2022. márc. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Aki lepontozott, azok szerint normalis, hogy az két felnőtt ember nem egymással beszéli meg az ilyen kérdéseket és nem egy közösen hozott döntést közölnek a gyerekkel?
2022. márc. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!