Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vennétek kutyát a 14éves...

Vennétek kutyát a 14éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Nagyon akar egy vizslát. Azt mondta, hogy mindennap futtatná, sétáltatná. Nem tudom, hogy tényleg érdemes-e vagy idő utan nem foglalkozna vele?
2022. jan. 8. 13:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
75%

Nem.

De ha hisztizik, akkor egy hétig minden áldott nap keltsd fel hajnali ötkor és küldd le 15 percre sétálni, hóban, ónos esőben is, hétvégén is. Ugyanezt este 12kor is. Ha bírja, elgondkozhatsz a kérésén. Ha egyszer is azt mondja, hogy nem, vagy még öt perc, na, akkor "pisilt be a kutya", úgyhogy azzal a lendülettel felejtheti is el.

2022. jan. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
26%
12kor helyett 11kort akartam írni.
2022. jan. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
93%
Csak akkor, ha én is akarnék. Lehet, hogy lelkes lesz az elején, gondoskodik róla, de végül úgyis rám marad a kutya. Elkerül középsuliba, majd egyetemre és már nem lesz ideje a kutyára. De nem csak kutyát, más háziállatot sem vennék hacsak én nem akarnék.
2022. jan. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
72%
A vizsla sztem nem jo elso kutyanak gyereknek. Valami szobakutyat vennek, annak az igenyeivel elbir, meg te is amikor rád marad, ami max fél év után be fog következni.
2022. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
60%
Niztosan szeretné a kutyát, és foglalkozna is vele, de nektek is (család) gondozni, etetni, sétáltatni, stb. Kéne
2022. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha mindenki (felnőttek főleg) szeretne kutyát.

Az enyém macskát akart évekig, 13 volt, amikor rábólintottam, de csak azért, mert mi az apjával is szerettük volna, hogy legyen. A cicákkal is bőven sokat kell foglalkozni, alom, kaja, állatorvos, nyaraláskor cicapanzió, ez sok pénz, sok intéznivaló, odafigyelés.

És akkor ez még semmi egy kutyához képest, akivel minden nap menni kell, reggel is, este is, hóban, fagyban, esőben, kánikulában, fáradtan is. Ha jól akarjátok csinálni, pláne ha első kutya, akkor kutyaovi, kutyasuli nem árt.


Ezek nyilván mind a szülőknek lesznek költségek, de ide-oda vinni is ti fogjátok, nem a 14 éves (orvoshoz, kutyaoviba pl).


Pár év múlva már tuti, hogy hétvégente bulizni fog járni a gyerek, vagy ide-oda, olyankor úgyis rátok marad minden a kutya körül, aztán azzal is számolni kell, hogy 4 év múlva már bármikor adódhat úgy, hogy elkoltozik, akár tanulás, akár munka, akár párkapcsolat miatt, és van rá esély, hogy oda nem viheti magával. Egy kutya elél akár 15 évig is, vagy tovább.

2022. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ha ÉN akarnék kutyát, lenne családi kutya.


A 14 éves gyerekemnek, akinek fellángolás az egész kizárt. Vagy akkor nem megy koleszbe, nem megy bulizni nyaranta random fesztiválokra, nyaralni a haverokkal, mert ÖVÉ a kutya.


Az ilyen 13-14 évesen vegyél kutyát mert így akarok, úgy akarokból lesz az hogy az egyetemistának ezer "fontosabb" dolga van, és a szülőre marad az állat.

2022. jan. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!