Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Vissza lehet adni a gyereketek...

Vissza lehet adni a gyereketek tartós tankönyveit év végén, vagy annyira "leamortizálta" azokat, hogy újakat kell vennetek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mesélte, hogy az elsős lánya galád módon beleírogatta az olvasókönyvébe a piros pontokat, amiket kapott, így nem tudja „újszerű állapotban” visszaadni a könyvet az iskolának év végén – tehát újat kell helyette vennie.

Arra lennék kíváncsi, ez általános-e, vagy az elsős (és ötödikes) gyerekek zöme azért vigyáz a tankönyveire annyira, hogy abból a következő évfolyamon is tanulhassanak majd.

(Nekem idősebb a gyerekem, így épp nem esünk még bele ebbe a könyvvisszaadós dologba.)



2014. jún. 4. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Vissza lehet adni.
2014. jún. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk konkrétan a tankkönyveket az iskola adta az év elején, amiknek a 80%-át nekünk, szülőknek kellett otthon szétvagdosnunk, hogy különböző feladatokhoz használni tudják. (1. osztály)

Aztán közölték év közben a szülőin, hogy óvjuk a tankkönyveket, mert vissza kell adni év végén, amiről ugye átvételkor is szó volt.

Na most, tudni kell, hogy sok könyvet hiába vágtunk szét és effektív megkönnyítettük a következő három első osztályos szülők életét, a legtöbb között olyan feladat van, amiből hajtogatni kellett, ráírni, stb.

Utóbbit még talán kiradírozod úgy unalmas 1 hónapodban, annyi apró darab van a könyvből, de a hajtogatóst nem tudom, hogy gondolták megoldani.

Arról nem beszélve, hogy a tanárnő természetesen tollal rajzolta a piros és fekete pontokat a feladatsor mellé.


Szóval, nálunk áll a bál, mert most az iskola megakarja vetetni velünk ezeket a könyveket, amiket az ő utasításaira megfelelően szabtunk apró darabokra.


Ha ezt tudtam volna, akkor már az elején lefénymásolom az összes könyvét a gyereknek és azt vágom darabokra.

Lassan már kőtáblát és vésőt fognak használni a gyerekek az iskolákban ..

2014. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ki kell fizetni. Szeptemberben aláírattak egy papírt a szülőkkel, hogy nem milyen állapotban kell visszaadni, ha ettől eltért, fizetni kell. Természetesen nem az egész tankönyvcsomagot, hanem azt a könyvet, ami nem megfelelő állapotú.
2014. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell fizetnie a tönkretett könyvet.
2014. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most megy majd elsőbe a fiam, de szülőin már most javasolta a tanítónéni, hogy azt a négy darab tartós könyvet, amit majd vissza kellene adni, inkább vegye meg, aki megteheti, mert a kicsik még biztosan nem tudnak rá úgy vigyázni, és jobb is nekik, ha beleírhatnak a saját könyvükbe. Szóval én inkább megveszem, nem olyan vészes (kb. 4000 forint), mert a fiamat ismerve, úgyis kifizettetnék velünk, vagy ha ráparancsolnék, hogy vigyázzon rá, akkor meg hozzá se merne nyúlni.
2014. jún. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2!

Minek a munkafüzetről beszélsz? Azt meg kell venni, abban vannak feladatok. A konyv csak elmélet, feladatot nem oldanak meg benne.

2014. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A "minek" nem tudom hogy kerult oda. A kerdes "Nem a munkafüzetről beszélsz?" akart lenni.
2014. jún. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk annyira vészesen nincsenek leamortizálva a könyvek, a környezet ugyanúgy néz, ki mint év elején, az olvasásba iszont sok helyre be kellett jelölniük az "o" vagy "t" betűt. Ezeket most év végén kiradírozták, aminek azért a nyoma meglátszik. A tanító nénink is pont mondta, hogy kíváncsi lesz rá, hogy fog működni ez a tartós tankönyv rendszer, mert a most következő elsősök még csak-csak tudják majd használni az 1 évig már használt tankönyveket, de hogy utána már kicsi erre az esély, az is biztos. Azok, amiket tovább kell adni, amúgy egész jól bírták, de a munkafüzetek azért május vége felé elkezdtek szétesni, pedig vigyáz rájuk lányom.
2014. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 klopusz ***** válasza:

Most hetedikes lányom már teljesen összefirkálva kapta meg az irodalom és történelem könyvét, tehát újszerű állapotban semmiképpen sem tudja visszaadni.

Én azt szoktam kérni, hogy ha már mindenképpen bele kell írni (mert néha bizony kell), akkor azt ceruzával tegye, azt meg visszaadás előtt kiradírozzuk.


Harmadikos fiamnak eddig még egy könyvét sem kellett visszaadni. Igaz, a legtöbb úgynevezett "munkatankönyv", vagyis mindenképpen írni kell bele, így az kiesik. Nálunk az olvasókönyvet sem kérték vissza eddig.

2014. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszadó!


Melyik tankönyvcsaládból tanultatok? Megjegyzem csendben, hogy a pedagógus is nagyot hibázott, amikor a tartós könyvekbe beleírta a piros vagy fekete pontokat... Nem lett volna szabad, és egy megfelelően tájékozott pedagógus ezt tudja. Tulajdonképpen ő tájékoztatott félre benneteket a saját tájékozatlansága miatt?! Fizesd ki,és jó tanács, hogy a következő tanévben inkább minden könyvet vegyenek meg a szülők, így ezek a kényelmetlen helyzetek, "könyvmustrák" kiküszöbölhetőek, arról nem beszélve, hogy a könyv érték, és bármikor elő lehet venni gyakorlás céljából. (Egy tanító)

2014. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!