Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vennétek kutyát a 14éves...

Vennétek kutyát a 14éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Nagyon akar egy vizslát. Azt mondta, hogy mindennap futtatná, sétáltatná. Nem tudom, hogy tényleg érdemes-e vagy idő utan nem foglalkozna vele?
2022. jan. 8. 13:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%

Csak akkor, ha a család is akarja. Jön a középiskola, programok, stb.

Ritka az a 14 éves, aki teljesen alárendeli magát a kutyatartásnak.

2022. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Én is sokáig könyörögtem kutyáért 16 évesen kaptam végül, és visszagondolva igaza volt a szüleimnek, akkor értem meg rá.
2022. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt a gyerek elég nagy már hozzá.

Másrészt ha érettségi után esélyes, hogy elköltözik (akár koliba), akkor semmiképp, mert a kutya akkor még csak 4 éves lesz, és akkor nektek kell gondoskodni róla 3-5 évig.

Hogy foglalkozna-e vele, azt neked kell tudnod a legjobban megtippelni. Mert lehet mondani, hogy nagy általánosságban sok tinédzser hajlamos inkább a haverokat választani, de az ellenkezőjére is bőven látok példát, ezért kár előítéletek alapján dönteni.

Mivel ez 10-15 éves elkötelezettséget jelent, csak akkor vennék, ha adott esetben ti is elvállalnátok.

2022. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
14 éves, most fogja kezdeni a gimit, ha erősbe megy akkor esélytelen, hogy egy nag mozgásigénű vadászkutyával fog tudni eleget foglalkozni. Cuki a vizsla meg minden, de napi legalább 2 óra aktív foglalkozást, futást, sétát igényel különben megőrül és olyan viselkedésbeli problémái lesznek amitől ti is meg fogtok őrülni. Te ismered a gyerekedet és a terveit, én nehezen tudom elképzelni, hogy egy tini innentől 14 évig inkább minden sportot, bulit kihagyna a kutyája kedvéért, úgyhogy akkor vállaljátok be a kutyát ha ti is tudjátok ezeket csinálni adott esetben mivel a kutya nem kerti dísz. Persze lehet, hogy a te gyereked inkább otthon van egyedül és a kutya lesz az élete, a hobbija és szívesen választja majd minden felett, te tudod milyen alkat. Magamból kiindulva nagyon helyesen döntöttek a szüleim amikor ennyi idősen nemet mondtak nekem a kutyára, pedig én “csak” egy kisigényű ölebet szerettem volna. Utólag, nagyon nyomorult élete lett volna ha csak rajtam múlnak az igényei.
2022. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%
Én nem. Ha nyaralunk ki eteti, mindennap foglalkozni vele. Volt kutyánk, de most csak nyűgnek látom.
2022. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Biztos, hogy nem. Nem kockáztatnám meg, hogy aztán nekem kelljen csinálnom mindent a kutyával (is). 13 éves a kutyánk, 3 gyerekem van, még kicsik. Biztos hogy nem vállalok többet kutyát.
2022. jan. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

Csak akkor, ha a családnak nem gond és a család többi tagja is tudna róla gondoskodni. Csak azért, mert a gyerek akarja és az ő kutyája lenne, ne.

Én 8-9 éves voltam, amikor nyuszit kaptam, én is beígértem mindent anyámnak, hogy neki majd nem kell vele foglalkoznia, majd mindent én csinálok, én etetem, takarítom ki az almot stb. és ugyan nem vagyok rá büszke, de nem így volt. Igaza volt anyámnak, gyereknek nem szabad állatot venni (mármint olyan értelemben, hogy kifejezetten neki, ha a család dönt úgy, az más). Persze vannak kivételek, de a nagy átlag nem ilyen.

2022. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

Én 12 évesen kaptam kutyát. Egy angol cocker spániel kant. Aki ismeri a kutyákat, az tudja, hogy a nevelése, lemozgatása nem kismiska....plusz a szőrápolás.


Tökéletesen boldogultam vele. Póeáz nélkül jött mellettem. 15 évig élt jómódban, 27 éves koromban pusztult el.

2022. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

8as vagyok. Szóval a legjobb "dolog" volt, egész eddigi életemben, amit kaptam a szüleimtől, pedig már 39 éves vagyok.

Egy gyereknek, aki szereti a kutyákat, a legjobb dolog kutyával felnőni. Főleg egy kamasznak, akinek legalább a kutya előtt nem kell alakoskodnia, megfelelnie. Csak önmaga lehet.


Ezek az előnyök.


Hátránya akkor van, ha a kamasz nem tud elköteleződni, ráun a napi foflalkozásra, és elhanyagolja a kutyát. Ezt nagyon alaposan át kell gondolnia vétel előtt. Mert alapesetben kutyát nem adunk el!! Ha felelősséget vállal, akkor az terjedjen ki a kutya egész életérwe.


És mint a mellékelt példa mutatja, ez lehet 15 év is.

2022. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%
Ha én, mint szülő, akarnék kutyát, akkor igen, de nem neki, hanem a családnak. Egy 14 éves nem tud előre gondolkodni 15 évet (amíg egy jól tartott kutya elél, hiszen fogalma sincs, hogy milyen lesz 30 évesen, nyilván). Nem számítanék rá, hogy tartja a szavát, mert olyat ígér meg, amiről fogalma sincs. Párkapcsolatai lesznek, gimibe majd egyetemre megy, nevetséges 14 évesen azt hinni, hogy biiiiiztos, hogy ezt kutyával teszi meg. Nem fogja. Én mint az anyja, aki már tudok előre gondolkodni, el tudom dönteni, hogy ÉN/MI mint a család maradék többi tagja, vállalunk-e 15 éves elköteleződést. Mert a kutya az, hosszútávú elköteleződés!
2022. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!