Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hova kerülnek a szabályoknak...

Hova kerülnek a szabályoknak ellenszegülő, nem együttműködő, dühkitöréses gyerekek?

Figyelt kérdés

Tehát akiket nem lehet vagy csak nehezen együttműködésre bírni, esetleg gyakran dühös és mellé sérültek is(adhd, autizmus, vagy ilyesmi)?


Akiket nem lehet beiskolázni egymiben sem a magaviseletük és az ellenszegülő magatartásuk miatt?


2021. szept. 14. 11:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

10-es, sajnos nincs igazad. Nagyon sok ilyen gyereket láttam, mivel nem tudtak nekik kijelölni integráló iskolát, ezért leírták, hogy szellemi fogyatékos, vagy autista. A magatartászavar lehet autizmus miatt, és erre sokszor rá lehet fogni, akkor is, ha nem ez az ok.

Szerinted mégis mi lenne a megoldás? Csak ezt tudják.

2021. szept. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
11esnek igaza van, ismerek ilyen esetet is, ezért merült fel a kérdés.
2021. szept. 18. 07:13
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos én is ismertem olyat, akinek lelépett az anyja, az apja nevelte egyedül, és a gyerek teljesen meg volt zakkanva, suli nem tudta kezelni. Maradt a magántanulósdi, vagy a szegregált. Apuka nem tudta vállalni, hogy otthon marad a gyerekkel, mert akkor ki dolgozna? Azt mondták a Szakértőiben, hogy annyit tudnak segíteni, hogy kiírják neki a szegretáltat. Hát, ez nem annyira segítség, sajnos.

Másik ismerősöm fia elméletileg integrálható autista. A körzetes iskola belebukott, anyuka körbejárta a város összes iskoláját, egyik sem vette fel, hiába integrálható. Elvitte speciálisba, ahol kb. egész nap óvodás dalokat énekeltek 6.-ban, és a gyerek 3,4 tanuló volt előtte. Kivette magántanulónak. Sajnos ez a két opció van. Nem könnyű.

2021. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
10-es vagyok.Szakértőiben dolgozom 21 éve, mi sose írutunk mi le ilyet. Lehet máshol igen, nálunk biztos nem.
2021. szept. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14es, olvass az SNIs gyerekeket nevelő szülők facebook csoportban, nagyon durva "visszaélések" vannak ilyen témában. De örülök, hogy van, aki nem ilyen.


Nemrég pont egy Hódmezővásárhelyi anyukával volt ilyen, ép értelmű gyereke most értelmi fogyatékosok között tanul, mert nincs neki hely máshol a viselkedésével.

2021. szept. 24. 19:42
 16/17 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a gyerekpszichiátrián mesélték, hogy a gyerek viselkedése miatt már 3 iskolából eltanácsolták, végül kiírták neki a szegregált iskolát, ahol 3. osztályban 10-ig tanulnak számolni. Hiába van kiírva elvileg, hogy egyénre szabott tanterv, meg a nagy fenét! Mivel a gyerek viselkedése ott sem jobb, sőt, nem bírja elviselni a fogyatékos gyerekeket maga körül, és tombol, ezért a tanárok meg szokták verni. Mivel ő tud beszélni, és nem fogyatékos, elmesélte otthon, anyuka bement panaszt tenni. Erre azt mondta az igazgató, hogy vigye el innen a gyereket, mivel nem szellemi fogyatékos, ők nem tudják tanítani. Közben meg már gyógyszerezik a gyereket, hogy valamennyire meg tudjon ülni az iskolában. Na, szerinted, 14-es, ez mennyire gáz? Én mondjuk biztos a magántanulósdit választanám már ezek után. Ha éhen döglik a család, akkor is.
2021. szept. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy gáz, de a21 év alatt 70 feletti IQ-val nem tettünk szegregált intézménybe gyereket. Ilyenkor tényleg a magántanulóság jön szóba, bár szerintem a problémát az sem oldja meg, sőt... Hát biztos nem egyszerű, mert nincsen intézmény nekik.
2021. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!