Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Kaptatok a szüleitek...

Kamaszok! Kaptatok a szüleitektől szexuális felvilágosítást?

Figyelt kérdés

szoktatok otthon ilyenekről beszélni vagy ez tabu téma?

és az iskolában?


2010. aug. 27. 18:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

nem. az általános suliban nagyon gyatra volt, akkor még nem is nagyon figyeltünk erre, meg senki se tudta miről van szó. gimiben semmi nem volt...

otthon anyával beszéltünk erről, főleg a védekezésről, de most pl ha megkérdezek vmit rögtön megkérdezi hogy úristen ugye nincs baj??? :O egyébként itthon se kaptam rendes felvilágosítást, de a válaszaimra kapok választ

2010. aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem.De ismerőssel eldumálgattunk erről..hülyéskedéssel kezdődött,de aztán kicsit komolyabbra fordult.

A suliban(általános iskola) 8.-ban,7.-ben,5.-ben volt felvilágosítás,na meg 6.-ban.Egészségtanon,és később bioszon,meg külön jöttek vmi előadást tartani.

2010. aug. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem. Amikor abba a korba értem, én magam néztem utána mindennek, neten, felvilágosító füzeteket olvastam. Nem is ért soha, semmi meglepetés ilyen téren.
2010. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Egyenlőre nope 12/f
2010. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem:| Hát 8.-ban mondtak néhány hasznos dolgot..

Anyámnak mondtam, hallod. 15 éves leszek..nem akarsz felvilágosítani? Elkezdi már mindent tudsz..oké, igaza van..de:| Ha nekem lesz gyerekem 14-15 éves korban biztos felvilágosítom.. De azért ha jobban megnézzük, 15 évesen..sok lány már nem szűz:/ :S

2010. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Valójában a mai tinédzserek (mintha én olyan öreg lennék, 13 éves vagyok) maguktól is felvilágosodnak, internetről, tv-ből, vagy a barátaiktól megtudnak mindent. Engem a szüleim nem akartak felvilágosítani, gondolom tisztában voltak azzal, hogy tudok mindent a témáról. Természetesen örülök neki, mert tudom, hogy törekednek arra, hogy önálló legyek, tudjak meg mindent magamtól. Kevesen vannak szülők, akik szexuális felvilágosítást adnak a kamaszgyerekeknek, de ha én szülő leszek, biztosan elmesél a gyereknek, hogy megy ez.
2010. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Engem sem világosítottak fel, én mindent az internetről meg könyvekből, és a többiektől tudok. :)

13/L

2010. szept. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
engem nem világosítottak fel,de nem is szükséges :)
2011. dec. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem ha azt mondjátok, hogy nem kell a felvilágosítás, csak akkor miért van évente 3000 abortusz a 18 év alattiaknak?
2011. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Jó a kérdés, és meglepett, hogy a legtöbb szülő nem foglalkozik ezzel egyáltalán. Emlékszem, gyerekként én is magamtól informálódtam a témában, de most már van egy fiam, aki még kicsi ugyan, de egyszer eljön idő nála is…

Szerintetek hány évesen érdemes erről beszélni egy gyerekkel, ti mikor kezdtetek foglalkozni a témával?

2011. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!