Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Kaptatok a szüleitek...

Kamaszok! Kaptatok a szüleitektől szexuális felvilágosítást?

Figyelt kérdés

szoktatok otthon ilyenekről beszélni vagy ez tabu téma?

és az iskolában?


2010. aug. 27. 18:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%

Hát egyelőre még nem...

De nincs barátom jelenleg..Ha lesz akkor nem tudom....:-P

13/L

2010. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Az iskolában volt felvilágosítás.

5.-ben a menstruációról és egyéb női dolgokról.

6.-ban a fiúk és lányok közti különbségekről,fejlődésünkről és a menstruációról.

7.-ben újból ezekről volt szó.

8.-ban szexualitásról,nemi betegségekről,párkapcsolatokról.

9.-ben pedig ugyanarról,mint 8-ban.


Itthon nem beszéltünk róla.Olyan szinten nem,hogy amikor megjött először a mensim anyum mondta,hogy ez az.Adott betétet megmutatta,hogy kell használni és hogy hogy vezessen a naptárat.Ennyi.

15/L

2010. aug. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem volt egyáltalán itthon semmi. A suliban csak nagyon mértékkel, néhány évente fél-egy óra erejéig...
2010. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

otthon nem.:D anyum tudja,hogy tudok mindent és ha vmit nem értek akkor kérdezek.

szoktunk otthon a szexről beszélni.miért ne? nem értem ,hogy sok helyen miért tabu téma.:O

iskolában meg a szokásos

5-6ban a menstruáció

7-ben meg minden más[ofő beszélt nekünk erről]

13/L

2010. aug. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

nem. habár anyám mondta a menstruációt de mivel addigra már mindent tudtam (sőt) így lepattintottam hogy "persze persze jól van tudom"


14/L

2010. aug. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%

Engem nem világosítottak fel ezért sokáig semmit nem tudtam.

Pl: negyedikben tudtam meg hogy a baba nem a seggen hanem a p.nán jön ki. És az egyik haverom mondta el.

12/F

2010. aug. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Engem sem. 13 éves vagyok, de még a tesómat sem, pedig ő 17 éves, mindketten lányok vagyunk.
2010. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

Engem senki nem világosított fel. Innen-onnan tudtam meg a dolgokat, tévéből, netről, újságból,könyvből,suliból a védőnőnél,többiektől. Már mindent tudok. A nemi betegségek meg nem érdekelnek mivel nem fekszem össze akárkivel és akivel egyszer le fogok feküdni azt előbb kivizsgáltatom hogy nincs-e vmi betegsége meg persze magamat is nehogy átadjunk egymásnak vmit. :S Mert hallottam már hogy van olyan betegség aminek nincsenek látható tünetei és csak lappang egy ideig.


L/14

2010. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Amikor már kezdett komolyabbra fordulni a helyzet barátommal (2. hónapban petting, és gondolom tudott róla..), akkor egyik este bejött, mondta, hogy védekezzünk majd, és ennyi. :D


15/L

2010. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Nem, mondjuk ez az időszak 5 éve volt nálam.

Már 18 voltam és egy éve a párommal mikor megkérdezte anyukám, hogy van-e valami kérdésem?!

2o-L

2010. aug. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!