Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha elmúltam 14éves és még nem...

Ha elmúltam 14éves és még nem csináltattunk személyit akkor megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
szerintem még nemk ellpf..S: ott a diák.az tudom hogy azt igazolja hogy diák vagyok. de hát azon van kép meg születési idő stb..
2010. aug. 24. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetnek meg, de mostmár itt az ideje. A különböző hivatalos ügyek intézéséhez kell valamilyen arcképes igazolvány: személyi vagy útlevél. A diák nem alkalmas erre.
2010. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és van útlevelem . azt elfelejtettem írni
2010. aug. 24. 21:41
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Az útlevél is tökéletesen alkalmas a személyazonosságod igazolására. Amíg az nem jár le, nem kell csináltatnod személyit, csak tartsd magadnál a lakcímigazoló kártyát is!

egy rendőr

2010. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van útleveled(érvényes), akkor az helyzettesíti, de magaddal kell hordanod, a személyit sokkal könnyebb :) De amúgy ha van érvényes útleveled, akkor fizetni kell a személyiért is, nekem is kellett...
2010. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
En 16 voltam, mikor szemlyim lett, az utlevelemhez kellett:) Senki nem buntetett meg.
2010. aug. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Minket összetereltek az iskolában, az összes 14 évest, kivonult egy nő a rendőrségtől asztalostul mindenestül és a tornateremben mindenki megkapta az első személyijét. Nem is kellett intézkednünk.:)
2010. aug. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, nem hiszem, hogy megbüntetnek, de nálunk a középsuliba való beiratkozásnál kértek személyit. Nem tudom, hogy ez mindenhol így van-e, vagy elfogadták volna azt is, ha nincs.

Egyébként szerintem hasznos, mert pl. van olyan, hogy át kell venned egy csomagot vagy valamit, és meg kell adnod a személyid számát.

2010. aug. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk középiskolába beiratkozásra kellett vinni diákot és személyit is.


Amúgy nekem nem volt és most sincs útlevelem mégis kellett fizetni személyi készítésekkor:S

15/L

2010. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na, itt vannak a költségek, neked 1500.

[link]

első

2010. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
háhááá tán szentesi vagy? :D 17 F
2010. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!