Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe fog kerülni az új...

Mennyibe fog kerülni az új személyi, mert mielőtt betöltötte a 14et már csináltattunk neki, utánna meg lejárt és nem vettük észre?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha elmúlt már 14 éves, akkor neki is 2500 Ft, mint a felnőtteknek. Az, hogy később csináltatjátok, mint ahogy lejárt, nem von maga után "büntetést".
2011. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én lejárat előtt 2 héttel csináltattam magamnak, és akkor csak 1500 volt :)
2011. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
dehogynem jár érte büntetés, hacsak nincs valami más érvényes okirata, jogosítvány, útlevél- hiszen így nem tudja igazolni magát, a duplájába fog kerülni.
2011. jún. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs, természetesen elütöttem, 1500 Ft. Néhány hónapja csináltattam a lányomét. A nem jár büntetést arra értettem, hogy ha időn túl kér újat, akkor se kell 1500 Ft-nál többet fizetni. De látom, már ebbe is bele kell kötni! Igen, ha igazoltatják és nincs nála érvényes, fényképes igazolvány (személyi, útlevél, jogosítvány), akkor valóban megbüntethetik (bár egy 14 évest kétlem!), de a kérdés nem erről szólt.
2011. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
miért a lejárt személyi nem igazolja, it születési anyakönyvi kivonatot is kérnek.
2011. jún. 25. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, természetesen nem.

Az igazolvány készítésénél, lejárt okiratot nem fogadnak el, és igazolnia kell magát. Ha ezt nem tudja megtenni, akkor lekérik az adatait a központi nyilvántartásból és ez pénzbe kerül amit ki kell fizetni.

Pontosan tudom, mivel édesanyám most csináltatott személyi, annak lejárta után és nem volt se jogsija se útlevele. És így a dupláját kellett fizetni.

Kérdező anyakönyvi kivonattal hogyan igazolhatnád magad, az bárkié lehet.

Itt van egyébként egészen pontosan és világosan


Ha a személyazonosító igazolvány lejárt:

De van érvényes útlevél vagy új típusú, kártya formátumú vezetői engedély: útlevél vagy vezetői engedély, születési anyakönyvi kivonat, nőknél házassági anyakönyvi kivonat, 1.500,- Ft-os illetékbélyeg.

Ha nincs érvényes útlevél, vagy nincs új típusú, kártya formátumú vezetői engedély: születési anyakönyvi kivonat, 3.000,- Ft-os illetékbélyeg.


Tehát 3000 forint lesz.

2011. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja és a büntetést természetesen én is képletesen írtam. Persze nem büntetés a szó valódi értelmében, de a duplájába kerül így.

A rendőr az más dolog.

2011. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
amit belinkeltél ott van a születési kivonat benne, 1500ft.
2011. jún. 25. 19:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs érvényes útlevél, vagy nincs új típusú, kártya formátumú vezetői engedély: születési anyakönyvi kivonat, 3.000,- Ft-os illetékbélyeg.


hÁT BÁRHÁNYSZOR ÁTOLVASOM ITT 3000 FORINT VAN

2011. jún. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!