Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyiben változott az iskolai...

Mennyiben változott az iskolai követelményrendszer iskolakezdéskor?

Figyelt kérdés

Elég rugalmasan kezelik az iskolakezdési korhatárt betöltött 6-8 éves korig, ebben a korcsoportban rettenetes nagy a különbség. Az iskola első-második osztálya melyik gyerekhez áll közelebb a 6,5 éves vagy a 8 éves korhoz?


Beiratás előtt állunk, fiam október eleji születésű, tehát majdnem 7 éves lesz mikor kezdené az iskolát.

Az óvónő szerint maradjon még egy évet, mert nincs meg az idegi érettsége. Ez abban nyilvánul meg, hogy ha átviszik egy másik utcába (mert a csoportszobában, ovódában nem tudják megoldani a vegyes csoport miatt) "fejlesztésre", tehát korcsoportnak megfelelő iskolaelőkészítésre akkor látva hogy a többiek simán játszhatnak neki pedig mennie kell, néha elsírja magát hogy ő pedig pont a játék közepén van.... Több sebből vérzik ez a vegyes csoport, de nem tudok ellene tenni - 2,5 éves kortól (nincs bölcsőde, szobatisztán mehetnek oviba, pedig a városban 9 óvodás csoport van, közel 250 gyerek) 7-8 éves korig vannak közel 30-an egy csoportban-, most már 1,5 ovónőre (mert a másik táppénzen van huzamosan).

Viszem hetente egyszer egy másik városba a fiamat hogy egy független tanítónő foglalkozzon vele előkészítés gyanánt, ő úgy látja hogy nem szükséges mert mind a fizikális, szellemi, idegi érettsége megvan a kezdéshez. Az ovónő ezzel szemben ragaszkodik hozzá, hogy 8 évesen menjen iskolába, mert félti hogy nem fogja birni az iskolát.

Amikor nekünk kellett menni, nemhogy felmérés nem volt, de általában mindenki ment 6-7 éves kora között.

Mennyiben változott a követelmény? Úgy állítja be az ovónő az iskolakezdést, mintha már elsőben többismeretlenes egyenletet oldanának meg a gyerek esszéírással párhuzamosan.



2019. jan. 18. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem, dehogy, nincs esszéírás, de azért a parciális differenciálegyenletekkel jó ha tisztában van. Az óvónő meg azzal, hogy most félév alatt még nagyon sokat fog változni. A fizikai érettség jele, ha lezajlott a fogváltás, az jelzi, hogy a nemes szervek (szív, máj tüdő stb)elérték az érettséget, kifejlődtek - és ez egyben a szellemi-lelki érettségre is utal, mert ha még nem, akkor energiát von el a szellemi tevékenység a fizikai testtől. Függ még, hogy milyen a tanító néni, ez a kicsiknél még az első szempont (kedves megértő és szakmailag erős tudása van a nevelésről). Függ, hogy milyen az óvoda (a leírtból inkább mennék). Tehát inkább menjen, mint hogy decemberben nagyon unja a kinőtt óvodát. A jó tanító néni megoldja a zökkenőmentes átmenetet.
2019. jan. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Fiam áprilisban tölti a 6-ot.

És megy szeptemberben suliba.


Keresztlányunk július utolsó napjaiban lett 6, szeptemberben ment 1.-be. Azt mondták a szülők, kellett pár hónap, hogy belerázódjon, de már nincs különbség. Most 3.-os, csupa idősebb osztálytársa van, de nem látszik ez.


Amúgy a mi időnkben is volt felmérő, én emlékszem is a feladatlapokra. Mindent tudtam, anyám mégis visszatartott (májusi vagyok). Utáltam idősebb lenni a többieknél. Ha még buktam volna is, akkor aztá igazán túlkoros lettem volna.


Szerintem ne ragaszkodj a korhoz, azért az óvónő véleményét is fogadd el, mert szerintem pont ezért rugalmas a rendszer, hisz van, aki 6 évesen iskolaérett, van, aki csak 7,5 évesen.

2019. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Majdnem 7 évesen szinte mindenképpen vinném suliba, hacsak nem nagyon problémás, mert 8 évesen kezdeni a sulit nem a legjobb, ő lesz a legnagyobb az osztályban.
2019. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Másodikosom van (decemberi, tehát hasonlóan kezdte a sulit, mint a tied kezdené majdnem 7 évesen) és még most sem tetszik neki, hogy gyakorolni kell, vagy dsk van, miközben a többiek udvarra vagy könyvtárba (játszani) mehetnek. A sportot gyakran ki is hagyja emiatt.


Én azt látom, sokkal gyerekbarátabbak az iskolák most, mit régen. Még tavasszal is úgy kezelték az elsősöket a tanítónénik, hogy "hiszen még ovisok inkább!". rengeteget mozognak, játszanak, nincs az a poroszos szigor, hogy de ott ülsz, meg nem mozdulsz... a fegyelmezés is empatikusabb.

Szóval szerintem, ha úgy látjátok, hogy rendben van a gyerek, akkor egy 7évest az oviban tartani nagyon rossz ötlet lenne.


És amúgy is, ah kiderül, hogy mégsem érett a sulora, simán maradhat még egyszer elsőbe ;)

2019. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is menjen suliba közel hét évesen. Engem is visszatartottak pusztán kényelmi okokból, hogy az uncsimmal egyszerre menjünk, hát mit ne mondjak... borzasztó volt mindig a legidősebbnek lenni, azt hitték, hogy buktam, sőt volt évet ismételt is, aki fiatalabb volt nálam. Marhára untam az alsó tagozatot, mert alapvetően koraérett voltam. Ha még öt osztályos gimibe is megy, vagy évet kell ismételni akkor 20,21 évesen is érettségizhet... ne tedd ezt a gyerekeddel.
2019. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Miért kell neki külön fejlesztés?Kérj a nevtanbol véleményt,azt hiszem ilyenkor lehet ha a szülő és ovónő véleménye nem egyezik.Nem csodálkozom azon h játszani seretne,hisz itt isa csordaszellem valosul meg,ezt látja a többiektől,de ha menne mindenki fejlesztésre/előkészítőre,neki se okozna ez gondot.Mért nem tud fél orát külön foglalkozni vele az ovónő ott helyben?nem hiszem hogy csak a te fiad lesz most sulis egyedül,és a többi gyerek élvezettel hagyná ott a játékot.
2019. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

2-es vagyok, nálunk is vegyes csoport van.

Nem viszik sehova a nagycsoportosokat, ott a csoportszobában történik a foglalkozás. A nagyoknak kötelező, a kicsik meg vagy csatlakoznak, vagy szabadjáték van. (tavaly nálunk is csak 1 óvónéni volt 2 dadussal, így is megoldotta)

Nem visznek el 1 gyereket sem a vegyes csoportból sem.

2019. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

Én sem értem mi ez a nagy visszatartás dolog. Januári születésű gyerekek maradnak még oviban. Tehát egy majdnem 8 éves gyerek 6 évesekkel jár egy osztályba.

16,5 évesen fog ballagni. Szerintem ez már túlzás. És elő fog jönni a 2 év különbség a viselkedésben is. Akár szexuális téren is. Szerintem a gyereknek sem jó. Adott pillanatban biztosan, mert még játszhat és "gyerek" lehet, de 16 évesen általános iskolás akar lenni?

2019. jan. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Leírásod alapján inkább az ovival van gond, és nem a gyerekeddel. Ezt sokszor sajnos az óvónők sem látják tisztán. Az egy dolog, hogy hogyan viselkedik a gyerek, de az igazi kérdés, hogy miért viselkedik úgy. A leírásdoból úgy tűnik, hogy az óvónők nem tudják a gyerekeknek az életkoruknak megfelelő foglalkozást biztosítani. Én biztos hogy iskolába íratnám, és nem hagynám a 3 évesek között 7,5 évesen...

Az normális, hogy ha a többiek játszhatnak, neki meg foglalkozásra kell mennie, akkor nem szívesen teszi, csak emiatt nem tartanám vissza. Amúgy érdekli az iskola, meg tud ülni azért valamennyi ideig egy helyben? Ha nem viselkedészavaros, vagy nincs más nagy "baja", én biztos nem tartanám vissza az oviba, ahol ráadásul a vegyes csoportban amúgy sem fejlesztenék, csak tengne-lenge még egy évet, annak semmi értelme.

Lányom most elsős, van két 8 éves az osztályában, de mindkettő idén már másodszor járja az első osztályt, így is mindenki tudja, hogy kik azok, akik a legidősebbek...

Lányom januári, nálunk is az óvónők elkezdték mondogatni tavaly, hogy lehet hogy vissza kellene még tartanunk egy évet, mert túl félénk, visszahúzódó a lányunk, lehet hogy lelkileg nem bírná az iskolát, de egyébként nagyon okos és jó magaviseletű kislány. Voltunk iskolaérettségi felmérésen is, végül beírattuk az iskolába, és helyesen döntöttünk. Az ovi nem volt számára megfelelő, és valószínűleg azért volt olyan visszahúzódó az oviban, mert az egyik óvónőt nem szerette, végig valahogy tartott tőle. Most nagyon lelkes, hogy olvasni tanulhat, én örülök hogy nem maradt ovis 7 évesen, ahol foglalkozás szinte alig van, az ő korosztályuknak az, ami az oviban folyik már kevés. Egy 3-4-5 évesnek még oké, de egy 7 évesnek már jobb ha ki van használva az agyi kapacitása és fejlődhet.

Ráadásul a kérdezőéknél vegyes csoport van, a 3 évesek között nemhogy előre, inkább visszafejlődne a gyerek.

2019. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Miért kell két külön fejlesztésre járni, ha minden ok?

Vidd el a nevelési tanácsadóba és kérj szakértői véleményt

2019. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!