Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek érdemes német...

Szerintetek érdemes német tagozatra iratni első osztályban a gyereket?

Figyelt kérdés

Ez heti 6 német órát jelentene (nemzetiségi német osztály, 5 nyelvóra, és 1 egyéb), viszont aki nem választja a németet, azok is egy osztályba kerülnek, csak nekik a német órák helyett ilyen tanulószoba jellegü foglalkozás van, pl. korrepetálás, ilyenek. Tehát ők sem mehetnek haza annyival előbb, illetve nekik heti 1 angoluk van a német helyett.

Nem tudom mi legyen, mert nem akarom nagyon leterhelni se a gyereket a heti 6 némettel, az ugye plusz tanulnivaló, plusz házi feladat, viszont ha nem is választunk németet akkor is bent kell ülnie az iskolában.

Angolt igy harmadiktól tanulnának. Oké hogy kell majd a 2 nyelv később, főleg diplomához, persze még ki tudja hogy alakul, csak nem tudom h már első osztálytól tanulja-e ilyen intenziven.



2018. márc. 29. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha azt szeretnéd, hogy gyermeked könnyedén beszéljen egy idegen nyelven, nem várhatsz 10 éves koráig. A gyermekek korához igazodó, játékos nyelvtanulás ugyanis nemcsak a kicsi neurológiai fejlődését segíti, de a nyelv elsajátítása is kevesebb erőfeszítéssel jár. A csecsemők ugyanis olyan korlátlan fonetikai lehetőségekkel születnek, hogy a világ bármelyik nyelvét könnyedén elsajátíthatnák, de azt tanulják meg, melyet környezetüktől, szüleiktől hallanak, s az lesz az anyanyelvük. Ennek egyik oka az, hogy ebben a korban a jobb és bal agyfélteke közötti kéreg még nem szilárdult meg, így az információk akadálytalanul jutnak el egyikből a másikba. Ez a fajta képesség, mely a nyelvtanulást egy egészen más módon valósítja meg, a gyerekek 6-7 éves koráig marad meg, onnantól fokozatosan hanyatlik a felnőtté válásig. Így a negyedik osztályban elkezdett idegennyelv-tanulás, pláne, ha az a régi rossz módszer szerint történik, sok gyermeknek elkeserítő magolást és küzdelmet jelent, főleg a helyes kiejtéssel. Ezzel szemben egy óvodás korban elkezdett, játékos nyelvtanulás anyanyelvi tanárral nemcsak a helyes kiejtésben segít, de sokkal nagyobb sikerrel tanítja meg a nyelvet is, s a tudás akár hosszú távon is megmaradhat.
2018. márc. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Biztos nem vinném. Káros. Nalunk 4. alatt nincs nyelvoktatás, mert hátrányosan befolyásolja a gyermek fejlődését. 10 éves körül idealis elkezdeni.
2018. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Én is első osztályban kezdtem a németet, összesen 13 évig tanultam, de semmivel nem vagyok előrébb, mint aki később kezdte. Ugyanúgy gimiben nyelvvizsgáztam, ahol angol kéttanos voltam. Németből 10.-ben, angolból 11.-ben középfokoztam, pedig utóbbit a nulláról kezdtem 9.-ben.

Ha az én gyerekem lenne, nem terhelném egyelőre. Épp elég nagy az elvárás idegen nyelv nélkül is a kisiskolásoktól. Más az, ha oviban játszva tanulnak, az szuper dolog, de kötött tanterv szerint elég kemény tud lenni. Rokon gyerekek, ha kimaradnak betegség miatt 1-2 hétre, alig győzik behozni a lemaradást, pedig mind 4-es, 5-ös tanuló.

2018. márc. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Én vinném. Még az ő szintjükön tanulják dalokat, verseket, nem tanulnak nyelvtant, mivel még magyarul sem tanulták, így németül is akkor fogják, amikor a magyart, gondolom párhuzamos oktatás lesz, ugyanígy az írásnál.

Én beadnám, semmilyen hátránya nem fog belőle származni.

2018. márc. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pupusz ***** válasza:
78%
Állami általánosban a nyelvoktatás a 30 évvel ezelőtti, elavult, poroszos, semmit érő struktúrában zajlik. Nekünk mindhárom gyerek kéttannyelvűbe jár, heti 6 német órával. Kitűnők. Még sem beszél még a legnagyobb (negyedikes) sem, egyszerű kérdésekre sem tud válaszolni, pedig szín ötös. Utálják is a németet. Mint ahogy megutáltatnak velük mindent, szisztematikusan, ahelyett, hogy megszerettetnék. Egy magán tanár, kevesebb óraszámban, modern módszerekkel sokkal hatékonyabb. Később is bőven ráér. Így is úgyis magán tanár kell majd a nyelvvizsgához, másképp nem megy. De ha nem szorul korrepetálásra és csak ott ücsörög a gyerek kötelezően, akkor még mindig jobb a német szerintem. Viszont akkor kell vele otthon is gyakorolni, szavakat tanulni. Valami legalább ragad rájuk ebben a haszontalan oktatási rendszerben, amire majd alapozhat a magán tanár. Még ha szánalmas szintű is. Másra nem jó. Magán iskolában a gyerekek másodikban már szépen beszélgetnek angolul. Így is lehet(ne). De azért még mindig jobb egy gagyi nyelvóra is, mint az unalom. Szerintem legalábbis. Sajnos ez van. Nagyvonalúan elpazarolják a gyerekkort az oktatásban.
2018. márc. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ha ez így van, akkor mindegy, hogy mikor kezdi a németet, mert később is egy rossz metódussal fog találkozni a gyerek. Én az első válaszolóval értek egyet, a gyerek szempontjából jobb, ha minél korábban ismerkedik meg egy nyelvvel, mert 6-7 éves korig, de inkább még előbb szivacsként szívják magukba még a helyes nyelvtant is. Én még az a generáció vagyok, akinek az orosz kötelező volt a suliban és pechem volt, mert nem szerettem, nem ment. Ez általánosban volt, az egyetlen nyelv. Anyum valami hirtelen ötlettől, sugallattól vezérelve, magánórára járatott egy német tanárhoz. Tehetségesnek bizonyultam, nem mellesleg tetszett a német és még mindig tetszik. Gimiben óriási előnyöm volt, annak idején nem mindenki nyelvvizsgázott még le érettségi előtt, de én köztük voltam. Szóval szerintem minél előbb annál jobb.
2018. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia szerintem érdemes elkezdeni első osztályban a németet. Én is akkor kezdtem, most nyolcadikos vagyok és hamarosan megyek letenni a középfokú nyelvvizsgát.:) Azért is érdemes elsőben elkezdeni, mert sokkal kötetlenebbül tudnak majd beszélni. Szerintem egy gyereknek is óriási élmény az amikor megtanul egy ,,titkos nyelven" beszélni és Szerintem nem lesz leterhelve, ha még sóknak is tűnik az a hát óra. ( többnyire ezek az órák játékosak, sokat énekelnek, mondókákat tanulj, új szavakat játékos formában tanulnak)
2018. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Te ismered a gyereked:


-mennyire terhelhető

-mennyire tanul könnyen/gyorsan

-mennyire okos


Van olyan gyerek aki kirázza az ujjából és meg sem kottyan neki, valaki meg képtelen erre 6-7 évesen és csak kudarcot okoz. Óvó néniket érdemes megkérdezni.

2018. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!