Mi a jobb szerintetek egy felsős gyereknek: 8 osztályos általánosban maradni (ahol nem annyira jó a színvonal), vagy átvinni 8 vagy 8 osztályos gimnáziumba? Örülnék, ha "gyerekek" is elmondanák a véleményüket.
Alsós a gyerekem egy 12 évfolyamos suliban. Mikor elkezdte, abban reménykedtem titkon, hogy akár itt járhatná végig a 12 évfolyamot. Azóta viszont megismertem sok szülőtársat, akiknek felsőbe ide jár a gyerekük, és hát eléggé ramatynak tartják az oktatást (rossz fejek a tanárok felsőtől).
A mai rendszerben egyébként is jellemző, hogy felsőben elviszik 6 vagy 8 évfolyamos gimibe a gyerekeket, és szeirntem a jó tanárok többségét is elszipkázzák ezek a helyek.
Mit gondoltok, milyen tapasztalataitok vannak, hogyan érdemes folytatni felsőben a dolgokat? Érdemes átvinni 8 vagy 6 osztályos gimnáziumba a gyereket?
Én hetedikes vagyok, 4. után mentem 8 osztályos gimibe. Nagyon szeretem, magas a színvonal, nem tudom mi lett volna velem ha az előző iskolámban maradok.
Szerintem mindenképpen próbáljátok meg. :)
Ha szeretnéd, Hogy legyen gyermekkora ne vidd 8 osztályosba. Lehet, hogy nincs még benne megfelelési kényszer, de ha a társai kiközösítik, mert csak 4-es tanuló (nálunk ez volt), akkor majd lesz neki, mert vagy tanul napi 3 órát, hogy 5-ös legyen, vagy kevesebbet, de akkor kiközösítik. A tanárok sem feltétlenül jók ott. Abban az iskolában utáltam meg mindenfajta mozgásformát, a tanárok nagyon konzervatívak, csak az iskola hírneve a lényeg. Én a 4. kisgimis évem után átmentem egy szakközépbe és imádom. A képzés jó, a tanárok fiatalosak, kedvesek, sok figyelmet kap mindenki.
A másik az, hogyha kisgimibe viszed a gyereked, sokkal előbb kezd bele az ivászatba, cigibe, drogokba. 8.-os koromban kb 5 ember kivételével mindenki volt már részeg, az osztály fele cigizett és olyan 7-en füveztek is, egy fiú meg az iskolába is hozta a kannást, mindig ivott. A barátom 7.-es korában suli után kijárt a parkba az osztálytársakkal, hogy igyanak. A 10-11-12 osztályok 5. óra után egy füves cigire osontak ki, gyakoriak voltak ott a lopások is. Az teszi elitté az egész sulit, hogy a 8 osztályosok kb 96-98%-át fel szokták venni fősulira vagy egyetemre meg sok versenyre is járnak. Ez az iskola amiről beszélek ráadásul írásban tényleg elit, benne van magyarország 100 legjobb középiskolájában.
Kedves utolsó!
Azért ez egy elég szélsőséges példa, ezt be kell látnod. A gyerek akkor kezd el dohányozni, inni, hogyha olyan közegbe kerül, és ez nem feltétlenül a gimis közeg kell, hogy legyen.
Ahogy az sem, hogy kisgimisként belerokkansz a tanulásba, meg kiközösítenek, meg ilyesmi. Mert ez nem igaz mindenhol. Ahogy az sem, hogy nincs gyerekkora annak a gyereknek. Igen, tanulni kell, de azt mindenhol kell. A kisgimi pedig azoknak való, akiknek a feje elég jó a tananyag mennyiségéhez, és bár kemény nekik a suli, de nem rokkannak bele.
Látom az írásodban azt, hogy példát hozol egy másik részre is, szóval a negatív irányba, de azért ismerd el, hogy nem ez a túlnyomó. Ahogy fentebb írtam, és sokan írták még, nem feltétlenül rossz egy hat vagy nyolcosztályos gimnázium, és nem csak az eredményekről beszélek, hanem minden másról is. Szóval ne általánosíts!
Minden esetre még mindig azt mondom, hogy kedves kérdező, nézzetek utána annak a giminek, ahova vinni szeretnéd a gyerkőcöt. Színvonal, osztályok összetétele, tananyag mennyisége, milyensége, a tanárok felkészültsége, róluk alkotott vélemények.
És ha felvételiztek, mert a palánta azt szeretné, még mindig ott van az esély rá, hogy visszamenjen a régi suliba, vagy nyolcadik után elmenjen másik gimnázium/szakközépbe/szakmunkásba, ha mégsem tetszik neki, bár utóbbit nem hiszem, hiszen ha gimnazistát szeretnél belőle, akkor jobb feje van, mint egy átlagos szakmunkás színvonalnak.
Engem pont azért utáltak nyolcosztályos gimiben, mert kitűnő voltam és 11 dicséretem volt év végén. Egyszerűen gyűlöltek, pedig kedves voltam, és segítőkész mindenkivel. Aztán átmentem hatosztályosba, egy elég jó (vidéki top 5) gimnáziumba, életem legjobb döntése volt. Nagyon jó a közösség.
Szerintem a gyermeked képességeit vedd figyelembe és a tanítás színvonalát! Ja igen, és mindenképp együtt hozzátok meg a döntést, nem szabad olyat ráerőltetni, amit nyilvánvalóan nem akar. Volt olyan osztálytársam, aki kitűnő volt, barátokat szerzett, de gyűlölte a sulit, mert anyukája kitalálta, hogy a fia át fog menni hatosztályosba abba a suliba, amit ő akar. Pedig a srác imádta a régi osztályát. Évekig csak szenvedett, korábbi osztályában ő volt a legvagányabb, nálunk csendes szürke kisegér lett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!