A fiam most jár elsőbe, csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ti otthon mennyi időt szántok a tanulásra?
Szia! Mi elsőben annyit időt szántunk amennyit muszáj volt. Vagyis, ha megírta bent, amit meg kellett, akkor semennyit, ha nem, akkor annak a megírására fordítottunk időt. Utóbbi esetben voltak keserves óráink, mert – enyén fogalmazva – nem mindig ment flottul a házi feladat megírása.
Szerintem az első osztályban az a lényeg, hogy rájöjjön a gyerek, hogy vannak kötelező dolgok, mint pl. a házi feladat megírása. Egy egészséges, átlagos képességű gyerekkel ezen túl nem kell külön tanulni, inkább hagyni kell, hogy délután játszhasson azt, amit akar, ha már egész nap egy túlszabályozott rendszerben kell léteznie.
Nekünk a szülőin elmondták, hogy azért (is) van a napközi, hogy ott megcsinálják a házit és hogy otthon már ne kelljen tanulnia a gyereknek, hanem felszabadultan játszhasson és kimozogja magát.
A gyerekem fél 8-tól fél 5-ig a suliban van, ami 9 óra, tehát én nem is akarnám, hogy otthon még üljön le az asztalhoz tanulni.
Persze, beszélünk erről-arról, pl. abc, számolás, de ezeket hazafelé szoktuk vagy vacsora/fürdés közben, tehát nem kifejezetten tanulás céljából és persze mindig a gyerek kezdeményezésére.
Nálunk is kifejezetten hangsúlyozta a tanító néni, hogy napközi után, otthon már ne tanuljanak, csak JÁTSZANAK!!!!
Hatalmas változás az ovi után ez a gyerekeknek, ráadásul a mostani elsősök sokkal jobban le vannak terhelve, (5-6 tanóra plusz a kötelező tanulószoba), tele vannak feszültséggel (a pozitív stressz - a suli miatti öröm - is STRESSZ!) amit muszáj levezetniük otthon! Abban a pár szabad órácskában csak játsszanak!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!