Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kétnyelvű családok, mennyire...

Kétnyelvű családok, mennyire számoltok ezzel a gyerek karrierjében?

Figyelt kérdés
Vannak itt olyan szülők akik két különböző anyanyelvűek és eképpen nevelik a gyerekeiket is, illetve olyanok akik a szüleik révén két különböző nyelvet is anyanyelvi szinten beszélnek? Ki milyen előnyhöz jutott már ennek révén a karrierjében, sikerült-e ezt a pluszt kihasználni és milyen így felnőni? Értelemszerűen kéttannyelvű iskolára esett a választás? Minden más tapasztalatról is szívesen olvasnék. Köszönöm.

2013. jún. 1. 17:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
;) igen, megfelelt. Köszönöm szépen, előző.
2013. jún. 2. 11:17
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegy melyik orszagban eltek, ha mind a ketten a sajat nyelveteken beszeltek hozza, megfogja tanulni mind a ket nyelvet. Nyilvan az adott orszag nyelven lesz erosebb, de szerintem a ket volt osztalytarsam anyanyelvi szinten nyomta a masik nyelvet, egyetemet is minden komolyabb megeroltetes nelkul vegig csinaltak.

Szerintem a szint inkabb azon mulik mennyire kedveltetitek meg az adott nyelvet, mennyire csinaltok kedvet hozza. Ezek az osztalytarsak amugy otthon csak nemetul v csak oroszul beszeltek a magyar meg ugye jott a kornyezetbol. Nalatok annyival nehezebb, hogy nem tudom a ferjed beszeli e a magyart. Ha nemetoba koltoztok az ugyanis elony lenne, ha otthon csak a magyart tudnatok hasznalni, hogy az is termeszetes legyen neki. Ahogy en megfigyeltem, azoknal a ketnyelvu csaladok, akik itt Angliaban elnek a magyar inkabb elveszik, mivel otthon sem termeszetes a magyar nyelv hasznalata, mert apuka nem tud becsatlakozni a beszelgetesekbe. Es igy ugye a gyerekeknek is nehez sokmindent elsajatitani. Ettol mar idegenebb lesz a magyar nekik is.

Athidalo megoldaskent itt pl vannak magyar iskolak szombatonjent, ahol a gyerek kicsit mas kornyezetben tud fejlodni, mar egesen pici kiratol. Eleinte mondokazassal, aztan mar kesobb kicsit komoyabb dolgokkal.

Amit meg hozzateszek.

Az anyanyelvi szint fogalma...sokaknak mast jelent. Van, aki szerint azt, hogy akcentus nelkul beszeli a nyelvet, szamomra magaba foglalja a kultura ismeretet is, amit en ugy gondolom igazan csak ott elve lehet elsajatitani. Raadasul tenyleg gyerekkortol. Erre amugy a ket fiut elnezve, megismerve jottem ra. Nemetul ugyan nem tudok, arrol nem tudok nyilatkozni, de angolul jol tudok annyira, hogy megallapitsam tenyleg ugy hasznaljak az angolt mint az amcsik, es a magyarrol sem tudnad megmondani, hogy nem ott szulettek es csak tini korban kezdtek el megtanulni. Megis mivel nekem a magyar az anyanyelvem feltunnek dolgok, amiket erdekesnek talaltam. Mindenrol tudsz veluk beszelgetni, de ha szoba kerul a vizi pok csodapok, nem igazan tudnak vele mit kezdeni, vagy konkretan nem ismernek olyan kifejezeseket, hogy lehanyja a ruhajat...ami nekunk alap. Na ez az, amit csak a kulturalis kornyezetben felnove fog valaki elsajatitani. Ettol ok meg szuperul beszlnek 3 nyelven, senki nem nezi le oket, mert nincs akcentusuk, egy angol szenttul hiszi, higy a srac az usaban nott fel, egy nemet, hogy vhol eszak nemetoban, es egy magyar sem kerdojelezne meg hosszu, hosszu beszelgetesek utan sem, hogy ok nem ugy magyarok, mint a tobbi. De megis ott van az az apro nuansz, ami csak hosszu evek ismerettsege utan jon elo es amirol en ugy gondolom, hianyozni fog egy ketnyelvu gyereknel is az egyik nyelvbol. De ettol meg tokeletes meg lehet tanulni egy nyelvet es lehet vele dolgozni,ra karriert epiteni.

2013. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%

Szlovák és magyar környezetben nőttem fel. A magyar az anyanyelvem a szlovák pedig számomra egy olyan nyelv, ami nem idegen, de nem is a szívem csücske. Ha pl. nem MO-n laksz, hanem a másik országban akkor nem nagyon jelent többet a másik nyelv tudása, hiszen az állam nyelvet kell tudni beszélni. Mivel itt sokan beszélik a magyart ezért ha tudsz, akkor az plusz egy munkánál. Én magyar általánosba jártam majd szlovák középiskolába. Mivel szüleim azt akarták, hogy magyarul gondolkodjak és úgy ítélték meg, hogy az anyanyelvet nem elég beszélni a történelmünket is meg kell ismerni.

Egy nyelv sose hátrány legyen az akár litván is.

Én tapasztalatom pedig az, hogyha úgy nő fel a gyerek, hogy folyamatosan két nyelv között ingázik, akkor sokkal könnyebben fog megtanulni más nyelvet és úgymond hamarább tud átállni az agya az adott nyelvre. Viszont könnyebben összekeveredik. 5 nyelvvel foglalkozok nap, mint nap és néha úgy érzem magam, mint Bábelben. /pedig az 5 nyelv még nem is sok/

2013. jún. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit megkesve, de azert valaszolok.

Mi 3 nyelven beszelunk itthon, a ferjem amerikai-gorog allampolgar, en magyar vagyok.A kisfiam 7 eves es mindharom nyelvet beszeli.A parommal angolul beszelunk, ilyenkor a fiammal is, kettesben magyarul beszelek vele, a ferjem a fiammal pedig gorogul beszelnek. En is akcentus nelkul beszelem az angolt es a gorogot, az adott orszagok lakoi nem veszik eszre beszed alapjan, hogy nem onnan szarmazok.Allaskereses teren abszolut pozitivum, soha nem is kerestem 24 oranal tovabb allast.

En azt olvastam, hogy a gyerekek akik tobbnyelvu kornyezetben nonek fel, az agyuk nagyobb reszet hasznaljak mint az atlag, igy mas dolgok irant is fogekonzabbak.

A kisfiam pl most elsos, a lgjobb tanulo az osztalyban, nem ker segitseget a haziban, es matekbol pedig szeptember ota soha nem hibazott, pedig mar szorzast-osztast, es osszetett muveleteket tanulnak.(a tobbi szulo mind reklamal, hogy ez meg korai es nem megy a gyerekeknek)

Masreszt meglepoen jo a logikai keszsege es a memoriaja ( szamomra ismeretlen szineszeket teljes nevukon beazonosit, pedig keveset nez tv-t, felismeri az osszes auto markat a modell nevevel vagy szamaval egyutt-ezt sem tanitottuk neki stb.)

Szoval en ezeket annak tudom be, hogy valoszinuleg tenyleg nagyobb agykapacitast igenyel 7 evesen 3 nyelvu kornyezetben felnoni.

Egyebkent rendes gorog suliba jar, kettannyelvube akkor iratnam, ha negyedig nyelvet akarnek vele tanitani, pl nemetet vagy franciat.

Remelem kielegito volt a valaszom.

2013. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok.Az nalunk is megfigyelheto,hogy a fiamnak nagyobb a szokincse gorogul,mint magyarul vagy angolul,hiaba oszlik el otthon azonos aranyban az 1-1 nyelv hasznalata.2 napja pl magyar tarsasagban voltunk,es bar elismertek,hogy valoban anyanyelvi szinten tud magyarul es nincs akcentusa,azt mondtak megis kicsit furcsan fejezi ki magat.Nekem ez nem tunik fel,de valoban nem ismeri a szlenget,es nem tud karomkodni sem:D Angolul es gorogul viszont igen,mert azt masoktol is hallja:(
2013. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!