Mit lehet tenni egy olyan szülővel, aki szerint az ő gyereke szent?
Mondjuk az illető anyja bemegy az igazgatóhoz, hogy a kérdező zaklatja/megfélemlíti a gyerekét. Tudok egy pár ilyen sztorit..volt is mit tanulnom belőle, nem véletlen írtam le a hivatalos menetnek, minek kellene lennie.
Könnyen átcsaphat ez a szitu önbíráskodásba. Először a kérdező aztán a másik szülő..
A másik meg ezzel a problémát se oldod meg, mert valószínűleg a gyereknek valami magatartasproblémaja van az otthoni helyzet miatt..ezért kellene a pszichológus számára, mert attól még, hogy a kérdező gyerekét nem bántja tovább az abúzalást nem fogja abba hagyni más gyerekeknél. És lehet most elbeszélget vele, nem lesz semmi baj, de mondjuk 2 év múlva még egy iskolába járnak, és elölről kezdi, vagy épp ellenkező hatást éred el vele, hogy még jobban rászall a kérdező gyermekére.
Ha bemegy az igazgatóhoz, akkor az igazgatónál fog folytatódni az ügy, 13-as. Jó helyen.
Nem csap át önbíráskodásba, mert nem veri meg. Csak valaki más szól hozzá határozottan, aki nem az anyja, és ettől meg fog illetődni. Valószínűleg annyira, hogy az anyjának se fogja merni elmondani, mert tudja, hogy sáros. A magatartás-problémás gyerek is tud viselkedni, ha kellőképpen fél. Ez hosszú távú, nem múlik el két év alatt. Feszegetik a határt. Ha elérték, nem boxolnak bele, mert nekik fáj.
Pontosan 17-es, ezért írtam le s hivatalos menetét (minek kellene lennie, mire kell figyelni az alatt is, hogy jól szüljön el), mert már teljesen más időszakot élünk mint 20-30-40 éve. Simán feljelentenek, és már ott rosszul fogsz kijönni ebből, ha azzal kezded majd, hogy de te csak azért kerested meg..nem, kiskorú, semmi közöd más gyerekhez, okoztál benne egy "traumát" (persze ő is okozott a gyerekednek), de ők még kiskorúak. Az önbíráskodást sehol sem szeretik. Neked kell felnőttként okosabbnak lenni, és a hivatalos utat kitaposni. Sajnos ehhez nem minden tanár van hozzászokva, ezért írtam, hogy a gyermek érdekében határozottan fogalmazza meg a kérdező a of felé a dolgokat, lépéseket. Akar szablyon egy határidőt, hogy szervezze meg a találkozót, ha nem változik 2 héten belül.. vagy az ig-hez mész. Kicsit inkompetensnek látom az of-t a sztoriban.
Először elbeszelgetek a gyerekkel ha nem megy, akkor osztályfőnöki, aztán szülő behívása (de ezalatt minden kihágását rögzítem a naplóba), és kommunikálok az igazgatóval. Szembesítés nyílván megfelelő keretek közt. Javaslatok megfogalmazása. De érdemes pl osztalyfőnöki órákon is ezt elővenni. Gyakran beválnak a szituációs gyakorlatok, ahol a bántalmazót a bántalmazott helyébe teszik, és megkérik, hogy fogalmazza meg, mit él át a másik. És meg lehet ezt a kérdést is fogalmazni, hogy hogyan kellene másképp? Ezeket a gyakorlatokat már az első jeleznél lehet alkalmazni, akár pszichológus jelenlétében.
Ugyan már, dehogy kap börtönt a riadalomkeltésért, a riadalomkeltés nem bűncselekmény, nem is megfogható! Amúgy meg ki beszél itt fenyegetésről? Te! Én nem! A hiba a te készülékedben van! Én egy árva szóval nem mondtam, hogy fenyegesse meg a kisgyereket! Mégis mivel fenyegetné?
Küzdősport - hát tényleg, marha jó megoldás! Kelljen érte egy rakás pénzt fizetni, öltözéket venni és hetente kétszer furikázni, hogy aztán a gyerek jól fejberúgja a másikat, majd igazgatói intőt kapjon! Tényleg, ideális megoldás!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!