Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ma kiderült, hogy minden 10...

Ma kiderült, hogy minden 10 évesnek van telefonja, hogy akadályozzák meg ezeket a szülők?

Figyelt kérdés

Erőszakos, szexes, morbid tartalmak, pedofilok kerítése, grooming, a youtube és tiktok tartalmak rejtett szexuális/erőszakos részei, amiket feldobál az algoritmus. Durva, zaklató kommentek, mémek, idegenek kapcsolatfelvétele a gyerekkel, indirekt szexre utaló reklámok(pl bőrbetegség olyan fotó , ami péniszre hasonlít), illetve szexes/mérgezős videójáték reklámok, rosszlányok meg ilyesmi hirdetések, politikai tartalmakat nyomató oldalak..


Annyi mocsok van a neten, hogy én nem akarom ráengedni a gyerekem. Ismerem ezeket az oldalakat, nem akarom a gyereket ráengedni. Beszéltünk erről, de nem akarom, hogy lássa az egészet.


4. Osztályosok, 9-10-11 évesek, ma be kellett/lehetett vinni, mindenkinek volt, ráadásul drágábbak is 100ezres értékben. Olyan gyerekeknél, akiknél külön kell szólni, a fejüket is elhagyják.


Hogy lehet ez?


tegnapelőtt 15:34
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

“ Az osztályában értettem.”


Az enyémnek még nincs. A familylinkes tableten is feljöttek ilyen reklámok, azt nem engedtem wifire csatlakozni.


A felvilágosítás beszélgetés, majdnem mindent tud, de még nem elég érett ahhoz, hogy farkat, szexet, meg erőszakos tartalmat lásson, illetve ahogy egy két reklám feljött ilyen perverz videójátékról(mateknak álcázva), láttam, hogy nem érti, mi benne a rossz.


Egész egyszerűen kicsi és éretlen ehhez a tartalomhoz, szerintem a szülők fel sem fogják, hogy ilyenek vannak a neten.


Régen youtubezott kicsomagolós videókat, és feldobott olyat, amiben egy horrortrip mesealakok voltak levágott élethűs kínzós videókkal a vadiúj készüléken. Aztán nyomjuk a reels videókat, feljön erőszakos majomszex meg állatszéttépés amikor cuki macskákat meg hörcsögöket nézünk.


Bejön random oldal és azok a hülye farokszerű bőrbetegségreklámok jönnek. Én egyedül én használom a laptopot, de annyi rosszlányok és férfiaknak való hirdetés(meg szerencsejáték), ugrik fel egy privát böngészőben is, mindig ugyanazok, mikor estére keresek valami filmet.


Van familylink a tabletén. Nem mindent tud kiszűrni. A tiktokon pedig nem csak ilyenek, de még az agyatlan erőszakos suttyó dolgok is tömegével vannak, amik akár gonoszkodást adnak el viccesen.


Nem hiszem el, hogy mindenki ráengedi erre a gyerekét kontrollálatlanul az osztályban. Mert ha saját készüléke lesz, hiába én szabom az időt, de használni fogja korlátlanul ilyen tartalmakat is látva. Nem fog attól kevésbé röhögni, hogy megbeszéljük, sem kevésbé elborzadni tőle, a szexes dolgokról ne is beszéljünk. A játékban/bárhol ráírnak, vagy csak elolvassa egy youtubevideó alatt a kommenteket..


Nem akarom na. Hogy a csudába megy ebbe bele mindenki az osztályban? Budaiak vagyunk, az egyik legjobb hely, de már abból is elég volt, hogy mindenhova farok meg csúnyaszó van rajzolva vagy írva, játszótól a padon át(belekarcolva) a falakig.


Utálom, hogy ebben a világban kell élnie.

tegnap 05:55
 12/13 anonim ***** válasza:
50%

"Van familylink a tabletén. Nem mindent tud kiszűrni"

Ki mondta, hogy familylinkkel kell megoldani?

Kérj segítséget, ha nem boldogulsz.

Nekem még a youtube se dobál semmit, pedig nincs prémiumunk.

Olyan reklámokat csak a céges hálózatban látok, az otthoniból rég kitiltottam magam miatt.

A tiktok, a reels viszont szabályozhatatlan, mert az alap működése a randomizálásra épül, viszont egyértelműen a te kattintásaidból "tanul", aszerint dobál. Ha nem nézel soha rajta áhitattal erőszakot, nem is ajánlja fel.

tegnap 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Ez nem igaz. Max thrillert nézek netflixen, meg filmrészleteket. Ha van átfedés(állatok a fő kategória) akkor bedob ilyesmit is, nyilván a cicamentés a sárból meg a játszó majmok, meg a tigrises játék után be fog ugrani ilyesmi.

Ahogy bedobta a gyereknek a levàgottkarú darabolós tripes mesefigurákat is a sok meseszereplős videó miatt.


Illetve van online filmnézős oldal, minden gépről megnyitva szerencsejàtékreklám és prnóoldal a két felugró ablak. Ugyanaz.


A familylinknél nincs jobb gyerekkorlátozó lehetőség(de szívesen meghallgatok bevált dolgokat!:)



Proginfó szakon tanultam fél évet(nem ott végeztem, nem nekem való), ennél többet csak a rendes infósok értenek hozzá.


A gyerekem osztályában a szülőknek egy email is kihívás, a legtöbb szülő nem ért ilyesmihez, az ő gyereküket telibekapja ez a fajta tartalom.

tegnap 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!