Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A sok " mintaszülő " miért...

A sok " mintaszülő " miért van azon felháborodva, hogy le kell adni a gyereküknek a telefonját? Nekik nem érdekük, hogy a kölök figyeljen órán és ne a tiktokot nyomkodja?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nem tartom egy rossz döntésnek, hogy a telefon elkobzásra kerül. Legalább így van esély, hogy a gyerek odafigyel órán, nem pedig a telefont nyomkodja orrba szájba. Ha a tanár rászól úgy sem teszi el. Vagy percek mennek el vele, amíg kikönyörgi a tanár, hogy eltegye. Olyan szempontból is jó, hogy így talán megismerik egymást az iskolatársak, mert " lesz idejük " szünetben beszélgetni egymással. Sokan ezt vérlázítónak találják.. De gondolom azoknál otthon is ez mehet.. Ülnek a TV előtt és nyomkodják a telefonjukat. Aztán ez a norma. Majd mennek panaszkodni a tanárnak, hogy miért buta a gyerek.. Miért bukdácsol..
szept. 7. 07:45
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
53%

"Jövő hónapban megveszed a személyijére/diakjára és márse kifogás."


Nem fogom.

Mert ilyen téren viszont link, szétszórt, széthagyja/elhagyja a dolgait. Nem véletlen készül minden dokumentumáról fotó, vagy másolat és tartjuk itthon az eredetit.

(Másrészt nyilván egyszerűbb telefonról megvenni abban a pillanatban, mikor közli, hogy ma jár le, mint automatát kajtatni, már ha egyáltalán nem felejtjük el, mert én is hajlamos vagyok rá, ha nincs beírva emlékeztető, amit szintén a telefonba vezetek.)


De ha járható is lenne a dolog, akkor sem tudom, mi jött közbe, amiért nem jön haza.

Mert nekem fontos reggel, hogy annyit kapjak messengeren, hogy "Beértem", és délután, hogy "Indulok."

Ez meg ugye telefon nélkül nem megy.



Viszont:

"Csak rendesen át kellene venni. Pl: van ahol a termekben van zárható doboz és oda teszi a gyerek, tanár bezárja, óra után oda adja, nincs hiszti."


Ezzel így semmi gond nem lenne.

Sőt, még a gyerek is ezt mondta.

Ha biztonságba vannak helyezve tanítás alatt azok a telefonok, valószínűleg 90%-kal kevesebb ember verné az asztalt.

(Evidens, hogy iskolában nincsenek kitéve annyi veszélynek, mint a nyílt utcán, na meg ott ha valami történik velük, azért csak felhívják a szülőt a titkárságról, ergo maga a tanítási időben nem létszükség valóban, hogy náluk legyen.)


Máshol meg valószínűleg azért működik, mert sokminden más is működik, nem úgy, mint itt nálunk, hiába lett lepontozva a #17 válaszom.

szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
26%

"Másrészt nyilván egyszerűbb telefonról megvenni abban a pillanatban, mikor közli, hogy ma jár le,"

A személyire, diákra is online veheted meg. 🤦

szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
70%
Azonosító nélkül sehol nem lehet venni, diákbérletet diákigazolványra vettem eddig is, lényeg, hogy NEM papíralapú... 🤦
szept. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
27%

#31 "Mert ilyen téren viszont link, szétszórt, széthagyja/elhagyja a dolgait"


Akkor teljesen mindegy min van bérlet, ha a telefonon akkor a telefont fogja elhagyni. Akkor már olcsóbb az elhagyott diákot pótolni, nem?

szept. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
32%

Én se értem ezt a nagy felháborodást.

A mostani iskolások szülei (jó esetben) mind úgy nőttek fel, hogy nem volt náluk telefon, szóval nem értem miért nem tudják a gyerek életét ma telefon nélkül elképzelni, miért tartják létszüksegletnek, hogy az iskolában több százezres készülék legyen a gyerek zsebében.

Ha meg elképsztően fontos az, hogy "elindultam" és "hazaértem" ezt egy Nokia 3310-ről is el lehet küldeni, le lehet azt adni, az iPhone-t meg lehet otthon nyomkodni szabadidőben és máris megszűntettük a felelősség problémáját is.


Azt meg ne mondja senki, hogy a '90-es években jobb volt a közbiztonság, mint ma, mert ez egész biztosan nem igaz.

szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
45%

"mind úgy nőttek fel, hogy nem volt náluk telefon, szóval nem értem miért nem tudják a gyerek életét ma telefon nélkül elképzelni"

Mert nem volt mobiltelefon. Még vezetékes is csak keveseknek. Ma van, és a napi élet része.

A mai szülők nagyszülei idejében alig volt közoktatás- akkor ha holnap megszüntetik, vagy az '20-as évek szintjére redukálják, akkor az rendben van, mert régen is úgy volt?!

A fejlődésnek nem az lenne a lényege hogy előre megyünk?

Ez a "több százezres készülék" meg olcsó hatásvadászat, nem érv. Ahogy már többen leírtuk: tényleg nem volt a mi időnkben mobil - de akkor sem figyelt aki nem akart. Erre még egy ellenérvet sem olvastam.


"Azt meg ne mondja senki, hogy a '90-es években jobb volt a közbiztonság, mint ma, mert ez egész biztosan nem igaz."

De, kb. igaz.

De ennek semmi köze a témához.

Ebben a kérdésben az a felháborító, hogy ez csak egy a kormány szokásos ámokfutásai sorából: pár nap alatt, minden egyeztetés nélkül átverik a törvényt, semmilyen részlet nincs kidolgozva, aztán a társadalom nyakába öntik. Az megvan, amikor az érettségi előtt egy hónappal változtatták meg az egyetemi felvételi szabályokat, sok ezer diák több éves felkészülését tönkre vágva, minden értelmes indok nélkül? És mindenki erről beszél a valós problémák helyett.

szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
32%
Te mért nem közlekedsz szekérrel, 35-ös? Sokkal környezetbarátabb, mint az autó? Ja, és mért internetezel? Tessék szépen hímezni!
szept. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
43%

#36 Arra, hogy régen a levelezés miatt nem figyeltek órán szerintem azért nem írt még senki ellenérvet, mert teljesen egyértelmű, hogy mi a különbség a tiktok pörgetése és a pad alatt levelezés között.

Míg a titok függőséget okoz, folyamatosan lefoglalja a figyelmed, addig a levelezés csak addig amíg az egy mód datod leírod, utána hosszú perceket kell várnod, hogy visszakapd.


Egyébként a papír alapú levelet ugyanúgy elvette régen is a tanár és elveszi most is, mint a telefont.


A fejlődésnek meg van a maga helye és tere. Attól, hogy feltalálták a görkoecsolyát még nem lenne helyes az iskola folyosóján görkorcsolyával közlekedni. Attól, hogy létezik mesterséges intelligencia nem kell, hogy elfogadott legyen, hogy azzal írattatnak szakdolgozatot a diákok és az nem érv mellette, hogy hát volt aki eddig is mással íratta meg pénzért. Ugyanígy attól, hogy létezik okostelefon nem kell, hogy az iskolában a gyerekeknél is legyen és az nem érv mellette, hogy régen is megszegték a gyerekek a szabályokat és leveleztek órán.


Plusz egy. Lehet nehéz az átlag irodai dolgozónak elképzelnie, de vannak olyan munkahelyen, ahova hasonlóan az iskolához nem viheted be a telefonodat és csak munkaidő végén kapod vissza. És most nem feltétlenül csak a gyárakban dolgozó "biorobotokra" kell gondolni, szerintem a háborgók egyike sem örülne neki, ha a steril műtőben a műtét közben az orvos az anyukájával messengerezne, mert "haladni kell a korral".

szept. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
54%
Merész hasonlat egy iskolást a sebészhez hasonlítani, de tán a sebész két műtét közt mégiscsak felhívhatja az anyukáját, vagy nem? Találtál itt egyetlen embert is, aki az óra közbeni mobilozást pártolná? Ehhez azonban nem kell más tulajdonát 7-8 órára elkobozni.
szept. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
35%

"Merész hasonlat egy iskolást a sebészhez hasonlítani"

Ahogy az elvett pad alatti levelet is "merész" a 100 000 Ft-os mobiltelefonnal összemosni.

szept. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!