A sok " mintaszülő " miért van azon felháborodva, hogy le kell adni a gyereküknek a telefonját? Nekik nem érdekük, hogy a kölök figyeljen órán és ne a tiktokot nyomkodja?
Érdekes, hogy azzal kb. mindenki egyetért, hogy nem helyes órán telefonozni.
Azzal is, hogy meg kell akadályozni a tanár vagy a többi diák személyiségi jogainak megsértését (lásd. tiltott, megalázó felvételek a neten).
Sok iskolában eddig is beszedték a telefonokat, eddig senki nem lázadt ellene.
Mióta hoztak rá egy törvényt, azóta érdekes módon egy csomó embernek baja van vele. Pedig, ha a tanár órán akarja használni, azt most is lehet és hazamenetelkor mindenki vissza is kapja. Ha egészségügyi dolgok, pl. cukormérés miatt indokolt most is a gyereknél lehet a telefon.
Ezek alapján, bocs de úgy gondolom, hogy semmi másról nincs szó, minthogy bizonyos politikusok megpróbálnak politikai tőkét kovácsolni a függő fiatalokból meg a helikopter szülőkből.
Még nem vagyok szülő, de el tudom képzelni, hogy egy szülőnek ez miért nem tetszik.
Egy vállalható minőségű okostelefon kb 70 ezernél kezdődik ma, és az nagyon az alja. Én speciel nem értékelem, hogy 70+X ezer forintos tárgyakat úgy koboznak el az iskolában, hogy senki nem vállal érte felelősséget, egész nap azt se tudja a gyerek, hogy mi van a telóval.
Igenis lehet a gyereknek drága telefonja, kedves észben és értelemben erősen szűkölködő 11-es! Semmi közöd ahhoz, hogy egy szülő miért dönt úgy, hogy legyen, semmi közöd ahhoz, ha a diák a kis zsebpénzét/diakmunkás fizuját egy drága telefonra költi, kéretik ebbe nem beleugatni.
Akkor a telefon leadását, átvételét dokumentálni kell, ami idő. Szülőként nem örülnék, ha emiatt fél órával a tanítás kezdete előtt kéne bemennie a gyerekemnek, meg majd fél órával a tanítás vége után jöhetne el. Főleg akkor nem örülnék, ha olyan helyen laknék, ahol ritkán jár a tömegközlekedés. Pl nekem ha fél órával hamarabb kellett volna bemennem a suliba, és bejárós lettem volna(én kolis voltam, de a faluból mások bejártak naponta), akkor a reggel hatos helyett a négyes vonattal kellett volna menni, mert más nincs hamarabb. Hetedik óra után meg a hármas helyett az ötös vonat maradt volna opciónak, ha fél órát szüttyögni kell a telefonnal. Aztán persze, kivételezzünk a vidéki bejáróssal, de ha adminisztrálni kell, az idő, max a sorban az első kettő lesz kisegítve, és egy negyven fős osztálynál lehetseges, hogy kettőnél több diák vidéki úgy, hogy szr a tömegközlekedés falura.
Akkor, ha nincs telefon, akkor rosszbbul áramlik az infó. Én egyszer voltam egy napig teló nélkül gimiben, már az gondot okozott nekem. Nem azért mert függő vagyok. Volt egy random teremcsere, ki se volt írva a faliújsáhra, az osztálytársaim kaptak róla üzenetet szünetben, ők elmentek egy tök másik terembe, engem nem találtak meg, mert a budin voltam a harmadik emeleten (az a mosdó volt jó állapotban), ők meg a földszinten, a fene gondolta volna a részemről, hogy teremcsere lesz kvázi bejelentés nélkül, a részükről meg azt, hogy én mégis hol vagyok. Még a tanáriba való érdeklődésem is húsz perccel az óra kezdete után járt sikerrel, tehát lett huszonpár perc késésem abból, hogy elmentem a szünetben kicserélni a tamponomat, és hiába értem vissza időre az eredeti teremhez, ember nem maradt ott. Szülőként annak se örülnék, ha a gyerekem így járna.
Másrészt nem vagyok hülye. A tanuló nem úgy figyel az órára, hogy nincs telefonom, akkor figyelek. Akkor figyel, ha van önfegyelme és tudja, hogy ez a jól felfogott érdeke, vagy akkor, ha érdekes az óra. Ha ez nincs meg, akkor nagyon remekül el tudja szórakoztati magát a nemfigyelés közben teló nélkül is. Rajzol, levelezik papíron, amőbázik a padtársával, olvas, bámul ki az ablakon, ábrándozik, köpőcsövezik, galacsint dobál, stb.
Ha meg azt feltételezzük, hogy csak a telefon miatt nem figyel, akkor miért nem az van, hogy órán a tanári asztalra rakja le a telefont? Nálunk még ez volt néhány órán, és teljesen jól működött. Elérhetőbb, ha a tanár be akarja vonni az oktatásban, szem előtt van, kisebb a sérülés, eltűnés kockázata(ha már ugye a fszom se vállal felelősséget), nincs hosszú procedúra a leadással, felvétellel.
Nyugat Europaban elek, itt mindig is ez volt az iskolakban, , hogy a gyerek leadja a telefont reggel, delutan megkapja.
Az a gaz , hogy Mo. - n ezt csak most vezettek be ! Fejodnek ha csak lassan is …
#16
Az is gáz, hogy ebben utánozni kell másokat ennek a qrwa országnak, de másban nincs szándék felzárkózásra...
"Egy vállalható minőségű okostelefon kb 70 ezernél kezdődik ma, és az nagyon az alja. Én speciel nem értékelem, hogy 70+X ezer forintos tárgyakat úgy koboznak el az iskolában, hogy senki nem vállal érte felelősséget, egész nap azt se tudja a gyerek, hogy mi van a telóval."
Bele ne pusztuljon azért. :)) Eddig a rengeteg telefonlopás, véletlen vagy direkt rongálás esetén sem vállalta soha senki a felelősséget. Most nagyobb biztonságban lesz a gyermek szipi-szupi csúcsmobilja. :) Az óráról késés pedig legyen életed legnagyobb problémája.
#19 Ha úgy nem vállalja az iskola a felelősséget, hogy nincs összegyűjtve, az teljesen rendben van részemről. Az, hogy kötelező odaadni, és úgy nem vállalják a felelősséget, az már nem. Ha így történik baj, akkor nagyobb is az anyagi kár, mintha csak 1-1 telefonnal lenne valami.
Most pl elképzelem a gyakorlati helyemen, a nyugdíj mellett tanító Marika nénit, az összes órája a B épület harmadik emeletén van, soha le nem jön onnan, ha nem muszáj, mert nem bírja jól a lépcsőzést, lift nincs, elvan a kis szertárban/saját kis irodbában, ha telót akar bevonni az oktatásba, eddig annyit kellett mondania, hogy gyerekek vegyétek el a telefonotokat az asztalról. Most a tíz perces szünetben át kell mennie az A épület első emeletére és vissza, ha telót akar az órara, ugyanis ott vannak a telefonok tárolva. Ez egy fiatal tanárnak is sok idő lenne, hogy egyik épület harmadik emeletéről le, át a kva nagy udvaron, fel az elsőre a másik épületbe, aztán vissza. A nyugdíjas tanárnak meg ez már kész kbszás, pedig az ilyen gyakran lelkiismereti okok maradt ott, mert mondjuk nélküle kevés kémia tanár lenne a susuban, és tudja, hogy nehezen találnak mást.
Egyébként meg szerinted nem azért kell elvenni a telefont, hogy figyeljen a gyerek? Ha késik az óra feléről, mert a retyóra nem jut el a hír mobil nélkül a teremcseréről, az miben is segíti az órára figyelést? Másrészt meg a sok késésből kigyűlnek az igazolatlanok, megy az értesítés a gyermekvédelem ék, stb, szóval nem csak az a következmény, hogy pótolhatja amiről lemaradt.
Az meg, elég nevetséges, hogy a tanítás előtti és utáni adminisztrációs időre nem reagálsz, ami a vidéki bejáróssal a legnagyobb kicseszés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!