Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A sok " mintaszülő " miért...

A sok " mintaszülő " miért van azon felháborodva, hogy le kell adni a gyereküknek a telefonját? Nekik nem érdekük, hogy a kölök figyeljen órán és ne a tiktokot nyomkodja?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nem tartom egy rossz döntésnek, hogy a telefon elkobzásra kerül. Legalább így van esély, hogy a gyerek odafigyel órán, nem pedig a telefont nyomkodja orrba szájba. Ha a tanár rászól úgy sem teszi el. Vagy percek mennek el vele, amíg kikönyörgi a tanár, hogy eltegye. Olyan szempontból is jó, hogy így talán megismerik egymást az iskolatársak, mert " lesz idejük " szünetben beszélgetni egymással. Sokan ezt vérlázítónak találják.. De gondolom azoknál otthon is ez mehet.. Ülnek a TV előtt és nyomkodják a telefonjukat. Aztán ez a norma. Majd mennek panaszkodni a tanárnak, hogy miért buta a gyerek.. Miért bukdácsol..
szept. 7. 07:45
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
67%

Előttem már kifejtették hosszan, így csak a kulcsszavak:

- Információáramlás lassúsága

- Értékmegőrzés, tárolás kérdése

- Visszaélések kérdése

- Felelősségvállalás kérdése

- A valós problémákat nem oldja meg

- És egyben felesleges ilyen szinten a korlátozás

szept. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, én még abban az időben voltam diák, mikor nem volt mindenkinek okostelefonja és hidd el, úgy is megoldottuk hogy ne figyeljünk.. leveleztünk, rajzoltunk, piszkáltuk a másikat, könyvet olvastunk. Ezzel sokkal jobban zavartuk a többit mintha a telefont nyomtuk volna. Aki akarta megoldotta eddig is, és ezután is meg fogja
szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező!


Láthatod a válaszokon, rengeteg a gyerekfüggő helikopterszülő,akik MINDEN percben elérhetőnek szeretnék tudni a gyereket.


Rengeteg a mobilfüggő fiatal, akik nem tudnak szabadulni a telefontól.


Érdekes az is,hogy a telefont féltik. Nem úgy van,hogy nagyértékű tárgyat az iskolába NEM viszünk? Nálunk még úgy volt.

Ha elviszi, törődjön bele,hogy baja lehet.


Nagyon helyes, ha elveszik. Oda se kellene vinni!!

szept. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem rossz irány, hogy a tiktokozók miatt attól is elvesszük, aki normálisan használná. Pont a fegyelmezett gyerekeknek csinálunk kárt, pedig őket kéne jutalmazni. Mi már sokszor telefonon néztük a feladatlapokat, nem nyomtatta ki a tanár. De azóta van kréta amit napközben is érdemes lehet használni, plusz a telefonban elérhető egy csomó hasznos segédeszköz, naptár, emlékeztetők, de a tanulást segítő programok is, például a matekhoz a GeoGebra. Persze ha a tanár geogebrás órát akar, majd visszaosztja a telefont, de egy diáknak eszébe juthat olyankor is használni, mikor a tanár nem gondolt rá. Ez a fajta kreativitás nagyon értékes és támogatandó lenne.
szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
25%
És látdo kérdező, van pár szülő a ki toojik a gyerekére, az se zavarná ha elrabolnák és megölnék, és neki csak fél nap után tűnne fel hogy nem érthaza, mint pl a 23as mintaszülő.
szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
27%

25!


Baj van a toronyban,úgy látom. Nem kell a gyerek MINDEN percét ellenőrizni,ha NORMÁLISAN van nevelve!

Csak a megbízhatatlan,neveletlen gyerek igényli ezt a fajta helikopterséget.

szept. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
77%

Érvek helyett te bélyegzel, 23-as: "mobilfüggő", "helikopterszülő". Nem nagy kunszt, csak elég silány vitakultúra.

Nagy értékű tárgyat nem viszünk a suliba? Akkor legyen a gyereknek még egy mobilja iskolába közlekedési használatra, egy kisértékű, még nagyobb kiadást róva a szülőre? "Ha elviszi, törődjön bele,hogy baja lehet." Nem! Ha nála lenne, nem lenne baja! De kezdd magadon: tedd le te egy kartondobozba a főnököd irodájába munkaidőre, elvégre te se mobilozhatsz!

szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
81%

#26

Ezt mondd szerencsétlen Till Tamás, vagy Akcermann Dávid szüleinek, telefontól függetlenül...



Mondjuk, ha történik egy közúti baleset, aminek jó esetben a gyerekem nem részese, de emiatt 1 órával később ér haza, igenis szeretném tudni, minthogy halálra idegeskedjem magam, mert bármi történhet, akkor is, ha jól van nevelve.


Én aztán abszolút nem vagyok helikopter-szülő, önállóságra igyekszem tanítani, nem lógok a seggében, ahogy anyám sem tette velem, de az igenis alap volt, hogy tudja, hol vagyok, és időnként azért bejelentkezek.

Na, ugyanez a rendszer nálunk is. (Most kezdte a középiskolát. A kicsiket nyilván még én viszem-hozom, ők nem érintettek egyelőre.)


A másik, hogy a gyereknek a bérlete a telefonon van a BudapestGO appon. Nem megoldás, hogy ne vigye magával. (Ahogy a fenti eshetőségek miatt szintén nem megoldás.)


Én ismerem annyira a sajátom, hogy tudja, magával cseszik ki, ha nem figyel oda órán, teljesen mindegy, hogy mobilozás, vagy egyebek miatt.(Ahogy a #22 is írta, ez nem telefontól függ.)

szept. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
31%

"hogy a gyereknek a bérlete a telefonon van a BudapestGO appon."

Jövő hónapban megveszed a személyijére/diakjára és márse kifogás.

Azzal egyetértek, hogy ez a rendelkezés csak figyelemelterelés a fontosabb problémákról,

plusz egyértelmű, hogy kidolgozatlan, DE

ettől még millió nálunk fejlettebb oktatású országban működik.

Csak rendesen át kellene venni. Pl: van ahol a termekben van zárható doboz és oda teszi a gyerek, tanár bezárja, óra után oda adja, nincs hiszti.

szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
7%

29!


Ez az ország nem elég fejlett hozzá, sajnos...

szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!